Колеги, каква косачка да си купя???

• A
    Каква косачка да си купя.Тези роторните, Турски, нови са по 2000 лв. Колко дка коси тази коса.\r\nСпрял съм се е на такава.Мнения???\r\nKuhn FC 300
  • K
    И аз съм се загледал в такива 195 см. Ще кося около 600 дка на година, като 250 от тях са люцерна. Но никога несъм косил с такава косачка и нямам представа какава марка да е. Благодаря за отговора!
  • I
    Колега 2 години кося с ceelmak 195 см ,кося общо 800 дкана година и съм много доволен от машината
  • K
    А каква марка да е чешката?
  • D
    Не се занимавайте с тия турските роторни косачки, големи боклуци са. Ако държите да е роторна най добре да е чешка, но поне на всеки две години е хубаво да се отваря за регулация и проверка. Но ако гоните повечко декари най-добрия вариант е от тези новите, на пазара, с малките дискове.
  • K
    Мининалата година окосих сеното на нашето летище с една турска косачка1.65м,3-4годишна. Дка сено бяха околи 3000,че и повече за 20 дни на две смени карахме и го окосихме,лично не вярвах че ще издържи машинката,но свърши идеална работа. Така че не си давайте парите за по добри марки косачки,взимайте една за2000-3000лв,така или иначе си връщат парите многократно.
  • H
    колеги искам да си купя мотоблок сас роторна косачка Gardenia да ми каже нчкои дали мога да коса лиуцерна
  • V
    За да не падат оборотите при косене на сено мойта\ стара немска Fahr\ я карам с тк80 на 1000 оборота за деня 80-100 дка ми е рекорда , ама и много зависи от сеното!Има едни ливади с една остра трева викаме и "садина" там тя е на петна от долу на земята има и стара суха трева , та влезеш ли в садината както кося на 7-ма бърза така отивам на шеста бърза със редуктор ,че и на бавните слизам, страшно значение е видът на масата!До сега съм косил с косачката две години по 4-500 дка, ама сега накрая нещо почна да дрънчи в стеблата над тавите отдолу под редуктора, само в едното стъбло, ама не на лагер ами нещо на ламарина ми дрънка, не съм я разглобявал до сега, едната тава има осов луфт поне 10 сантиметра в посока от земята нагоре към редуктора и май сега на пролет ще я отварям тотално
  • S
    Да държа да е нова!!! Искам поне 10 г. да се ползва за да мога през това време да си купя още земя, а не да правя ремонти...
  • W
    аре бе!излагаш се като.......МАГАЗИНЕР!а па и тия МЕГАТРОН как си позволяват да карат човек с 5 магазина и 5 трактора да чака!
  • A
    Държиш да е нова ли, Скадмен?
  • S
    Пръскачка с 24м щанги 3200 литра, ако знаеш някоя хубава пиши ... аз за John Deere 832 си мисля ама от Мегатрон ми казаха, че 3 месеца се чака а то до тогава ...
  • W
    уааааау!и кво ше си купим след 2 000дка 5 трактора и 5 магазина
  • S
    Магазините ми вече са 5 , във пет от землищата в които имам земя...ама ти си бил страшен ставаш за разследващ полицаи има нещо гнило в тебе [:bee:] да не си доносник... че така разпитваш???
  • W
    уааааау!ти от 1 магазин ли завътря 5 трактора по 100 000лв!начи и ти не си давал на вересия щом си дал толко пара за толко трактора
  • S
    Уауууа - това е излишно- искам да кажа че има хора с 5-10-50 хил декара с които трябва да си сверявате часовниците. Що се отнася до тебе ти от бабичките и един декар няма да купиш... 1. Трябва да направиш хранителен магазин в твоето село... 2. Трябва да накараш хората да те обичат!!! продавай им храна по евтина от цената в Метро, а не да се заяждаш. 3. Трябва да направиш добро за селото и чак тогава те сами ще ти продадат нивите си... Личен съвет НЕ давай на Версия и не ставай кмет ...

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Проблем с Джон Диър 342А

Здравейте, имаме проблем със сламопреса Джон Диър 342А, буксува шнека на подбирача. Натегн...

75 0

Каталог за Claas Markant 60

Здравейте, трябва ми каталог на резервните части за сламопреса Клас Маркант 60. Ако някой...

79 0

Специализирани сервизи

Не използвайте така наречения оторизиран сервиз Аделина 1016 ЕООД. На 12.05, около 11 часа...

126 0

Дълги бали от John Deere 342A

иво: колега би трябвало да е от врътката за размера на балите.ако ти са износени зъбчетата и ка...

246 1