Проблем при заплождането на козите

• K
    Имам проблем със заплождането на козите. Вече се разгонват за пети път. Имам 2 пръча. Проблемът не е само при мен, но и при други стада в района, включително и при овцете. В Средногорието съм, но чувам, че и в Северна България на места има същия проблем. Някой може ли да каже на какво се дължи това? Звънях в Инстутута по планинско животновъдство в Троян, но там ми казаха само, че имало такива години - да не се притеснявам. Щом се разгонват рано или късно щяли да се заплодят...
  • K
    миналата година до края на август всички бяха заплодени и началото на септември имаше само няколко повторки,но тая година и декември продължава,а мислех за коледа да заколя пръча...
  • N
    Мирчев,който се дразни да не чете.
  • M
    Колега,има разумно обяснение на въпроса ти,но понеже някои се дразнят,когато някой има познания,ще ти пратя отговора на лични,както и какво да направиш,иначе в Троян са прави-рано или късно (може и догодина)ще се заплодят.
  • B
    И на мен ми прави впечатление,че тази година по трудно хванаха част от козите ми.Съжалявам,че нямам отговор на въпроса ти колега.Но тук професори да искаш,стой та гледай.
  • N
    Колега преди три години имах същият проблем.Повечето кози се повториха и потретиха, а тези които родиха по график отново се заплодиха през месец май.Нито ветеринар, нито зоо-инженер ми дадоха разумно обяснение.Всеки вдига рамене,било от годината.Казват ти "няма страшно" не е точно така.Следващата година ще се разгонят в сезон,а това означава по малък млеконадой.А и тези късни ярета,поне при мен бяха трудна реализация.
  • M
    Аз съм от Тетевенско и при нас има 1 стадо със същия проблем . По 5 и дори 6 пъти се разпръчват и нищо . До преди 2 дни бяха по малко пръчовете и се съмняваха ,че е от това но от 2 дни съм пуснал мойте кози там и съм дал и мойте пръчове да помагат . Та това е напълно нормално за тази година колкото и да е лошо да се каже . Пре мен нямаше такива проблеми , но козите ми бяха малко , а пръчовете 2 и на ден е имало по 1 разгонега . Поздрави и успех . Ако започнат да се разпръчват пак вземете още 1 пръч .

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

141 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

432 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

170 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

647 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

790 2