Въпрос за юмз - разход на гориво

• N
    скоро си купих трактор юмз обаче се оказа гори много гориво,първото нещо което съм направил да занеса помпата и дюзите, но никаква промяна.някой ако може да ми даде съвет.
  • W
    аз не се бъзикам по въпроса за беларусов двигател да се сложи на болгар ако някой научи нещо нека каже дали ще стане двигатела към кутията или какви части са различни в беларусовия мотор от болгаровия и за по-сигурно ше си пусна 1 темичка по въпроса!
  • I
    Здраве да е
  • N
    Май мастора със стенда е тоя дето е пуснал темата и ни бъзика тука ама карай да е жив и здрав.Изобщо не му се вързват писанията .
  • I
    То може и другата помпа да е бутана там
  • N
    Абе колега ти нали сменя гнп-то със това на другото си юмз и нямаше разлика в работата на машината?И сега изведнъж майстора ти каза че верно шпилките са рязани със шлайф и проблема е във тях.Нещо май на бъзик я караме тука .
  • I
    Той стедна сигурно си е добре ма тоя дето работи с него или си няма понятие, или се е направил на тарикат [dalavera]
  • W
    Гледал е да вземе парите на момчето [angri-2] даже ако му е дал и нови елементи а той не е бил при него докато ги сменя нищо чудно да си е останал със старите елементи [bi4] [mnogo-qdosan] имал съм и такива премеждия олекнах с елементи клапанчета лагери и киче и 50лв на ръка преди 7г. [bi4] [mnogo-qdosan]
  • N
    Да ви имам и стенда и МАЙСТОРА [:slap:]
  • N
    Ами помписта за къф к..р я стендова и неможе да разбере от къде е проблема първоначално?Ей трябваше да му дръпнеш един основен ремонт .
  • I
    Добре, че се е решил проблема Ама тоя майстор на помпи него ли видя това първия път? Нали в началото писа, че си носил помпата и дюзите и всичко било наред
  • N
    проблема е решен валентин излезе прав, помиста ми каза за тоя болт, че някой си играл с тоя болт и направо беше рязан с шлайф.
  • I
    Както е писал Вальо не вярвай много на отвора в маховика при проверка на центровката щото не се знае дали няма и друг направен отвор. За да си по сигурен махни капака на клапаните и по клапаните по добре се ориентирай кога буталото на 1 цилиндър е в такт сгъстяване и малко преди момента на впръскване пробвай щифта да ли ще влезе в отвора на маховика.
  • I
    tazi godina naprolet edin kolega s edno mtz80 ima6e sa6tiq problem gore6e nafta kato bqsno skacahme go ot centrovki i ni6to s mehannici s staj po 40 godini i as sporeh kato vas no nakraq kato go otvorihme vsi4ko be6e iznoseno no ravnomerno po vseki detail i nai interesnoto be6e 4e negore6e mnogo maslo i pri topal dvigatel darji 1,5 nalqgane na masloto na normalni oboroti,sled smqna na rizi botala 6laifane na glava i kolqnov val.pompata be6e karana na stent ot predi a i nee karahme otnovo no sled razrabotkata na mesto i samo v dvijenie rashoda na gorivo be6e mapolovina otkolkoto predi,i ne palne6e kartera s maslo kakto kazva kolegata zatova neka nasko parvo probva vsi4ko posle da misli za dvigatelq za no as sam na mnenie za osnoven.
  • A
    износен двг.дими черен дим и на тихи обороти работи меко на високи чука и ако центровката еточна иска ремонт ....сори майна
  • W
    Niki така е приятелю ама момчето казва че е слагало и друга помпа дето му е работила на другия трактор и ефекта е нулев!Нещо ми се върти в главата че мойто ЮМЗ преди 10-ина години правеше някакви въртели с помпите и центровките май на мойто имаше 2 дупки на маховика за центровка!?!?!?Нещо такова ми се върти в главата нищо не му пречи да си барне 1 бърза центровка да видим кво ще покаже!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

M

Регистрация на АТВ

wladd: В Областна дирекция "Земеделие"

81 1
T

Проблеми с хидравликата за управление на Т150

Здравейте, Имам проблем с трактор Т150 и по конкретно с завиването. Първоначално нямаше...

142 0
P

Трактор Т25 - скоростите не включват след смяна на полуоска

Имам Трактор Т25 Владимировец. Полуоската на задната лява гума се скъса и я сменихме, но с...

94 0
Y

Загубена първоначална фактура на малогабаритен трактор 14 к.с.

Здравейте. Ще съм благодарен, ако помогнете с моя казус. Имам "Синтай 140". Загубена е п...

160 0
P

Т-150

solun1: Възможно е филтъра на ск.кутия да е позацапан/позатиснат , може и клапана който поддържа...

169 1