Зимна оран

• N
    Здравейте.Взех една нива 40 декара и мисля да я засея с поливна царевица,ама проблема е такъв че не е изорана още.Та въпроса ми е да опитам ли сега в снега да я изора или да чакам лятото.
  • W
    не само слънчогледа ами всяко нещо си иска неговото!ама от личен опит пак да повторя остави си тая есен 2 парчета и ги изори догодина март и насей на едното слънчоглед на другото царевица и да видим резултата!
  • M
    Ори сега (тези седмици) в момента е замръзнало.Не се притеснявай,че ще ореш сега принципно най-добре е на есен но не се тревожи има големи фермери който също не са успели да изорат и орат сега когато е замръзнало.
  • P
    виж кореновата система на слънчогледа и ще ти стане ясно защо му трябва дълбока оран
  • W
    а тънкостите на поливната царевица знаеш ли ги!
  • N
    слънчоглед никога не съм сял,а и не мисля скоро да сея че си има доста тънкости при слънчогледа а аз съм си новак
  • W
    по-добре се представя слънчогледа на 20см от царевицата на 20 см!аз съм го пробвал!и може да спорим ама каква е файдата!
  • P
    Валентине на слънчогледа също му трябва дълбока оран
  • K
    az kade ora za carevica gledam da nee pod 30 kolkoto moje po dalboko i liatoto vjegata si li4i dalbokata oran
  • W
    аз това съм го правил преди години един приятел си беше запустил нивата така и отидох да му помагам някъде в началото на март с 2 трактора изорахме набързо(около17-18-20см) и на другия ден му валя 1 хубав дъжд и като отиде да го култивира стана гладко и равно на тепсия!ама така поне знам че царевица на плитка оран и на дисковане не става!царевицата иска дълбока оран!за тва викам слънчоглед!
  • K
    a kato ne valia 6 meseca a ori de ore6esa kade be carevicata a strani6teto nanaici sega pa e sniag 60 sm i odgore daje
  • Z
    след жътва ореш ако се налага есен бъркаш и на пролет сееш
  • D
    Винаги се е налагало,заради природните условия
  • W
    е който иска да сее първо трябва да оре
  • N
    Ама то оран по това време не е добра земеделска практика.Но се налага все някога нали.
  • W
    аз съм го писал! научих го преди 14 години от 1 старец!ама ако ти боксува трактора щот сега не е много мръзнало А ЗА ЗИМНО ОРАНЕ НЕ ТРЯБВА ДА Е МНОГО МРЪЗНАЛО НИТО МНОГО МЕКО!АКО НЕ МОЖЕШ ДА ОРНЕШ СЕГА ОСТАВА НАПРОЛЕТ ПО-ПЛИТКО ДА ГО ОБЪРНЕШ И ПОСЛЕ 2 СВЕТКАВИЧНИ КУЛТИВИРАНИЯ И СЕЕШ СЛЪНЧОГЛЕД!ЩОТ И ПОЛИВНА ЦАРЕВИЦА ДА ХВЪРЛИШ АКО НЕ Е ДЪЛБОКА ИЗМРЪЗНАЛА ОРАН ПАК НИЩО НЯМА ДА ОЖЪНЕШ!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Сеялка

Колеги каква пролетна сеялка да избера irtem или kurt

52 0

Сеитба на царевица

joker70: когато рече господ да те храни не пита чий син си - ако има влага и торец , няма проблем

350 1

Каква е тази болест или неприятел

masterbol: Моля колеги кажете какво е това ? Гледам из нета и на мен ми прилича на северен листен при...

293 1

Цена на Царевицата 2018г

georgievis: В Силистра царевица от 850-1200кг. Влага 12.5 цена зърнени храни 270лв. Аз ожънах на 910кг...

6227 13

Царевица реколта 2017, добиви-цена

фермер: 250 лв на тон преди месец фактурурах 550 кг от дка търновско, доста слабо ама такъв беше с...

4120 6