угоени прасета - цена

• S
    Колеги, наближава Коледа и всеки трябва да спази традицията да заколим по нещо грухкащо. \r\nДо преди 5-6 години гледахме по 2 майки за продажба на малките прасенца и си оставяхме по 1-2 за нас. По ред семейни причини както и повишаване цената на фуража прецених, че няма смисъл да се дават пари за закупуване на прасенце и неговото угояване, а е по-рентабилно да си вземеш готово за клане. \r\nМоля да споделите как вървят цените при вас за такива прасета. Слабост са ми такиво до 120-130 килограма. При по-големите вече има голяма сланина и въпреки, че я изкупуват на 3-4 лв на дребно не ми се занимава с нея. Към момента при нас частници продават прасета на 2,50-3,00 лв на килограм без огледа на това дали хайвана е 100 или 180 кг.
  • S
    Валентине, при вас колко вървят свинете?
  • W
    На дребно може да се намери някоя и друга бройка от бабичка старец!Ама на едро незнам лятото един приятел си продаде стадото около 60 бройки а го беше събирал 4-5г.И той вика-край с животните!Само по 1-2 за масата!
  • S
    ima li kozi po va6iq krai za prodan
  • W
    Незнам!от 9 месеца приключихме с животните сега ще увеличаваме земята до колкото може!
  • W
    Месото,млякото,яйцата не са зърно че да го складираш............и да прайш квот си искаш па все някога ше му дойде цената!
  • I
    Няма живинка, защото има едри арендатори! Меком не дават ли добри цени?
  • W
    Еба му пашата като няма от къде да изкараш 2лв. за тока 3лв. за дрехите и 5лв. за децата примерно! и да имаш животинска продукция като няма хора и работещи други отрасли в промишленоста да изкарват добри парички кой ше ти купи продукцията!?????
  • S
    ami do tam q dokaraxme i 6te stava vse po zle mi se stryva kolko sela obezludqxa pone pa6a imate
  • W
    Кой да го направи като няма хораааааа!??????НЯМА ЖИВИНКА!
  • S
    WALENTIN, ne e samo pazara v rakovski tyk ima i drygi pazari , i koi e kazal 4e ne ste xora napravete si pazar i si prodavaite mesoto
  • W
    Ми продавай!Ко чакаш тука у северозападнала бг няма хора да се препсуваш поне та мани да продаваш на някого
  • I
    Какво се оплаквате от цените колеги у наше село /Кюстендил/ трупно /заклано без вътрешности, кожа и глава е 7лв./кг свинското/ сланината е 3-4лв./кг. Ракията е 8лв./л сливова, 9-10лв./л гроздовата, черешовата и крушовата. А пък цената на дребно на меда май няма аналог в страната 10лв. буркана /720-800мл./
  • W
    АЕ "пловдивчаните" що не докарате пазара на раковски тука в северозападнала България па после казвайте какви са цените!БЪЛГАРИЯ НЕ Е САМО СОФИЯ И ЮЖНА БЪЛГАРИЯ С НОВАТА МАГИСТРАЛА ЗА МОРЕТО!!!!!!И НИЙ ТУКА СМЕ ХОРА!И НИЙ СМЕ В БЪЛГАРИЯ!
  • K
    при нас ситуацията е най зле както винаги в далечния "Сибир" Силистра и заплатите ниски и цените аз като заколя я давам на едно месопреработвателно предприятие и нали ви казвам цените варират 1,40 1, 60 а понякога и по малко
  • N
    В Софийско 120-130кг.-3.50лв. По-голямите са на 3лв.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

228 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

370 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

978 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1605 2