Люцерна - сеитба и смесване с овес?

• P
    Здрвейте \r\nИскам да засея люцерна парцела е около 700квм предшесвеници царевица и картофи на места има петна със троскот преди това една част от парцела беше засята с люцерна но се загуби след 34 години 1та граница е със стръмно дере около 10 м.Мога ли да я смеся със овес при сеидбата?Почвата е глинесопесъчлива имам възможност да поливам с помпа.\r\nДайте ми повече информация и за торенето и
  • S
    Смешно е да чакаш дъжд или Господ или Баба Марта да свърши това,което трябва да свършиш ти самия.Смешни са и такива земеделци като теб,нещастник.
  • K
    Сега насей картофи и чакай някое земетресение да ги изрови ,като узреят! Много смешно нещастник
  • S
    Сега насей картофи и чакай някое земетресение да ги изрови ,като узреят!
  • P
    Колеги засях люцерната на 10.03 но веднага заваля лек дъжд и към момента е кално защото през седмицата отново валя. какво да правя ? Да я зария ли след като поизсъхне или дъжда и ще я зарови?
  • M
  • P
    интерсуват ме и сортовете люцерна както и поливането и
  • M
    Няма нужда от овес.Не знам от къде идва идеята за овес,но ние притежаваме доста декари люцерна и до сега никога не сме засявали овес.При грахово овесената смеска е друго.Там се използва за да държи стъблата на грахта изправени,макар сега да съществуват сортове по-устойчиви на полягане.При наличие на многогодишни плевели третирай първо с някой от тоталните хербициди-ползвал съм агрилекс,глифоган,раундъп.Правиш една дълбока оран месец след хербицида,после брануваш,ако има нужда правиш и второ брануване.Преди самата сеитба-валираш,сееш и пак валираш.Не ти знам състава и запасеността на почвата и за това не мога да ти дам норми за торене,но по принцип предсеитбено се внася поне двадесетина кг.на декар фосфорен тор,10 кг.амониева и петнадесетина килограма калиев.
  • I
    Гледаи семето да не попада по дълбоко от 2см.някои слагат овес но ако има много плевели потискат люцерната и се разрежда

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Кое, кога , как в оранжерията?

Здравейте! От късна пролет на 2020 имаме оранжерия и сега за първа година ще я под...

40 0

Охлюви и плужеци

земеделеца: Начи имаш няколко възможности, - пепел, натрошени черупки от яйца, стърготини, натрошени м...

179 4

Капково поливане

Здравейте, Моля за помощ при избора на помпа за капково напояване. Разполагам с 3200 мет...

398 0

Пазар на тиквени семки?

Иван: Иди в ЛИДЪЛ там се продават опечени осолени и пакетирани тиквени семки има и цена.

1408 4

ЦЕНА НА ТИКВИ 2018г. ???

Има ли накой идея как ще тръгнт цените на тиквата в Силистренски регион ?

1828 0