За и против косачките БЧС

• S
    Колеги, без да навлизам в подробности, предстои ми за сезон 2012 да си купя косачка. Имам наблюдения върху видовете ЖТР. Дотук съм ползувал услуги /разбира се срещу заплащане/. Не съм много доволен, най вече от качеството на работа. Симпатизирам на БЧС, но не съм ги виждал в работа. При мен повечето са ливади и то със сложен релев. Малки парчета и с криви кишета. Моля ви колегите с опит да споделят своите ДА и ПРОТИВ БЧС. rn БЛАГОДАРЯ на всички.
  • Купих си косачка бчс ,но като кося много набира тревата най добре си е ротора
  • A
    Известно е, че ВCS са MERCEDES-а на косачките и се славят с голяма издържливост. Особено за планински терени са недостижими. Казвали са ми, че скоростните им кутии са едва ли не вечни. Зависи за колко декара търсиш машина. Ако става въпрос до 3-4-5 дка – вземи си някоя от двуколките. За по - големи - препоръчвам триколката BCS 622. Но ако си се спрял на ВCS най-добре звънни на официалния им дистрибутор за страната - Призма: 032/279 880. Те ще ти дадат професионален съвет според нуждите ти. Тук са им косачките: http://prismabg.com/category/15.html. Освен това в Youtube има клипчета, където да видиш как работят различните модели. Успех!
  • A
    Официалните дистрибутори на BCS за България са Призма - Пловдив. Продават и двигатели и оригинални резервни части. Телефона е: 032/279 880. Тук са косачките: http://prismabg.com/category/15.html
  • P
    търся косачка и двигател за бчс.тел.0898739289
  • S
    Вече 20 години косиме с БЧСка бензинова.Преди това дядото караше дизелова и бензинова в ТКЗСто.За планински терени няма по удобна машина от нея.Биелата пластмасовата си деяни ако нямаш луфтове по лястовицата.Ние две години косиме с една биела а преди сменяхме по две железни на ден.И с нейния шмиргел се точи на полето ама по добре си носи по 2-3 наточени резервни ножа.Ем само сменяш и караш а ако скъсаш нож или само някое ножче не се бавиш да го правиш.Като е зелена тревата сменяш ножа по рядко а като остарее щом почне да пука ножа и мане да реже сменяш.За планински терени само триколката.Бензиновата е по тиха и няма такива вибрации.Дизела пък е свръх икономичен.Ти си прецени сам.Поздрави
  • V
    зависи за каква площ ще косиш.ако ти е малка площа (200-300дка)не се колебай бчс е твоита машина.Аз имам две машини и съм много доволен.Но ако търсиш производителност се ориентирай към нещо друго
  • M
    Кирчо,благодаря за информацията Аз и без друго внимавам с декарите,защото трудно стана с балирането и работниците.Ако е като тази година...за два дена в жегите гори,рядка трева от сушата,аман!Предните години три откоса поне люцерна правехме,сега един и есента я остригах да не е злогледо за напролет и това е.
  • K
    vardia ot pregrevane i lesno se pali ta si imai 2 pojarogasitela po neia za denia moje da si gtne6 nad 120 dkr. na goliama livada
  • M
    Аз имам и БЧС и роторна,но на бчс-ката не съм се качвал.Иначе е бензинова,но имам човек,който ми работи с нея.Роторната бачка с юмз-то.В интерес на истината не знам колко гори на декар нито една.Не съм засичал.Хубавото е,че роторната и бчс-ката може да ги прибереш на всякъде,докато габаритите на Е-то са ...Форшрита го вземах късно и много малко е работил,но съм доволен.Дано тази година да не ме разочарова с нещо.
  • K
    abe 5 godini ia karax ot 1996 -2001 be6e ot tmnozlenite e 302 ama kosi visoko pi men livadite sa ksi malki neravni i se otkazax ot neia nakraia a za 1 4as sam kosil 24 dkr tova mi be6e rekorda a pa s bcs za cial den sam stigal 40 dkr i ve4erta sam kato prebit,ama sam si dovolen ot bcs
  • M
    9 бона дадох за Форшрита Е-302 и съм доволен.
  • D
    taka e kolega mn se izmarq 4ovek neq nee kato rotornata za goreneto e taka na livadite s edno rezorvar4e pravq 10 dk na lucernata 15 nqkade .no davi kaja tazi godina kosix edno golqmo par4e s edin priqtel i mi napravi vpe4atlenie 4e az izgorix dva rezorvara i na tretoto nalivane i toi napalni i mi kazva 30 dk lucerna kosq e 6 litra
  • V
    Моята бензинова с чисто нов двигател и наточен нож никога не е горяла повече от 500-550гр на декар мерил съм ливадите по бензина.на ден сменях 3 ножа на ливадите а люцерна може да караш и цял ден с един.Не е лош ВЧС-са но на много декари оставаш без бъбреци А биелата е един вид бушон за да нестане по голяма беля по ножа или месинговите черупки гърми биелата.Оригинални пластмасови биели с щампа на БЧС трудно се намират има всякакви ментета със шупли и може и да изкара и два декара напоследък работих с железни-стругар ми сменяше само шпилката като се износи и разклопа в резбата -Хубава машинка ама откакто взех роторна на такава няма да се кача
  • V
    колеги с тия триколки как са ви кръстовете.ние имаме бчс-ка,но четриколка.дизелова е и сме страшно доволни от нея.
  • K
    mi az imam zato4va6to ystroistvo kam neia gore dolo 10 dkr i go to4a na livadata samo zaka4am remakaq i po4vam da to4a , moje da razbere6 koga see izxabil 4e po4va da 6traka da ne reje i po4va da spva kosa4kata ,A ima i jelezni bieli te izdrjat pove4ko osobeno ako si s benzinov dvigatel jeleznata e za prepor4vane a dizelkata moje i s plasmasova po bavno oborotna e tia Benzinovata gori okolo 900 gr.do 1 litar na dekar ,a dizelkata 300-350 grama pa mise sly4valo i 200-250 ,no da znae6 dizelkata da ia ima6 zdrava triabva sekiden miene na motora ,ta po dobre da e s benzinov motor i e po prgava

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Проблем с Джон Диър 342А

Здравейте, имаме проблем със сламопреса Джон Диър 342А, буксува шнека на подбирача. Натегн...

75 0

Каталог за Claas Markant 60

Здравейте, трябва ми каталог на резервните части за сламопреса Клас Маркант 60. Ако някой...

79 0

Специализирани сервизи

Не използвайте така наречения оторизиран сервиз Аделина 1016 ЕООД. На 12.05, около 11 часа...

126 0

Дълги бали от John Deere 342A

иво: колега би трябвало да е от врътката за размера на балите.ако ти са износени зъбчетата и ка...

246 1