За акциза!!!!!

• L
    Колеги някой знае ли какво ще е доплащането тази година от акциза за горивата?\r\nЩе Ви бъда благодарна ако имате информация и я споделите.
  • L
  • Искане - 1 бр. и 3 копия заверени с "вярно с оригинала", също искат и да видят оригиналните фактури. Ако плащането е в брой копие на касовата бележка, с пл. нареждане копие на плат. документ от банката.
  • I
    Еее рано ти е още да забравяш
  • L
    ами не съм сигурна забравила съм от миналата година досега, ама няма да е излишно, май имаше нещо такова [:slap:] забравям вече!
  • I
    И копие от рег. карта за земеделски производител май искаха
  • L
    приложение 4а към чл. 26а, ал.2, копия от фактурите заверени от вас ''вярно с оригинала'' и трябва да са платени фактурите.може да ви поискат и удостоверение за банковата сметка от банката.това мисля, че е само.
  • извинете елементарния въпрос,но съм нов в бранша...та,освен фактурите за гориво какви други документи се търсят при връщането на акциза?благодаря ви.
  • A
    Благодаря на Lioni за изчерпателния отговор. Успех на всички
  • L
    Да на два пъти може, но мисля, че първото подаване беше до 15.08., ние подаваме в края на годината (декември).
  • здр. имам платени фактури за цялото количество гориво.въпроса ми е имали срокове за подаването на документи? бях чул че може на два пъти или на веднъж.
  • L
    в двумесечен срок трябва да Ви изпратят отговор дали всичко е наред по подадените документи, след това до две седмици би трябвало да Ви преведат сумата. Ако всичко е наред и не Ви изискват други документи. дано съм била полезна.
  • A
    Здравейте. Кога се изплаща акциза при изразходване на цялото гориво и подадено искане за възтановяване до 15 август?
  • Може,ако е използано и заплатено полагащотото ти се количество гориво.
  • L
    благодаря много анонимен не разбрах въпроса...... ако питаш дали може веднъж в годината да подадеш документи за акциз ДА - в края на годината.
  • а, дали може на веднъж след 15. 08.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

210 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

290 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

139 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

284 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

700 0