Гледайте овце!!!

• B
    Премиерът: Гледайте овце\r\nСпоред него в животновъдството има много хляб!\r\nАко искате успешен бизнес, гледайте овце и агнета. Пазарите са гладни, купуват ги и в Европа, и в Турция.\r\n\r\nТова призова премиерът Бойко Борисов в интервю за вестник \\\"Стандарт\\\".\r\n\r\nСпоред него в животновъдството има много хляб. Затова и кабинетът отпуснал 50 млн. лева помощ за стопаните.\r\nНавсякъде се търси нашата стока, не смогваме да изнасяме, похвалили се животновъди пред премиера.
  • B
    Не прости , а МЪРЗЕЛИВИ !!!
  • A
    mir4ev niama6 si na predstava kolko si prav !!! mamka mu ....ne mi se 6te da e taka!!! ..... na vilata mi , kogato mi se naloji da burkam beton otivam v kra4mata (kum 10chasa sutyrinta )i im kazvam na moite priateli(suselini) ,ako niakoi iska da mi pomogne da burkame beton za 25lv. nadnica ....poznaite kvo stana ...niama6e nikoi.!!! a kru4mata be6e pulna ,s hora koito piat ot sutrinta rakia mente i ne im se raboti,za 25leva ..!!!!! az sum roden i jiveia v sofia ,ako az niamam pari bih rabotil i sum rabotil za takava nadnica !!!.....tova e druga tema prosto se 4udia na horata v provinciata niamat pari ,mizeria a ne im se raboti .....!!!!! ne im se raboti tova e ! niama bulgari, cigani vsi4ki sa nau4eni na edno....turgoviata mu e maikata . za sujalenie ...."kakuvto naroda ,takava i durjavata " -citat,moje da se talkuva i kum pravitelstvoto s pulna sila ......prosto sme si takiva iavno !!!
  • M
    Пазар за овчето мляко,колкото искаш,но работници няма.Това,което ви го разправят,как едно семейство ще гледа 200 овце са голи приказки на хора,които гледат двадесетина овчици и толкова.Днес ще ореш,утре ще косиш,после ще жънеш,ами овцете на нивата ли да закарам,или да си седят в кошарата тези дни?Не става без наемен труд.Едно време било еди как си-пълни глупости!И едно време са имали момци-овчари,тези,които са имали много животни.Само,че съзнанието е било друго и други са били трудовите навици.Сега,като имам работници да не си мисли някой,че аз си седя на сянка а те работят? Освен,че работиш повече от тях,но трябва и да следиш и те каква са я свършили.Колкото и да им плащаш все са недоволни.Ако има как овцете да са петдесетина и да вземат хилядарка,ама ако може и друг да дои,кошарата да не се мете,за агнетата да си намериш човек,балите със сено някой да ги донесе до яслите и ред други изисквания.Само,като ги слушам и чак яд ме хваща,че хляба в България е още евтин и няма гладни.
  • A
    ivanov,bravo za smetkata ! mislia che moje da e taka ...i az stigam do podobna (principno)!!!
  • I
    Като ви кажа да не се занимавате с животни, защо съм бил черноглед и съм искал да ви откажа, пък като се откажете сами, защо не съм го обяснил навремето. Като имаш 150 овце ще хванеш двама пенсионери да ги гледат, печалбата ще е малка,но ти е горница при положение, че имаш рабата и по-добре на твоята земя да има твои овце, отколкото да се разправяш с арендатор. Освен това когато работиш може да продаваш част от продукцията в работата, при по-голямо предприятие поне агнетата може да шитнеш на добри цени, както и част от млякото. Конкретно с овцете е трудно, формулата е 1 овца струва 200 лв. и дава мляко за 100 лв. и агне за 150 лв., една крава струва колкото 8-9 овце, но млякото й струва колкото на 30-40 овце, а отгледано теле колкото 8-9 агнета. Т.е. сметката е наравно при агнетата, но си много назад от млякото. Да не говорим, че един човек дои от 30 крави 200 тона мляко, а един овчар от 120-130 овце 10-15 тона. Нещата са абсолютно несравними.
  • C
    davai go nasam az pazar imam i to dostata4no
  • V
    стана ми смешно от иванов и брат му но аз вече се отказах от овце нямам пазар за млякото
  • B
