Трактори - сравнение между CASE , New Holland и др.

• K
    Здравейте.\r\nНаблюдавам следните марки трактори Case и New Holland,и забелязвам големи прилики между тях?Например TM и MXM моделите са 1 към 1,с някоя к.с. по-малко или повече.Новите модели също са близнаци.Кой от кого копира?Прави ми впечатление,че в Case се слагат малко по луксозни материали в кабините,като кожени седалки,хромирани елементи по уредите,иначе са еднакви.\r\nДа приемем че ги правят в един завод,защо на вторичният пазар еднакви години,мощност и състояние се различават с най-малко 20% разлика в цената в полза на Case?Само за името ли ще се плаща,или имат още разлики?\r\nВсяка информация е добре дошла.\r\n\r\nпоздрави
  • P
    издръжката на един трактор е най важна - залагаш му 5 години за изплащане и си смяташ . западните разбира се че са по хубави но не бих казал че са по икономични от руските , а и там говорим за къде по скъпи консумативи и части и сервиз , нали всичко се трупа на декара - затова смятане на всичко предварително , за да няма после пот пред банката и въпроси кога най после ще дават субсидиите
  • K
    kolega kolega vzimai keis nov ako ima6 pari no nee garancia 4e nema da dade i toi defekt no imam kolegi mnogo se xvaliat ot tiax elektronikata e po kalpava ot mexanikata
  • K
    ma sssr vnasia6e novi i to za bespari pa sega zapadni ma si gi kopyvame nie i to za dosta pari ane kato predi drjavata da gi kopyva ta sega sie na graba na fermera sobstvenik anadqmo
  • K
    Декарите нямат значение,защото с по-малкото декари правиш качествено нещата.Сам ги наблюдаваш,не чакаш на някой друг да ти свърши работата.По малко инвестиции,нормални добиви,добра печалба.Не случайно масовите стопанствата в Германия са в мащаба 2000-3000 дк. Но да се върнем на въпроса с тракторите.С руските не ми се занимава вече,колкото и да го пазиш,направят 10 години и започват проблемите,чупят се всеки ден,от всичко по много.Евтини части,но удължени ремонти и престои под навеса,и има време когато и 2 часа са решаващи.Затова съм се насочил към западното. поздрави
  • K
    EVROPEICITE NESA KATO NAS TE KARAT NIAKOLKO GODINI I XVRGAT ZA SKRAP niakoga v TKZS be6e pak taka 7,8 godini i traktora se brakyva ni6to 4e moje dase izpolzva o6te
  • K
    T 150 DODE IDE DO BLOKA IZGORI NAFTA KATO DA ORA 1 4AS E ZA DT 75 NE TAKA BA6 4E NEGO GO OSTAVAM V BLOKA DA PRENY6TYVA
  • P
    това с трактор втора употрба си е като с жена втора употреба - някой ги е махнал заради нещо
  • K
    NE BA6 TAKA AZ V BALKANA ZA 1000 DKR SI VIDIAX 4E SI MI TRIABVA ZAPADEN TRAKTOR ANE DT 75 ILI T150
  • P
    Ако обработваш до към 1500-2000 дк , направо забрави за западен , ако не си спечелил от тотото разбира се
  • K
    ot nad 20 godini se razpravam s traktori no nai zdravia i izdrajliv traktor si ostava mtz 5lc i UMZ 6L STARITE MODELI nema TRO6ENE STIGA DA NEGO STRO6I6 naro4no e sepak novoto si e novo
  • P
    и каквато и марка трактор да вземеш едно е ясно НЯМАМЕ СЕРВИЗНО ОБСЛУЖВАНЕ И ДОСТАТЪЧНО ГРАМОТНИ МАЙСТОРИ!!! нито една фирма нямат софтуерите на на нито една машина всеки проблем решават с гадаене. а относно резервните части просто......? Но предпочитам марката кейс и като трактори и комбайни. поддържат ли се безупречни са но тази поддръжка е златна но така е народа е казал който се страхува от мечка да не ходи в гората! ЩОМ СИ СЕ ХВАНАЛ НА ХОРОТО ЩЕ ГО ИГРАЕШ!!!
  • P
    Колега , каквато марка да избереш - все ще сгрешиш , нали знаеш поговорката хвали ми старо - па ми дай ново
  • P
  • P
    http://tractor.bg/машина/18547/CASE%20IH%20MXU130 от земята до небето http://tractor.bg/машина/18003/John%20Deere%206530
  • K
    Тракторите Massey Ferguson как са като изпълнение?Притеснителното е,че за еднакви мощности и години са 50% надолу от цената да кажем спрямо Джонитата и Кейсовете? поздрави

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

34 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

208 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

99 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

95 0

Мнение трактор landini 7-210 и John Deere

Здравейте колеги, какво ви е мнението за ландини 210 слаби места, подръжка и общо взето вс...

277 0