Колко то Вас са наказани за пасища освен мен?

• C
    Здравейте колеги,отворих темата по повод получено от мен писмо,че съм наказан за в бъдеще по 128 лв.на дка пасище.Дотук добре следват въпросите:\r\n1.Как прецениха,че моето е буренясало като в цялото землище на селото където се намирам пасищата са осеяни в трънки?\r\n2.Протокола за това е съставен без мое присъствие?\r\n3.Някой обжалвал ли е такива административни актове-пред кого и срещу какво?В моя пише , че това става пред министъра или пред адменистративен съд София,много лесно прескачаме институции.\r\n4.И от кои субсидии ще ми удържат глобата?\r\nБлагодаря Ви
  • B
    колеги моля погледнете поста до администратора
  • M
    И аз съм съгласен.Тук и да пишем няма кой да ни чуе.
  • M
    Аз съм съгласен, стига да е възможно това.Време е да започнем да отстояваме правата си заедно.
  • slu6aite,predlagam da pomolim admin.da sadeistvat za onlain nabirane na podpisi i sled tova da gi pratim na ministara i na nqkoq ot mediite,kato slet tova ste prilojim oste fermeri v podpiskata ako ste syglasni da deistvame [agressive]
  • M
    Нали това казвам и аз.Цялата система е сбъркана но за това плащаме ние.Някой виновен от министерството да е наказан?Винаги фермерите сме буфера, и още нещо, невярвам който е взел пари за площ да е отишъл с тях на море, той пак ги е вложил в животните.Естествено говоря за фермерите дето имат животни, не за онези дето са им само на хартия-но те няма да бъдат наказани.
  • kolegi daite da izlezem s tazi deklaraciq dokato e vreme gledam 4e nedovolstvoto e 97% samo tuk v foruma a znaeteli oste kolko ima,oficqlno sa 3000 fermera [:gun:]
  • P
    Petrana Vijte kolegi, nikoi ot nas jivotnovadite ne otri4a fakta, 4e tezi pari se davat za stopanisvane i poddarjane na pasi6tata v dobro zemedelsko sastoianie! No mi se struva, 4e e super tapo da se o4akva ot balgarite za nula vreme da sazdadat ot pu6tinacite, na koito ne e stapval jivotinski i 4ove6ki krak pone 30 godini da gi prevarnem v kanadski livadi!!! Dve godini bahtia po tezi taka nare4eni pasi6ta i na proverkite na6ite dami i gospoda ot RA vse namirat za kakvo da se zahvanat, a kogato im zadade6 vapros nikoga niamat to4en i iasen otgovor! Spored men vinata e v na6ite predstaviteli v EU, koito vodeha pregovorite! Te otidoha tam napalno nepodgotveni, napravo ot jaltite paveta! Triabva6e da se dade gratisen period na balgarskia fermer s obek4eni iziskvania to taka ili ina4e ne se polu4ava palnia razmer na subsidiata! Sa6tite pregovara6ti sa vinovni i za fakta, 4e zemedelci bez nito edno jivotno biaha dopusnati da kandidatstvat s pasi6ta i livadi! Te razpolagat s po goliam nabor zemedelska tehika, okosiat terenite, balirat, prodadat ni na nas balite i si polu4at estestveno i subsidiata! Tuk niakade vav foruma se spomena, 4e nikoi niama da ni 4ue ot nego! Napalno sam saglasna! 6te podkrepia vsiaka iniciativa v tazi posoka!
  • Метсанат, тук малко ще поспоря с теб.Не мисля,че някой завижда на парите взети от животновъдите. Според мен животновъдството е една от най - неблагодарната работа и пари от нея най- трудно се изкарват.Че трябва да се подпомага от държавата, това никой не го оспорва и че парите, които се отпускат до момента са нищожни,също е вярно. Но тук говорим за плащане на площ и за изисквания, които трябва да се покриват.Има си някакви стандарти и това е, ако искаме пари, трябва да ги спазваме. Друг е въпроса, че като казаха, че започват проверки и потърсих информация в нета точно какви са изискванията, никъде не намерих, това което ми трябваше.Сега виждам, че е излязла наредбата и критериите са ясно, но вече е късно. За миналата година, вече загубихме парите.Малко дълго и объркано стана.
  • M
    Чета и не вярвам на очите си!Това наистина ли са писания на българи и фермери.Спомних си да вица за ада и българския казан там.То за това сме я докарали и до тук.Който завижда на парите които трябваше да получим, нека купи животни и да почне да се занимава с тях и тогава да пише.Освен многобройните проблеми със здравето, изхранването и грижите около тях ,ще се учуди че не му остава и грам свободно време.Освен къртовския и неблагодарен труд, сме длъжни да търпим нищожни изкупни цени, но от тях не печели потребителя ами друг.Такива хора дават ли си сметка че на запад фермерите и фермите са им светлинни години пред нашите като техника и оборудване.