Порода кози за месо

• M
    Колеги преди време ми попадна матерял за порода кози за месо.Останах с впечатлението че е нубийската порода, но съм се лъгал.Ако някой има някаква информация за тази порода моля да ме насочи.Мисля че статията съм я чел във в.Фермер.Благодаря предварително.
  • породата це казва Боер ин латинитца Boer и е Южно Африканска селек ия на нубииска коза и е единствената порода за месо в света, според информатциата на англиииски език в Google. Знае ли някои каква е цената на 1 тон концентриран фураж за телета и 1 тон царевица, и каква е изкупната цена на 1 кг. козе месо?
  • Mersi
  • няма да мирише
  • Iskam da zadam edin vapros. Ako edno majko qre se kastrira kato e o6te malko 6te miri6e li kato stane golqmo? Blagodarq predvaritelno ako polu4a otgovori.
  • V
    Мирко може да са минали само покрай Тогенбург Момчето ми
  • M
    Ne sa li Boer kolegi ? V bg sa V Love4 do kolkoto znae Boer e to4no s takava okraska i u6eta
  • M
    Ne 4e neshto no mai greshite 4e nqma kozi Boer v bg .Az vidqh nqkade v neta edna obqva nqkakav si Daniel ot love4 prodavashe 2 kozi dali ne sa i 1 koza i 1 pra4 i sa to4no Boer moje da sa i nqkakva krastoska no vanshniq vid e to4no Boer
  • M
    В института в Троян има, саанскат коза като че ли по се климатизира в нашите условия, освен това е и най-високомлечната порода.
  • а някой отглежда ли саански кози в бг и на какви цени са те
  • Малко кози Боер има в Бивша Югославия. В Румъния в момента тече един опит за аклиматизация, но общо взето ги препоръчнот за кръстосване. Хубавите пръчове, от известно потекло, стигат средно 10 хил. долара, като от дъщерите им се търсят над 1000 л. мляко. Естествено има по 500-600. Тук можем да говорим само и единствено за млекодайни кози, месото на козите не се яде, а за промишлено производство на пастърма никога няма да има количества. Яретата са хубави за ядене само дребни - до 15-16 кг. и така или иначе трябва да се разчита на млякото и да се търсят или мелези или породи, които могат да се аклиматизират.
  • V
  • здравейте! някой може ли да каже коя е най-подходящата порода кози за отглеждане в българия за мляко(коя дава най-много)също така какви са разходите за една коза и има ли печалба от тях?
  • M
    Метода с крастоските е най-добър, така е и при повечето породи и овце и говеда
  • D
    То не е ли тоя метод най-добър?(поглъщателното кръстосване имам предвид)
  • D
    Сори ама тая дамаската коза ми бие на Алф Иначе не бях чувал за тази порода

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта