Гледайте овце!!!

• B
    Премиерът: Гледайте овце\r\nСпоред него в животновъдството има много хляб!\r\nАко искате успешен бизнес, гледайте овце и агнета. Пазарите са гладни, купуват ги и в Европа, и в Турция.\r\n\r\nТова призова премиерът Бойко Борисов в интервю за вестник \\\"Стандарт\\\".\r\n\r\nСпоред него в животновъдството има много хляб. Затова и кабинетът отпуснал 50 млн. лева помощ за стопаните.\r\nНавсякъде се търси нашата стока, не смогваме да изнасяме, похвалили се животновъди пред премиера.
  • B
    Не прости , а МЪРЗЕЛИВИ !!!
  • A
    mir4ev niama6 si na predstava kolko si prav !!! mamka mu ....ne mi se 6te da e taka!!! ..... na vilata mi , kogato mi se naloji da burkam beton otivam v kra4mata (kum 10chasa sutyrinta )i im kazvam na moite priateli(suselini) ,ako niakoi iska da mi pomogne da burkame beton za 25lv. nadnica ....poznaite kvo stana ...niama6e nikoi.!!! a kru4mata be6e pulna ,s hora koito piat ot sutrinta rakia mente i ne im se raboti,za 25leva ..!!!!! az sum roden i jiveia v sofia ,ako az niamam pari bih rabotil i sum rabotil za takava nadnica !!!.....tova e druga tema prosto se 4udia na horata v provinciata niamat pari ,mizeria a ne im se raboti .....!!!!! ne im se raboti tova e ! niama bulgari, cigani vsi4ki sa nau4eni na edno....turgoviata mu e maikata . za sujalenie ...."kakuvto naroda ,takava i durjavata " -citat,moje da se talkuva i kum pravitelstvoto s pulna sila ......prosto sme si takiva iavno !!!
  • M
    Пазар за овчето мляко,колкото искаш,но работници няма.Това,което ви го разправят,как едно семейство ще гледа 200 овце са голи приказки на хора,които гледат двадесетина овчици и толкова.Днес ще ореш,утре ще косиш,после ще жънеш,ами овцете на нивата ли да закарам,или да си седят в кошарата тези дни?Не става без наемен труд.Едно време било еди как си-пълни глупости!И едно време са имали момци-овчари,тези,които са имали много животни.Само,че съзнанието е било друго и други са били трудовите навици.Сега,като имам работници да не си мисли някой,че аз си седя на сянка а те работят? Освен,че работиш повече от тях,но трябва и да следиш и те каква са я свършили.Колкото и да им плащаш все са недоволни.Ако има как овцете да са петдесетина и да вземат хилядарка,ама ако може и друг да дои,кошарата да не се мете,за агнетата да си намериш човек,балите със сено някой да ги донесе до яслите и ред други изисквания.Само,като ги слушам и чак яд ме хваща,че хляба в България е още евтин и няма гладни.
  • A
    ivanov,bravo za smetkata ! mislia che moje da e taka ...i az stigam do podobna (principno)!!!
  • I
    Като ви кажа да не се занимавате с животни, защо съм бил черноглед и съм искал да ви откажа, пък като се откажете сами, защо не съм го обяснил навремето. Като имаш 150 овце ще хванеш двама пенсионери да ги гледат, печалбата ще е малка,но ти е горница при положение, че имаш рабата и по-добре на твоята земя да има твои овце, отколкото да се разправяш с арендатор. Освен това когато работиш може да продаваш част от продукцията в работата, при по-голямо предприятие поне агнетата може да шитнеш на добри цени, както и част от млякото. Конкретно с овцете е трудно, формулата е 1 овца струва 200 лв. и дава мляко за 100 лв. и агне за 150 лв., една крава струва колкото 8-9 овце, но млякото й струва колкото на 30-40 овце, а отгледано теле колкото 8-9 агнета. Т.е. сметката е наравно при агнетата, но си много назад от млякото. Да не говорим, че един човек дои от 30 крави 200 тона мляко, а един овчар от 120-130 овце 10-15 тона. Нещата са абсолютно несравними.
  • C
    davai go nasam az pazar imam i to dostata4no
  • V
    стана ми смешно от иванов и брат му но аз вече се отказах от овце нямам пазар за млякото
  • B
    Ей, на тоя иванов и брат му , най-после му дойде акъла , но от къде аджеба ако имаш 150 овце примерно , ще имаш допълнително доход след като ще си ангажиран 24 часа нон-стоп и то не само сам ??? Или освен , ако жена ти не е примерно банкерка и децата да са ти поне на 20-25 год. поне едно мъжко