Заради загубетите пари по предприсъединителните програми ще ни трябват маса години да стигнем тяхното ниво.Тогава и пасищетата ще са ни по регламент и животните високопродуктивни.Това няма как да стане за няколко дни.Просто фермерите не са милионери.Що се отнася до храстите по пасищата съм на мнение че те трябва да се запазят.Престъпление е да унищожиж храст на който има гнездо с птичета.Всяка брънка в екосистемата е важна.Всята твар си има своя ареал и унищожаването на местообитанието води до намаляване на разнообразието както на флора така и на фауна.Има доста литература по този въпрос и не е лошо да почетете преди да пишете смешни неща. Незнам подобни хора имат ли представа колко средства и енергия са нужни на едно макар и малко стопанство?ЛЕСНО Е ДА СЕ ДАВАТ КОНСТАТАЦИИ ОТ СТРАНИ.На края ще кажа че не съм кандидатствал по тази програма и не съм взел и стотинка, но това не ми пречи, когато съм с животните да изкоренявам тръни и други вредни бурени, и не го правя заради нищо друго освен в името на животните които имам.Не е възможно от пущинаци да превърнем пасищата в рай за една или няколко години.За това трябва постоянство във времето.
  • P
    Същата информация я има и в сайта на министерството самоче той нещо зацикли и затова го копирах от тук. След съгласуване с Еропейската комисия, със заповед на министъра на земеделието и храните Валери Цветанов от 22 април 2009 г. се прави определение на земите в добро земеделско състояние и допустимостта им за подпомагане по схемите за единно плащане на единица площ. Определя се какво са “постоянни пасища” - пасища, ливади, мери, и условията, които правят такива площи негодни за подпомагане по схемата за единно плащане на площ. І. Дефиниции за площи, подлежащи на подпомагане по схемата за единно плащане на площ: 1. „Постоянни пасища” са поддържани площи, използвани за отглеждане на треви и други тревисти фуражни растения, възникнали по естествен начин (самозасяване) или чрез култивация (засяване), и които не са включвани в сеитбооборота в продължение на 5 и повече години или няма да бъдат включвани в ротацията на културите (сеитбооборота) за поне 5 последователни години от датата на промяната в начина на трайно ползване. 2. „Трева и други тревисти фуражни растения” – всички тревисти растения (тревни растителни съобщества от многогодишни житни и бобови треви и/ или разнотреви), които по традиция се срещат в естествените пасища или обикновено се включват в смесите за семена за пасища или ливади в България (независимо дали се използват или не за паша на селскостопански животни). 3. Постоянните пасища включват: а). „Пасища” – постоянни пасища с плътна тревна покривка, които се ползват за паша на селскостопански животни. Коситба може да се извършва като алтернатива на пашата или като модел за борба с плевели. б). „Ливади” – постоянни пасища с плътна тревна покривка, които се ползват за добив на фураж (сено) чрез коситба или за паша на селскостопански животни. в). „Мери” са постоянни пасища, разположени в близост до населени места, които се ползват само за паша на селскостопански животни. ІІ. Негодни за подпомагане по схемата за единно плащане на площи са: 1. Постоянни пасища или части от тях, заети от дървесна и/ или храстовидна растителност с височина над 50 см (за клек и хвойна – и под 50 см), при гъстота, надвишаваща 50 броя на хектар, освен ако растителността е важна за защина на водите и почвата; 2. Постоянни пасища или части от тях, заети от храстовидна и/ или дървесна растителност с гъстота, която не позволява свободно пашуване на селскостопанските животни; 3. Частите от постоянни пасища, заети със сгради, съоръжения, скали, скални участъци, ерозирали или оголени терени и други подобни трайно неподходящи за подпомагане площи, когато те заемат поотделно или общо повече от 100 кв.м. от площта на постоянното пасище; 4. Постоянни пасища, от чиято площ над 60% е заета от нежелана растителност, храсти, дървета и/ или други трайно неподходящи за подпомагане площи. Над 84 000 земеделски производители в страната имат право да кандидатстват по СЕПП. Общият пакет средства е 287 399 000 евро. Всичките 236 общински служби по земеделие ще работят с удължено работно време, на националните празници и през почивните дни, за да се гарантира безпроблемното приемане на заявленията за регистрация на всички земеделски стопани, желаещи да кандидатстват за субсидии през кампания 2009. Източник: * AGRO.BG Днес неофициално говорих и с човек от технически инспекторат който любезно ми обясни че трябва да чистим къпини малини глог и всякакви там трънки най малко 2пъти в год.