активен фермер

• V
    има ли вече точна дефениция на активен фермер,
  • V
    вече взех да се чудя повредата в чии телевизор е
  • V
    точно тези проценти немога да ги разбера,на всяко място талкуването е различно
  • V
    След четене поне 20 пъти на това в моя пост успях да го изразя в цифри и май вече схванах. Получил си 100 лв. субсидия, но имаш Пх от други неселскостоп. дейности 2500 лв., което е 4% и нямаш право на субсидия. Правилно ли разсъждавам, че вече не съм сигурна и в собствената си логика. Ако е така това е невъзможно да бъде разбрано от дядото на село дето си очертава бахчията и държи на всеки кв.метър.
  • N
    "Директни плащания не се отпускат" е в твоя пост , в моя е кога се отпускат средствата.
  • V
    Въвежда се терминът „активен селскостопански производител” (чл. 9). Директни плащания не се отпускат на физически или юридически лица, или на групи от физически или юридически лица, когато се прилага едно от следните: 1) годишният размер на директните плащания е по-малък от 5 % от общия размер на постъпленията, които те са получили от неселскостопанска дейност през най-близката данъчна година. Ники, това същото ли е само че написано обратно. [:slap:] Ако е така май трябва да си скъсам дипломата. А пък аз си мислех, че съм свикнала да чета безумните им неразбрани закони. [:slap:] Ама защо трябва да е просто, като може да е сложно. Леле-е-е-е срам! Ама честно, това горе не можа да ми го пречупи мозъка. [cry]
  • N
    Въвежда се понятие активен фермер, което значи, че ще се дават помощи само ако 5% от доходите на стопанствата са генерирани от земеделска дейност.
  • V
    Виж в темата за Субсидии 2014. Копирах части от презентацията на ОСП 2014-2020 г. Може би е това, но не съм сигурна. И на мен ми е интересно какво разбират под активен фермер.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Радио комуникация в тракторите

Здравейте колеги! От известно време си мечтая да си обурудвам тракторите с радио станции з...

120 0

Неприятели по люцерната - дайте съвет

elpastuh01: Сложи си електропастир и няма да имаш проблеми.

2892 4

Земя - насъждения и сеитба - въпрос

Здравейте бъдещи колеги. Въпросът ми е с какво да засадя и посея 4.5 декара земя до която...

1628 0

Измръзване на лоза

marinov55: Не се притеснявай градинарю,затова защото ще ти мине! Ако беше сътворена толкова елемента...

2653 1

Питане за подходящо растение

proba: Джанка от костилки! Виж някъде във форума обсъждахме Жив плет

1935 6