Зеленчукопроизводители, никой не Ви мисли доброто. Хайде в София!!!!!!!!

• V
    ЗАКОН ЗА СТОКОВИТЕ БОРСИ И ТЪРЖИЩАТА изм. ДВ. бр.42 от 3 Юни 2011г.\r\n\r\n\r\nЧл. 3. (1) (Изм. - ДВ, бр. 41 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 85 от 2006 г., в сила от 20.10.2006 г., изм. - ДВ, бр. 42 от 2011 г., в сила от 03.06.2011 г.) СТОКОВОТО ТЪРЖИЩЕ е място за търговия на едро с налични храни и цветя.\r\n\r\nЧл. 3а. (Нов - ДВ, бр. 85 от 2006 г., в сила от 20.10.2006 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 42 от 2011 г., в сила от 03.06.2011 г.) ПАЗАРЪТ НА ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ е място и инфраструктура за търговия на едро с налични храни и цветя, където стоката от земеделски производители може да се манипулира, окачествява, етикетира и партидизира за по-нататъшна продажба на вътрешния пазар или за износ.\r\n\r\nЧл. 55. (Изм. - ДВ, бр. 41 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 85 от 2006 г., в сила от 20.10.2006 г., изм. - ДВ, бр. 42 от 2011 г., в сила от 03.06.2011 г.) (1) На стоковото тържище и на пазара на производителите се допуска извършването на сделки само с налични храни и цветя, приети на територията им, и на местата, определени за продажби.\r\n(2) Сделките по ал. 1 се извършват САМО ОТ ТЪРГОВЦИ, РЕГИСТРИРАНИ при условията и по реда на ТЪРГОВСКИЯ ЗАКОН или на Закона за кооперациите, или от лица, регистрирани по съответното законодателство на страна - членка на Европейския съюз.\r\n(3) Когато земеделски производител НЯМА РЕГИСТРАЦИЯ по Търговския закон или по Закона за кооперациите, сделките по ал. 1 могат да се извършват от субектите по ал. 2 или от организатора на пазара на производителите по реда на чл. 52а, ал. 3 на цена, определена от производителя.\r\n\r\nЗалъгват Ви със субсидии, а пък ви забраняват да продавате на борсата. Или цъкаш на пазара по малко, или се подлагаш на някой търговец да ти отреже главата с ниска цена. Изборът е много голям. Познайте кой търговец ще дойде да ти вземе стоката от полето на цена, който ти определиш. Ще си стои там докаго изгние.
  • V
    Отглежда плевели щот са зърнопроизводители! Я пробвай да отглеждаш пипер с бурени дето само водата ти е 150 лева!!!!!!!!!! трябва субсидията да е 500, че да ти покрие бурените. според мен нещата са от прости по прости- сееш/садиш квато и да е култура, по табличката одобрена от евросъюза( аз съм кандидатствал по нея) на декар получаваш някакви точки- по тези точки получаваш субсидия, за да не крадеш се задължаваш някакъв процент от производството-примерно 30% да доставиш на преработвателно предприятие или търговец с другите правиш квото поискаш. между другото подобно финансиране върви сега за малините за преработка, макар, че субсидията за декар с малка разлика от субсидията за зърно. И тогава и вълка цял и ането сито. вълка съответно са агробароните а агнетата будалите като менemoticon emoticon ТОВА НЕЩО СЕ НАРИЧА ДИФЕРЕНЦИРАНО СУБСИДИРАНЕ В ЗЕМЕДЕЛИЕТО И ПОВЕЧЕТО ЕВРОПЕЙСКИ ДЪРЖАВИ ГО