Премахване на опашката при овцете

• L
    Здравейте колеги.\r\nРазбрах че при агнетата се ползвали някакви ластици.Кога е най добре да се поставят и как точно се поставят.Ако не се постави правилно имали риск за агнето.При овцете можели да се премахне по този метод.\r\nКакви са като цяло плюсовете и минусите от премахването на опашката при млечните породи.Имали породи при които не е желателно да се прави.Благодаря.
  • К
    Поставих такъв ластик на три месечно агне. На десетия ден опашката падна. Но явно е останала малка раничка и мухите са я наплюли. Сега прилича на нарязан бахур отзаде. Въпроса ми е мога ли да отрежа малко по горе опашката? И как да се справя кръвотечението? Благодаря ви предварително.
  • M
    Да и аз съм слагал на овце,пада опашката но процеса е по бавен.Ако искаш след десетия ден можеш да отрежеш опашката под ластика с лозарска ножица-не кърви.На агнетата им слагам след 5-ия ден, бия им по 2 мг селед и почвам да ги отделям от майките два пъти дневно за по 2часа като им залагам хубава люцерна и стартерна смеска на гранули
  • M
    Аз съм слагал да овца, няма проблем, стига да не е в лактация, и опашката да не е много тлъста така че да я обхване ластика. На агнетата им слагам на 2 рия ден след раждането.
  • S
    Някой пробвал ли е на овце да слага ? Ako можеш да сложиш ластика на дебелата опашка на овцата и да уцелиш връзката между прешлените що да не стане става и за премахване и на тестисите при мъжки агнета и ярета и при възрастни кози за премахване на рогата не сам пробвал, но сам чел по форумите не препоръшвам за премахване на рогата при възрастни кози.
  • N
    здр аз слагам (ластици) на агнета след 5-я ден няма значение какво е времето навън на овце не съм правим го с цел по лесно доене и мърлене
  • M
    Някой пробвал ли е на овце да слага ?
  • D
    A nqkoi moje li da mi obqsni malko po podrbobno s kakva cel se pravi, kakvi sa pliusovete ili obshto kazano nujno li e da go pravq ili ne i ako e zashto Mersi predvaritelno ???
  • K
    на кои ден се слага ластика
  • S
    Слагат ли се пръстени/ластици/на опашките на агнетата при много студено време?Поздрави.
  • X
    metsanat поръчвал ли си от този сайт? интересни ръчни ножици за подстригване на овце има дали ще вършат работа
  • M
    Миналата година ги взех от аграта в Пловдив,но не помня цени.Не съм ги ползвал обаче.
  • M
    http://alfavet.bg/%D0%9E%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5_%D0%B7%D0%B0_%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B8_2/%D0%9E%D0%B2%D1%86%D0%B5%D0%B2%D1%8A%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_33.htm Ето
  • M
    Аз си купих такива клещи и ластици/100 бр/ от Ваненска фирма, Алфавет мисля че беше.
  • G
    Ти за колко ги купи,а и изках да попитам за колко дена пада и след това някаква обработка с лекарсгва правили се и дали има някакъв размер
  • K
    i da pitam a za ovtsete stava li.6toto imam nqkoi ovtse s opa6ka.za ku4eta stavalo pitah v aptekata a za ovtsete nemojaha dami kajat ni6to 6toto ne sa probvali.Ako znae nqkoi,ako e probval da kaje-pi6e kaktoi da e.i mersi za informatsiata.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

166 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

178 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

295 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

128 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

458 0