защото дори и орязана трънката ако е избила наново не се брои за чистено да се коси за отровни треви и магарешки тръни да се събират камани.Като обясних колко ми е обрасло пасището наместа и попитах за някакъв % замърсеност ми каза че миналата година са проверявали набързо защото ги притискало времето и може да има някой с трънки минал но тази год ще се работи по прецизно и дори и една трънка няма да мине и моя довод че пасище стопанисвано за година дори и да имаш желание не можеш да го направиш изрядно не мина,това е положението. Но според тази заповед по горе все пак има разминаване между проверяващи и това което може да мине. аз мисля че спешно трябва да се излезе с декларация до министъра тъй като тори и тази год. общините ни дадоха пасищата по вече отменения чл 48 от закона за допитване до народа а новия закон за собственоста и ползването на земеделси земи и промените от чл.37и нататък които касаят мерите и пасищата излезе много късно ако не се лъжа февръари и нямаха доброто желание да реагират
  • tuk sym syglasen za tova vqrno e ima nedobro syvestni fermeri,no neka se globqt i obstinite 4e otdavat pod naem posteesti zemi koito kakto kazva6 neznae6 gora li e ili pasiste i edin primer:kolega otide za razre6itelno za po4istvane na dyrveta ot obstinata,dadoha mu srestu oste 6 lv na dekar i si pribraha i dyrvata bili na obstinata mi to i 6ipkite i kapinite sa tehni sto ne gi is4istat
  • V
    Според мен вина имат и общините и фермерите. Общините - че, това което дават за пасище и мера изобщо не отговаря, в повечето случай(поне при нас), си е точно гора и няма как да се изрежат дърветата. Хубавите пасища ги раздадоха на свои хора,а за другите- каквото остане. Имаше масова изтерия за наемане на площи - кой ще успее да вземе повече, а общините това чакат, раздават на поразия и пребират парите. Отдруга страна фермерите(не всички разбира се, но доста)изобщо не се интересуват какво точно наемат и даже незнаят къде им са пасищата.
  • B
    Съдържание: az li4no za minalata godina trqbva6e da vzema 9425 lv s visoko planinskite,izteglih 4000 ot bankata srestu zalog na subsidiq kato fonda be garant,ot tezi 4000 dadoh 1800 lv za seno 1800 bali,1100 za obrabotka,seidba,semena za 30 dekara lucerna,i 700 lv za po4istvane na pasista+hrastorez za900 lv sumirano pravi 4500 lv 500 lv ot moq portfeil a kakvo polu4ih v zamqna na boga rogata i na dqvola onaq rabota,obeden sym 4e po4ti nqma kolega koito da ne e vlojil v tova takaje dami i gospoda ne ni sravnqvaite s kryga na troinata koaliciq kadeto vseki pisal blata,gari ,plostatki,grobista i tn i tn,zaredi tqh nevzemame nie zaredi tqh hausa e takyv i tova 4e vie ste zeli parite nezna4i 4e trqbva da ni izkarvate kradci kazano direktno ili ste s nas ili neni pre4ete.Izvinqvam se za anonimnosta po gore,tova e polojenieto trqbva edinstvo a ne mi6oci,v darjavata gi ima dostata4no.
  • az li4no za minalata godina trqbva6e da vzema 9425 lv s visoko planinskite,izteglih 4000 ot bankata srestu zalog na subsidiq kato fonda be garant,ot tezi 4000 dadoh 1800 lv za seno 1800 bali,1100 za obrabotka,seidba,semena za 30 dekara lucerna,i 700 lv za po4istvane na pasista+hrastorez za900 lv sumirano pravi 4500 lv 500 lv ot moq portfeil a kakvo polu4ih v zamqna na boga rogata i na dqvola onaq rabota,obeden sym 4e po4ti nqma kolega koito da ne e vlojil v tova takaje dami i gospoda ne ni sravnqvaite s kryga na troinata koaliciq kadeto vseki pisal blata,gari ,plostatki,grobista i tn i tn,zaredi tqh nevzemame nie zaredi tqh hausa e takyv i tova 4e vie ste zeli parite nezna4i 4e trqbva da ni izkarvate kradci kazano direktno ili ste s nas ili neni pre4ete
  • А какво трябва да получат тези, които въобще не знаят къде са чертали? Не си знаят реално къде се намират пасищата, а и пари искат за тях. Ами тези дето нямат грам животно и пак чертаят и пак пари чакат? Разбира се, че пасището трябва да се изпасва или поне веднъж годишно да се коси.В противен случай за какво е пасище. Заради такива хора страдат всички.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

217 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

295 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

145 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

286 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

705 0