ПРИЛАГАТ, НИЕ НЕ ЩОТ СМЕ БАНАНОВА МОНАРХИЯ ДА ТОВА Е СУБСИДИРАНЕ НА ИКОНОМИЧЕСКА ЕДИНИЦА И НЕ МИ ПУКА ДАЛИ ПЕТРИЧКИЯ РЕГИОН Е ПО НАПРЕД С ДВЕ СЕДМИЦИ ЩОТ КАТО ДОЙДЕ АВГУСТ МЕСЕЦ ТЕХНИТЕ ПИПЕРИ И ДОМАТИ ЗАМИНАВАТ, А АЗ ЗАПОЧВАМ ДА БЕРА, ТАКА, ЧЕ ХЛЯБ ИМА ЗА ВСИЧКИ СТИГА ДА ИМА ДЪРЖАВА, КОГАТО ДЪРЖАВАТА Е МАЙКА НА ЕДНИ И МАЩЕХА НА ДРУГИ ИДВА КРЪСНИЦАТА НА ПЕПЕЛЯШКА " КОЯТО БИЛА ФЕЯ" И ОКЕПАЗЯВА ВСИЧКО, Я НЯКОЙ КОТАРАК ЩЕ ПРЕВЪРНЕ В КОЧИЯШ, Я НЯКОЙ ПЛЪХ В КОН И ПОСЛЕ МИРО ЩЕ ТРЯБВА ДА ГИ ЛЕКУВА
  • V
    Отглежда плевели щот са зърнопроизводители! Я пробвай да отглеждаш пипер с бурени дето само водата ти е 150 лева!!!!!!!!!! трябва субсидията да е 500, че да ти покрие бурените. според мен нещата са от прости по прости- сееш/садиш квато и да е култура, по табличката одобрена от евросъюза( аз съм кандидатствал по нея) на декар получаваш някакви точки- по тези точки получаваш субсидия, за да не крадеш се задължаваш някакъв процент от производството-примерно 30% да доставиш на преработвателно предприятие или търговец с другите правиш квото поискаш. между другото подобно финансиране върви сега за малините за преработка, макар, че субсидията за декар с малка разлика от субсидията за зърно. И тогава и вълка цял и ането сито. вълка съответно са агробароните а агнетата будалите като менemoticon emoticon ТОВА НЕЩО СЕ НАРИЧА ДИФЕРЕНЦИРАНО СУБСИДИРАНЕ В ЗЕМЕДЕЛИЕТО И ПОВЕЧЕТО ЕВРОПЕЙСКИ ДЪРЖАВИ ГО ПРИЛАГАТ, НИЕ НЕ ЩОТ СМЕ БАНАНОВА МОНАРХИЯ ДА ТОВА Е СУБСИДИРАНЕ НА ИКОНОМИЧЕСКА ЕДИНИЦА И НЕ МИ ПУКА ДАЛИ ПЕТРИЧКИЯ РЕГИОН Е ПО НАПРЕД С ДВЕ СЕДМИЦИ ЩОТ КАТО ДОЙДЕ АВГУСТ МЕСЕЦ ТЕХНИТЕ ПИПЕРИ И ДОМАТИ ЗАМИНАВАТ, А АЗ ЗАПОЧВАМ ДА БЕРА, ТАКА, ЧЕ ХЛЯБ ИМА ЗА ВСИЧКИ СТИГА ДА ИМА ДЪРЖАВА, КОГАТО ДЪРЖАВАТА Е МАЙКА НА ЕДНИ И МАЩЕХА НА ДРУГИ ИДВА КРЪСНИЦАТА НА ПЕПЕЛЯШКА " КОЯТО БИЛА ФЕЯ" И ОКЕПАЗЯВА ВСИЧКО, Я НЯКОЙ КОТАРАК ЩЕ ПРЕВЪРНЕ В КОЧИЯШ, Я НЯКОЙ ПЛЪХ В КОН И ПОСЛЕ МИРО ЩЕ ТРЯБВА ДА ГИ ЛЕКУВА
  • W
    АНДЖЪК ДЕЕЕЕ!И ВЕЛИМИР ДА ВИ ГО КАЖЕ ПАК НЕ РАЗБИРАТЕ!ОРГАНИЗАЦИИТЕ И АСОЦИАЦИИТЕ ТРЯБВА ДА СИ ВЪРШАТ РАБОТАТА!АМА ТАЯ "НАЗ" ВМЕСТО ДА ВИ УРЕДИ ПАРИТЕ ОТ ИЗНОСА ДА ОТИВАТ ПРИ ВАС ВИ СЪСКА КАТ ПАЛАШИ-"АРЕ У СОФИЯ"!ВЕРНО КО ШЕ ПРАЙТЕ ТАМ ШЕ ОРЕТЕ НА ПАВЕТАТА ЛИ ИЛИ ШЕ МААТЕ РЪЧЕНИЦИ!ДА НЕ СЪМ ЗЕМЯ ДА МЕ ГЛЕДАТ ТАКИВА КАТО ВАС!МАМКА МУ!
  • W
    ДА БЕ ДА!АКО СЕДНАТ ДА ПИТАТ ТОЧНО ТЕБЕ ДЕТО СИ ПОДЛАГАРЧЕ НА МАФИОТИТЕ И КРАДЕШ ДАНЪЦИ И ОСИГУРОВКИ ИЛИ КАТО ОНЯ ПОЖАРНИЯ СИН Т.Е. РЕКЕТЬОРСКИЯ!ЖАЛНА ТИ МАЙКО БЪЛГАРИЙО!
  • V
    Явно и цената на водата не ги стряска, щото ако знаеш царевицата им ква е джугла... Иначе да се прилагат икономическите единици (ако тях имаш предвид) също е идея. Абе, ако питат нас много вариант има. Ама не им изнасят.
  • S
    .
  • V
