Към всички млекопроизводители недоволни от цените на млеката

• ЦЕНИТЕ НА МЛЯКОТО ПАДНАХА ДРАСТИЧНО . СПОДЕЛЕТЕ ПРОБЛЕМИТЕ В МЛЕЧНИЯ БРАНШ ТУК.
  • P
    По повод цените на млякото и парите и заплащането на труда ... прочетете статията, който не я осмисли и не разбере за какво става дума, просто не е стигнал съответната фаза на осъзнаване къде се намира и за какво е там... http://neverojatno.wordpress.com/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5/
  • D
    1 категория 200 литра на ден 0.60 без ддс мандра Елена.За по-едрите дават няколко стотинки отгоре.
  • M
    на какви цени са млеката 1-ва категория,в старозагорско мандрите се прегърнаха и почнаха да намалят .0.63ст за литър.мандраСърнево'КУКЕРИ'
  • T
    Колеги коато подписвах договора с мандрата изрично подчертах, че цената е целегодишна
  • M
    Колега,незнам със коя мандра работиш,но при 9000л дневен млеконадой,трябва да имаш поне 500 крави и повярвай ми нито една мандра не би си позволила да ти свали цената без предварително да разговарят с теб самите собственици,но ако са 300л.дневно и 9т на месец ще те мародерстват както си искат.
  • I
    Аз, като практик, веднага ще ви кажа. 1. цените през зимата ще се вдигнат; 2. Цените към края на март ще паднат. 3. Това важи за всяка година.
  • V
    много вземаха да обикалят мандрите за млека по раьони,цените май ще се вдигат след нова година.в старозагорско за 2-3 категория са 60 ст, а за 1-ва 0,65-77 ст.мандрите помежду си движат млека на 0,80-82 ст. незнам до каде ше стигнем с цени на фуражите от порядъка на 0.73 ст. на триците над 0,30 ст
  • N
    Мирчев в този форум дълго време бях сам читател.За теб имах по различно мнение.Какво според теб е искал да каже на нацията ни Алеко Константино с образа на Бай ганьо.
  • W
    Па зърно производителите да си го избиват от KAUFLAND (например) щото там кило козе сирене е 23лв.и някакви си стотинки а кравето от 12лв. нагоре!!!??? [mnogo-qdosan] [bi4]
  • W
    И щом цецко трябва да изтърпи 5ст. надолу що тогава зърнопроизводителите не му дадат зърно с 5 ст. надолу??????Така да се каже да ги навакса от зърното!???
  • C
    9000кг по 0.5ст за мен са си пари ,а това за водата не става на мен ми вземат проби всеки ден.
  • M
    Колега,5 ст не са чак толкова,че да не можеш да ги наваксаш,като увеличиш млеконадоя от ВиК.В крайна сметка,каквото повикало-такова се обадило.Другият вариант е ако имаш възможност да си увеличиш директните продажби,пък за мандрите-каквото ти остане.
  • C
    Във врачанско млякото спадна с 5 ст като чуха мандрите че от 10, 12 ще превеждат субсидий веднага всички мандри смъкнаха цените 0.55ст . Имали намаление при вас колеги. Дали мандрите не направиха картел но споразумение. По този начин пак субсиди те отиват при мандрите.
  • M
    За календара не знам но, май наистина са се наговорили мандрите да вземат за последно душиците на хората
  • Естествено, че ще паднат, погледни календара.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта