НАЦИОНАЛЕН СТАНДАРТ 1.1

• L
    Национален стандарт 1.1. В земеделското стопанство с уникален идентификационен номер и обработваеми площи с размери над минималния според схемата за подпомагане (1 ха за СЕПП; 0,5 ха за други) е задължително в общата сеитбооборотна площ да се включат минимум 40 % култури със слята повърхност с изключение на площи за производство на тютюн.
  • L
    "ечемик, овес, ръж" всички тези са житни, а "люцерна, тревни смески" са за сено(което няма какво да правя след като нямам животни). Вместо да насърчават отглеждането на култури различни от зърнените, те ги ограничават с подобни стандарти. НО ТОВА Е ТЕМА НА ДРУГ РАЗГОВОР. Моля ако някой знае какви са санкциите и дали като "лош стопанин" ще имам санкции за следващи години да пише.
  • P
    и аз знам за тези 40% но не знам какви са санкциите а до колкото се отнася до културите има и други освен житото ечемик, овес, ръж, люцерна, тревни смески най различни, и други но за сега за тези се сещам
  • L
    Никой ли не знае, нищо ?
  • L
    Колега , аз говоря за друго.Не става въпрос за угар, а за засяти площи. Трябвало 40% от площите да са със слята повърхност т.е. жито, поне аз не се сещам за дгуга възможна култура . При проверката казаха че санкцията ще е 1-2% и реших, че след като не съм се запознал със закона се налага да ги прежаля.Но като преведоха субсидиите виждам че съм санкциониран с 11,5% . Най-вероятно това ще се случи и с парите по СЕПП !!! Та се чудя има ли някой друг като мен? И тази санкция знае ли се колко е или се определя според човека ? [bi4]
  • C
    Така е наистина. Това е прието със ЗАПОВЕД № РД 09 990 на Министъра от 23.12.09. Трябва да имаш угар не повече от 60% от цялата площ, която декларираш. На нас от 400 дка само 100 са сяти и по НР2 ни отрязаха с 1800 лв.
  • L
    Колеги някой знае ли какви са санкциите за не спазване на този стандарт ?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

високодобивни семена ечемик

Фермер: Сорт КАЗАНОВА на ЛимаГрейн добив 2017 регион Стара Загора 740 кг все още немога д...

1578 1

Цена на ечемик 2017г.

Куповач: 260 лева докарано на пристанище стартова цена Последсвие ще се понижи

8003 16

Посевна норма на ечемик в кг.

: Започвам да мисля че няма компетентни,което според мен не е така.

4000 4

Споделете опит при отглеждане на ечемик сорт Хенриете!

Колеги, някой сял ли е ечемик сорт Хенриете?

1921 0