    Отглежда плевели щот са зърнопроизводители! Я пробвай да отглеждаш пипер с бурени дето само водата ти е 150 лева!!!!!!!!!! трябва субсидията да е 500, че да ти покрие бурените. според мен нещата са от прости по прости- сееш/садиш квато и да е култура, по табличката одобрена от евросъюза( аз съм кандидатствал по нея) на декар получаваш някакви точки- по тези точки получаваш субсидия, за да не крадеш се задължаваш някакъв процент от производството-примерно 30% да доставиш на преработвателно предприятие или търговец с другите правиш квото поискаш. между другото подобно финансиране върви сега за малините за преработка, макар, че субсидията за декар с малка разлика от субсидията за зърно. И тогава и вълка цял и ането сито. вълка съответно са агробароните а агнетата будалите като мен ТОВА НЕЩО СЕ НАРИЧА ДИФЕРЕНЦИРАНО СУБСИДИРАНЕ В ЗЕМЕДЕЛИЕТО И ПОВЕЧЕТО ЕВРОПЕЙСКИ ДЪРЖАВИ ГО ПРИЛАГАТ, НИЕ НЕ ЩОТ СМЕ БАНАНОВА МОНАРХИЯ
  • V
    Краси, благодаря за мнението. За съжаление докато не се заложи като изискване някакво минимално производство ще се субсидират някои хора, за да отглеждат плевели. Това мнение се затвърждава все повече в мен като гледам кооперацията какво произвежда всяка година.
  • W
    А ИЗОБЩО ПОКРАЙ ВСИЧКО ТОВА ЗАЩО НИКОЙ ОТ ТОВА ПРАВИТЕЛСТВО НЕ КАЗВА КОГА ЩЕ ПОЧНЕ ИЗПЛАЩАНЕТО НА СУБСИДИИТЕ? ДОКОЛКОТО ЗНАМ ЕВРО СУБСИДИИТЕ ВЕЧЕ ТРЯБВА ДА СА ПРЕВЕДЕНИ В ДЪРЖАДНАТА ХАЗНА? СИГУРЕН СЪМ ЧЕ СЕГАВЕЧЕ ЩЕ ЗАПОПОЧНАТ ДА СЕ ОПРАВДАВАТ С НАС ЗА ДА МОГАТ КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПО КЪСНО ДА ГИ ИЗПЛАЩАТ [:duel:]
  • W
    ДО вАЛЕНТИН Явно немската ти овчарка е по умна и работлива от теб затова остави нея да си каже мнението,а ти по добре си мълчи защото явно не можеш да претендираш че си земеделски производител. ДО останалите: ЯВНО НИКОЙ НЕ ИСКА ДА РАЗБЕРЕ ЧЕ ОРЯЗВАНЕТО Е ЗА ВСИЧКИ ПРОИЗВОДИТЕЛИ НЕ САМО ЗА ЗЪРНОПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ,ЗАЩОТО СЕ ПЛАЩА НА ЕДИНИЦА ПЛОЩ,НЕЗАВИСИМО В КАКЪВ ОТРАСЪЛ СИ. ТОВА ТРЯБВА ДА СЕ ПРОУМЕЕ ОТ ВСИЧКИ А ТАЗИ ГОДИНА ВСИЧКИ ДРЕБНИ ИСРЕДНИ ПРОИЗВОДИТЕЛИ ЩЕ БЪДАТ ТОЛКОВА ЖЕСТОКО ОРЯЗАНИ ЗАРАДИ ЗАСТЪПВАНИЯТА И ГРЕШНОЗАЛОЖЕНИТЕ ДАННИ В СИСТЕМАТА ИСАК,ЧЕ 2010 ЩЕ Я СЪНУВАМЕ. ТОЗИ НАЩ ТАКА НАРЕЧЕН МИНИСТЪР ВЪПРЕКИ ЧЕ ГОВОРИ СРЕЩУ МИЛИОНЕРИТЕ В СЕКТОРА ВЪРШИ ВСИЧКО В ТЯХНА ПОЛЗА ,КАКТО И ПРАВИТЕЛСТВОТО. ЗАЩО НЕ КАЖАТ КОИ СА ТОЧНО ГОЛЕМИТЕ В СЕКТОРА(НЕ САМО ЗЪРНЕНИЯ А ИВ ДРУГИТЕ ПРОИЗВОДСТВА)КАКВО СА ПОЛУЧИЛИ,КАКВИПРОВЕРКИ СА ИМ ПРАВЕНИ(АКО ИЗОБЩО СА ИМ ПРАВЕНИ ТАКИВА)И КАКВИ ДАНЪЦИ СА ПЛАТИЛИ? АМИ НАЛИ МЕЛ ИНВЕСТ СА ТЕХИ,ЧЕ ДОРИ ИМ ИЗМИСЛИХА И СТАНДАРТ ЗА БРАШНОТО ЗА ДА МОГАТ ДА ПЕЧЕЛЯТ ПОВЕЧЕ,ВЪПРЕКИ ЧЕ НЕЗНАМ ПО КАКВО СЕ РАЗЛИЧАВА БРАШНОТО ПО СТАНДАРТ ОТ БРАШНО ТО НА ДРУГИТЕ МЕЛНИЦИ?
  • K
    Валентине ти по цял ден пред компютъра стоиш ! Не те ли заболяха очите ? А относно субсидирането на база продукция ! Това поне засега няма как да стане ! Просто България е разкъсана на няколко климатични зони , които са определящ фактор и за състава и категорията на почвите ! Няма как да сравняваш Умереноконтинентална Добруджа със субтропична Тракия ! Просто няма кадърни кадри които трябва всяка година според агроклиматичните условия да разпределят субсидиите ! Да не говорим каква ще е разликата при зеленчукопроизводителите от Петричко-санданския район , който е с поне 20 дни в климатичен аспект пред тия от северна България
