Съвет за засяване на 20 декара

• I
    дават ми да работя 20 декара земя не е работено мястото няколко години дайте съвет с какво да го засея на пролет.не съм зърно производител
  • I
    мерси ще си помисля и ще ти пиша
  • V
    за да засадиш 20 декара чесън ти трябват 2 тона семена по 5 -10000, още 10000 за отглеждане и си богат. от както се помня семейството ми отглежда чесън, последните години щафетата поех аз и едва тази година се осмелих да засадя 20 декара и то при положение, че си хванах технология долу горе. ако ти трябват семена свирнихем сме от региона
  • V
    за да засадиш 20 декара чесън ти трябват 2 тона семена по 5 -10000, още 10000 за отглеждане и си богат. от както се помня семейството ми отглежда чесън, последните години щафетата поех аз и едва тази година се осмелих да засадя 20 декара и то при положение, че си хванах технология долу горе. ако ти трябват семена свирнихем сме от региона
  • I
    търговище
  • A
    пазар ако намериш става. цената е добра на дребно, но с пазара на едро не знам как са нещата ! ако имаш вода зеленчукопроизводството е добра идея. с един парник по нататък. в кой регион си ?
  • I
    какво мислите ако засея чесън
  • V
    семената на клиърфиилда са ти 10-тина лева на декар според фирмата и сорта, още 12 са ти препаратите, ама забравяш да копаеш и добивите са ти сигурни. разпитай из региона. ако ще сееш/садиш напролет -ОРИ!
  • A
    Според мен ще е пълна набутвация да засееш зърнена култура.Причината е че от 20 дк нищо не можеш да изкараш от зърно.По добре картоф или моркови с морковите е по сложно.
  • I
    мислил съм и картофи ама семето е много скъпо абе до на пролет ще видим
  • A
    ako ima6 niakukuv nachin na polivane s pompa ...sadi kartofi- razhodi za 30 dekara ( edin priatel sadi okolo iazovir iskur ) s vsichi manipulacii kato niama tehnika(pla6ta da mu rabotiat) 11-13000lv.moje da se izkara ot 300 do 1000lv na dekar . moia priatel izkarva okolo 15 -17hil.lv pechalba kato hodi sredno edin put sedmichno do miastoto,v perioda april-oktormvri . spored men ima smetka do nego ima edin chovek koito gleda 250 dekara ... koito e mn.dobre !!!
  • P
    давай и догодина да си ги направил 200 дка
  • I
    благодаря на всички щще си помисля какво да правя
  • I
    Ице, слушай практичен съвет! От 20 декара по 100 лв. печалба са по 170 лв. на месец. Та съвета е: Стой си при жената и телевизора и не се занимавай с глупости! Лесно се влиза в беля, трудно се излиза от нея.
  • W
    Колко е цената на семето на тоя клиърфилд?
  • V
    ИЗОРИ СИ ГО КОЛКОТО МОЖЕШ ПО ДЪЛБОКО, ИМАШ ОЩЕ 3-4 ДНИ И СЕЙ СЛЪНЧОГЛЕД КЛИЪРФИИЛД. МИИНАЛАТА ГОДИНА НА НОВОРАЗОРАНО МЯСТО ИЗКАРАХ 220 КГ И ТО ЗАБРАВИХ ДА ГО НАТОРЯРАЗХОДИ НА ДЕКАР 100 ЛВ ПРИХОДИ СПОРЕД ЦЕНАТА 100-150. НЕ Е МНОГО АМА ПИТАЙ КОЛЕГИТЕ ЗЪРНОПРОИЗВОДИТЕЛИ КОЛКО МАЛКО СЕ ПЕЧЕЛИ ОТ ЗЪРНОПРОИЗВОДСТВО И ПОСЛЕ

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Кой сорт пипер ще ми препоръчате?

Искам да отгледат тази година повече пипер. Видях, че има десетки сортове. Не съм опитен,...

572 0

10 дка зеленчуци

Здравейте. Искам да започна да отглеждам зеленчуци - предимно домати и пипер. Имам собств...

498 0

Болест или мутация на пипера?

VasilD: Как ли пробвах, не мога да кача снимки. :(

454 1

Болест по пипера

vadoda1: Здравейте, пръскайте със Скор 5 мл, Радомил Голт 2 кибр кутийки, Актара половин пакетче...

2835 4

С какво да торя преди дълбока оран за Капия?

952.2: С оборски тор. Кравешки или овчи. Задължително прегорял. По 2 ремаркета на декар. Ремаркет...

1190 2