  • I
    Сметката при овцете за съжаление не излиза. Преди време мислех, че е възможно да се печели от овце, но очевидно не може. 1. Овцете се отглеждат само на паша, няма друг начин при тях. 2 .Поизводителността на овчарите е ниска, не повече от 150-180 овце за двама, с доенето и то ако са майстори. 3. Нископродуктивни породи и прекалено тежък климат и релеф за адаптиране на чужди продуктивни породи. 4. Отпадането от пазара на основен източник на приходи - вълната и кожите, както и спиране на плащанията за торенето. 5. Ниски изкупни цени на млякото. 6. Поява на много производители на евтино агнешко, както и ограничената му географска консумация и други неща. Овцете могат да носят съпътстваща печалба при: 1. по-големи стопанства, където има условия за паша и целогодишно работници, които да се прехвърлят на овцете когато другата работа е по-малко (агнене и малко след това) 2. не големи стада, 150-200 овце, при осигурена паша и фураж, късмет с гледачи и постоянни доходи от друго място за собственика. 3. доколкото нормативната база го разрешава, малки стада на пенсионери, 10-20 овце, които да дават едно сносно допълнение към пенсията. Като самостоятелен бизнес в комбинирани стопанства с достатъчно земя, средно големи стада и малка почивна база, няколко стаи със заведение, където след създаване на клиентела да се пласира продукцията, чеверме, сирене, кис.мляко. Така е в Чехия, където овцевъдството се развива много бързо, с много добри резултати, като във всяка ферма има и малка хотелска сграда със заведение и най-важното няма тиквеници, политици и асоциатори, та законът им позволяма да си колят и продават агнета от самата ферма.
  • C
    Ние сме си овце.Манипулират ни както си искат.Колко ли сиромаси ще се набутат сега.Ще оберат шкартото и после ще се чудят как да си избият парите.От 1990година се занимавам с овце и всяка година съм на кантар да се откажа.
  • V
    не ги разубеждавайте нека започнат може ида спечелят и аз имах магазин да добре беше но сега не е. Започнах с кози и овци не ми тръгна няма пласмент на мляко вълна зависи и в кой район си сега гледам крави и зърнопроизводство а после ще гледам телевизия
  • A
    mir4ev,chalaka , pravi ste !!! samo balaci 6te idvat !! no imaite v predvit 4e moje da doidat hora koito moje da imat pove4e znania v drugi oblasti supatstva6ti marketinga (taka da go kajem) ....prosto jivotnovudstvoto samo po sebe si ne e tova koeto be6e... dano da e taka de 6toto ina4e navlizat hora koito sa avantuiristi i gubiat(edva li ima takiva i v sofia ve4e ).. abe ne znam koe e po-dobre ....
  • C
    Radvaite se be ,ne se kosete
  • C
    Radvaite se be ,ne se kosete
  • M
    От тези приказки очаквам да се вдигне цената на бракуваните овце,защото никой не би си продал редовно животно,или ако някой го направи то ще е на добра цена.На следващата година същите животни ще се продадат,защото хората,които ги купят едва ли ще са доволни от реалността и в крайна сметка ще пострада овцевъдството като цяло.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Кой трябва да се сигнализира за неидентифицираните животни?

Кой трябва да се сигнализира, за да се вземат навреме адекватни мерки, когато има неидент...

727 0

Държавата да поеме разходите за заплати и осигуровки, данъци

cenko: Като се замисля, наистина това са си чисто поемане на разходи за заплати и осигуровки ......

1685 2

Градушки - До 90 ст./дка такса ще плащат фермерите за противоградова защита!

htz180limited: Нищо догодина ще си платиш по 1 лв на декър (покрива няма да го плащаш.Покривите и бетонни...

2257 4

Не ви ли писна да ви крадат или ? Такса за градушките по 1 лв на дка

Uvas: Явно не! Щом седим и пасем, още издевателства ни трябват. Така е, като получаваме даром,...

2559 6

Проблеми по Мярка 4.1

Uvas: Немам думи...

1662 3