  • V
    Между другото, весито писа за този закон за борсите и тържищата още лятото, но никои не обърна внимание. Аз не съм на мнение, че е насочен срещу вноса на чужда продукция, а срещу нашата. Щот помните ли като гръмна скандала с йорданските зеленчуци Мършата как изтича за два дни да им занесе лабораториика, за да не секне поточето в партиината касичка? Сега положението е същото на борсата цена на чесъна 3 лв. при положение, че има защитно мито от 1,7 евро на кг. Е айде кажете ми как стават някои работи. Затова искам тоя нещастник, заедно с другите нещастници да си ходят да лекуват кучета, котки , маймуни крастави и квот се сетите още защото не могат да лекуват земеделието. Щот са тъпи, Щот са алчни като гладни въшки и щот за PRакции за друго не стават. Лошото идва от там, че другите като дойдат са още по некомпетентни, още по тъпи, и още по алчни. А това е така защото агробароните си поставят техни хора които после като не слушат им организират стачки. Илияне прав си, както почти винаги, но това не променя факта, че ни управляват мекотели. зеленчукопроизводителите няма да имат асоциация докато държавата не застане зад тях.Това е така защото и самия отрасъл зеленчукопроизводство е разнопосочен -оранжериино, полско, да не говорим колко различни са изискванията на различните култури, и колко различна трябва да бъде помоща. примерно аз искам само да се спазва митото за чесъна които се внася и ще плувам не ами ще поря гордо водата, пиперджиите искат евтина вода, другите искат широк пазар, и така. Най-лесния отрасъл е зърното всичките култури искат принципно едно и също затова има такава организация.Лозарство и овощарство практически няма. лозята са във двайсетина полумутренски винпрома, овощарството където е останало изнемогва от евтиния субсидиран внос. хайде кажете ми кви организации чакате.Впрочем ако се създаде организация, тя пак ще бъде на едрите производители. Затова налягайте парцалите, запрятайте ръкавите иработа и блъскане, докато умрете. Успех и в двете!
  • W
    ВИСИЛИНОООООУ НЕ МИ КАЗВАЙ КО ДА ПРАЯ,ЧЕ ДА НЕ ТИ КАЖА АЗ КЪДЕ ДА ВЪРИШ!
  • V
    Мерси за мнението и лека нощ на всички.
  • W
    ЗА КВО ИНАЧЕ ВИ Е СЪЗДАДЕНА ТАЯ АСОЦИАЦИЯ!?АКО Е САМО ДА РЕВЕТЕ ЗА ПАРИ ОТ БЮДЖЕТА!МАХАЙТЕ Я ПО-ДОБРЕ!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Кой сорт пипер ще ми препоръчате?

Искам да отгледат тази година повече пипер. Видях, че има десетки сортове. Не съм опитен,...

581 0

10 дка зеленчуци

Здравейте. Искам да започна да отглеждам зеленчуци - предимно домати и пипер. Имам собств...

499 0

Болест или мутация на пипера?

VasilD: Как ли пробвах, не мога да кача снимки. :(

454 1

Болест по пипера

vadoda1: Здравейте, пръскайте със Скор 5 мл, Радомил Голт 2 кибр кутийки, Актара половин пакетче...

2838 4

С какво да торя преди дълбока оран за Капия?

952.2: С оборски тор. Кравешки или овчи. Задължително прегорял. По 2 ремаркета на декар. Ремаркет...

1191 2