Още мнения за италианските косачки БЧС ( BCS )

• S
    Колеги, БЛАГОДАРЯ на всички, които споделиха своя опит. Най напред щастлива у успешна НОВА ГОДИНА на всички. А сега по темата. Ровейки се по обявите за продажба на косачки, виждам,че има косачки с двигатели АКМЕ и ЛОМБАРДИНИ /а може би има и с други двигатели/. Дайте мнение за видовете двигатели и най вече има ли взаимозаменяеми части между тях? Още по темата. От магазините за резервни части разбирам,че има ДВОЙНИ и ЕДИНИЧНИ палци за режещия апарат. Тука въпроса ми е- да допуснем, че се е повредил двоен палец- мога ли да го заменя с два единични и обратно? Едва ли ще се сетя да питам за всичко /защото не съм се сблъскал с проблемите и незнам за какво оше да питам/ ако има други особености, с които вие сте се сблъсквали ще бъде интересно да споделите опит. Още веднъж БЛАГОДАРЯ на всички.
  • д
    най здравият двигател, ламбардини ,7 години го карам с масло 10 v 40 .прес тези години веднъш сам цменил сегменти просто вечният двигател.
  • д
    най здравият двигател, ламбардини ,7 години го карам с масло 10 v 40 .прес тези години веднъш сам цменил сегменти просто вечният двигател.
  • D
    палците не се точат. само ножа се заточва
    • М
      Здравейте косачка БЧС 7коня добра ли е? Моля за вашето мнение .
  • D
    Как мога да наточя палците на косачката, след като нямам точилен апарат ?
  • K
    Здравейте.Търся си двуколесна косачка бихте ли ми препоръчали и от коя фирма.
  • M
    и аз това му казах биелата не е проблем
  • K
    за bcs kondor 12 кс какво ще кажете.Няма го пияния лагер сигурно е по стария вариант с желязна биела колега не се захващаи с тези без пиания лагер това са много стари модели и за тях части няма,пластмасовата биела да не те притеснява,когато взимаш води човек който е карак такава косачка и знае за какво става въпрос
  • S
    за bcs kondor 12 кс какво ще кажете.Няма го пияния лагер сигурно е по стария вариант с желязна биела
  • M
    по принцип няма проблеми с биелата 25 лв мисля че е пластмасовата иначе аз си взех метална по скъпа но 3-4 години никакъв яд
  • S
    тази плстмласова биела ме притеснява.намерих една косачка акме 13кс бензин 2000лв
  • M
    ако вземеш бчс акме няма да съжаляваш имам 400 дка само с това кося иска се само редовно гресиране аз го правя на всеки резервоар и преди всяко почване и слагане на хубаво масло
  • S
    И сега последно тези косачки стават ли?Имам 15 дка овощна градина трябва ми за там и ако може да ми предложите и нещо друго.благодаря
  • B
    За двигател ако трябва да избирам бих избрал Lombardini много добре проектиран чугунен блок и камбана равномерна работа, и направен е да коси сиреч да издържа, а за колянов вал засега имам един за АДН-45 от ремонт е може да погледнеш тук:http://kosachka.ucoz.com/
  • I
    Здравейте Колеги, Да, добри машинки са и са доста маневрени, хубавото им е че не събират много сеното и така съхне по бързо, също са доста икономични. Имам наблюдения само за дизеловия двигател акме, добър е но е по-тежък от бензиновия а е конзолно окачен и пука понякога кожуха на съединителя - но с малко побългаряване става като се подпре. искам да Ви попитам има ли някой от вас колянов вал за дизел акме ADN 45 Поздрави и спорна работа
  • B
    Колеги, БЛАГОДАРЯ на всички, които споделиха своя опит. Най напред щастлива у успешна НОВА ГОДИНА на всички. А сега по темата. Ровейки се по обявите за продажба на косачки, виждам,че има косачки с двигатели АКМЕ и ЛОМБАРДИНИ /а може би има и с други двигатели/. Дайте мнение за видовете двигатели и най вече има ли взаимозаменяеми части между тях? Още по темата. От магазините за резервни части разбирам,че има ДВОЙНИ и ЕДИНИЧНИ палци за режещия апарат. Тука въпроса ми е- да допуснем, че се е повредил двоен палец- мога ли да го заменя с два единични и обратно? Едва ли ще се сетя да питам за всичко /защото не съм се сблъскал с проблемите и незнам за какво оше да питам/ ако има други особености, с които вие сте се сблъсквали ще бъде интересно да споделите опит. Още веднъж БЛАГОДАРЯ на всички.Има 2 вида палци тесните са за люцерна а другите за ливади.Тая косачка иска мн време да се научиш и да работиш после правилно. аз се учих 5-6 години да стана горе долу.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

K

Балеровачка John Deere 550

Здравейте, колеги имам проблем с боксувянето от 2вете страни на предпоследните колани им...

245 0
P

Моля за съвет относно моторна коса

Здравейте, наскоро засадих 700кв.м овошки и ми трябва моторна коса , ето и машините на кои...

160 0
V

Бензинов тример - не пали

Здравейте. Тример китаец не иска да запали. Налях му в цилиндъра бензин запалва като го из...

662 0
P

Питане за бензинова градинска косачка

4-и тактова косачка за райгас (с двигател 3.5 к.с ,с EURO 5) колко масло трябва да гори ад...

150 0
M

ПОЛСКА ИЛИ ТУРСКА РОТОРНА КОСОЧКА

КОЛЕГИ ДАЙТЕ СЪВЕТ КАКВА КОСАЧКА ДА СИ КУПЯ ЗА ТРАКТОР 25 КОНЯ?

370 0