ХЕРБИЦИД ЖИТНИ

• A
    Колеги,поизнервих се от това копане,ще търся помощ от химията.Кажете с какво да смачкам житните плевели.Предварително благодаря.
  • J
    Написах в гугъл "тотален хербицид" и ми излезнаха ужасяващи неща. хВ съйщност имам малка зеленчукова градина и както казва друг юзър писна ми да копая и да се боря със всвъзможни непознати за мен упорити растения. Не съм нито агроном, нито разбирам нещо от хербициди. Искам есента образно казано "да поръся" градинката си с нещо и през пролетта нищо от там където е ръсено да не поникне, освен тези зеленчуци които ще насадя на пролет, т.е препарата да е унищожил през есенно-зимния сезон всичко - на 60-70 см дълбочина особено капините (страшен враг са ми) изкаравал съм отделни техни корени до повече от половин митър но те продължават и по -надолу. Дивата джанка не е по малък проблем, шипката също. съществува ли препарат с такова действие?
  • Съгласен съм ДУАЛ троен е много ефикасен срещо подобен вид плевели
  • аз съм използвал ДУАЛ троен.отглеждах лук и арпаджик. номер 1 е. нарича се също ДУАЛ ТРИПЪЛ
  • окопай ги и разхвърляй касорон или дуал троен.ако потърсиш може и да намериш.
  • Ako намериш пиши, че и аз искам да купя. Обаче май няма внос. Ако аз намеря ще ти кажа. Успех!
  • ако може някои да ми каже откуде да си купя арсенал ще сам много благодарен
  • P
    Н.Черкезов е представител на Монсанто за България.
  • A
    Кой сте Вие,какви са вашите продукти????
  • Арониев, опитай от нашите продукти, ще останеш доволен.
  • A
  • Z
    Касорон е името, но вече не се внася в България.
  • Posheguvah se s Arsenal. Da pruska s niakakuv glifozat samo da ne pruska v/u aroniata. Hem shte ima efekt v/u vsichki pleveli. V kraen sluchai da vzeme baluricid. Moje da probva i pochveno s karoson ili kakto beshe tam. Uspeh!
  • Z
    Не подвеждайте човека. Арсенал е ТОТАЛЕН,листен и почвен, СИСТЕМЕН хербицид. Усвоява се и се придвижва много бързо от корените и листата. Прилага се само на НЕОБРАБОТВАНИ площи-жп линии,около складове, пътища и др. В България беше разрешен за употреба до жп линии и в ниска доза при канали след последната поливка. Хербицидният му ефект е висок и през втората година след приложението му. Тук говорим за АРОНИЯ, а не за строителна площадка. Мисля, че вече не се внася в страната. При аронията едва ли има регистран противожитен хербицид, защото не е стратегически важна култура за вносителите на препарати. Няма обаче никаква причина да не могат да се прилагат, предлаганите на пазара препарати от групата на балурицидите, които са селективни за широколистните култури и трайните насаждения. Дозата на приложение зависи от вида на плевелите. Житни плевели е много общо понятие. Всички хебрициди имат по поне две дози за приложение, като по-високата е за плевели като балур, троскот и др. многогоишни.
  • Абе ти нормален ли си с арсенал!!! Това е тотален препарат. Пръска се само в жп линии, зидове и пътеки. Аз пръсках един хмел и след това 5 години нищо не расте на тази земя.
  • Probvai s Arsenal. Perfekten e. Niama da imash poveche problemi. Pruskai samo jitnite ne i aroniqta.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта