Болести при кравите - уриниране на кръв

• C
    kolegi imalo li e sly4ai krava da yrinira krav i kakva e tazi bolest
  • Карчан много бързо сабаря кравите карчан е кърлежи и големи сянки .
  • А бе хора имали ваксина за болеста карчан защото сега е сезона на карчан и трябва да се ваксинират.
  • M
    А някой знае ли жълто-червената слуз какво означава ? Кравата е телна и трябва да се отели до началото на Януари .
  • M
    Същото тегло го тегля и аз . Обаче при мен не се оправя . Лекаря идва вчера сложи и във врата някакви лекарства каза ми ,че до 4-5 дни трябва да започне да уринира нормално . Самоче при мен и струйката е тънка и повреме на уриниране пресеква . А иначе си има апетит , преживя . Незнам какво да правя 3 крави съм имал до сега и с трите все проблеми . Иначе с това добиче случих ,но този проблем много ме плаши . Това нещо идва най вече от истинка ми се струва . Там от където я купих беше одвратителна гледката и мястото не беше изобщо за гледане на крави . На 200 м. до реката открита кошара лятна за овце само един покрив на главите им без сламчица сено , без ясли пълна трагедия и мъчение на животните .
  • C
    sno6ti i be6e 42 gradysa vikax lekar bi i niakakvi lekarstva dnes sytrinta premerix 37.5 i orinata se normalizira sa6to taka ia naliax s rakia aspirin i analgin nemoga da sigo obisnia doktora mi kaza 4e bilo babre4ni krizi
  • V
    а бе човек веднага повикай лекаря да и сложи система, че май ще я изтървеш! болестта се нарича кърчан и много бързо ги събаря, заразяват се от кърлежи, незабавно трябва да и свалиш и температурата.
  • M
    Ot koga e taka? Kolko i e temperaturata?
  • K
    Намали и водата на половина за 2-3 дена и ще се оправи. Ако храниш силаж царевичен сложи и в водата сода бикарбонат по 1 пакет на ден 2 дни под ред да убие киселините .
  • W
    Спри балура на кравите и ще се оправят!
  • C
    lekyva li se lesno i zarazno li e
  • M
    Pielonefrit, ili piroplazmoza

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Санкционират

Иван: трябва до 30.09.2020. продажба и тези 3 животни не трябва да си ги подавал за субсидии

79 1

ЖИВОТНОВЪДНАТА МАФИЯ / лъжите на пишман "животновъдите".

Ако търсите работа във ферма /животновъдство, бягаите далече от тая обява: "Търся 1 или 2...

208 0

Фолио и мрежа за балиране

dipl.eng.Yordanka Nacheva: Здравейте г-жо Петрова Ние ПОЛИФОЛ ЕООД предлагаме мрежа и фолио за балиране Продуктите...

58 1

Проблем със влизането на скоростите на ЮМЗ 6-Л

Тодор: Най вероятно съединителя да не ти отделя добре

83 1

Българско сиво говедо

Kris1973: Ако някой може да помогне Благодаря.

189 1