    Ей, на тоя иванов и брат му , най-после му дойде акъла , но от къде аджеба ако имаш 150 овце примерно , ще имаш допълнително доход след като ще си ангажиран 24 часа нон-стоп и то не само сам ??? Или освен , ако жена ти не е примерно банкерка и децата да са ти поне на 20-25 год. поне едно мъжко
  • I
    Сметката при овцете за съжаление не излиза. Преди време мислех, че е възможно да се печели от овце, но очевидно не може. 1. Овцете се отглеждат само на паша, няма друг начин при тях. 2 .Поизводителността на овчарите е ниска, не повече от 150-180 овце за двама, с доенето и то ако са майстори. 3. Нископродуктивни породи и прекалено тежък климат и релеф за адаптиране на чужди продуктивни породи. 4. Отпадането от пазара на основен източник на приходи - вълната и кожите, както и спиране на плащанията за торенето. 5. Ниски изкупни цени на млякото. 6. Поява на много производители на евтино агнешко, както и ограничената му географска консумация и други неща. Овцете могат да носят съпътстваща печалба при: 1. по-големи стопанства, където има условия за паша и целогодишно работници, които да се прехвърлят на овцете когато другата работа е по-малко (агнене и малко след това) 2. не големи стада, 150-200 овце, при осигурена паша и фураж, късмет с гледачи и постоянни доходи от друго място за собственика. 3. доколкото нормативната база го разрешава, малки стада на пенсионери, 10-20 овце, които да дават едно сносно допълнение към пенсията. Като самостоятелен бизнес в комбинирани стопанства с достатъчно земя, средно големи стада и малка почивна база, няколко стаи със заведение, където след създаване на клиентела да се пласира продукцията, чеверме, сирене, кис.мляко. Така е в Чехия, където овцевъдството се развива много бързо, с много добри резултати, като във всяка ферма има и малка хотелска сграда със заведение и най-важното няма тиквеници, политици и асоциатори, та законът им позволяма да си колят и продават агнета от самата ферма.
  • C
    Ние сме си овце.Манипулират ни както си искат.Колко ли сиромаси ще се набутат сега.Ще оберат шкартото и после ще се чудят как да си избият парите.От 1990година се занимавам с овце и всяка година съм на кантар да се откажа.
  • V
    не ги разубеждавайте нека започнат може ида спечелят и аз имах магазин да добре беше но сега не е. Започнах с кози и овци не ми тръгна няма пласмент на мляко вълна зависи и в кой район си сега гледам крави и зърнопроизводство а после ще гледам телевизия
  • A
    mir4ev,chalaka , pravi ste !!! samo balaci 6te idvat !! no imaite v predvit 4e moje da doidat hora koito moje da imat pove4e znania v drugi oblasti supatstva6ti marketinga (taka da go kajem) ....prosto jivotnovudstvoto samo po sebe si ne e tova koeto be6e... dano da e taka de 6toto ina4e navlizat hora koito sa avantuiristi i gubiat(edva li ima takiva i v sofia ve4e ).. abe ne znam koe e po-dobre ....
  • C
    Radvaite se be ,ne se kosete
  • C
    Radvaite se be ,ne se kosete
  • M
    От тези приказки очаквам да се вдигне цената на бракуваните овце,защото никой не би си продал редовно животно,или ако някой го направи то ще е на добра цена.На следващата година същите животни ще се продадат,защото хората,които ги купят едва ли ще са доволни от реалността и в крайна сметка ще пострада овцевъдството като цяло.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Гъбарник

Цецо: Другото което искам да попитам е от една торба вярно ли е че излизат от 2 до 3 реколти

264 4

Кой трябва да се сигнализира за неидентифицираните животни?

Кой трябва да се сигнализира, за да се вземат навреме адекватни мерки, когато има неидент...

776 0

Държавата да поеме разходите за заплати и осигуровки, данъци

cenko: Като се замисля, наистина това са си чисто поемане на разходи за заплати и осигуровки ......

1712 2

Градушки - До 90 ст./дка такса ще плащат фермерите за противоградова защита!

htz180limited: Нищо догодина ще си платиш по 1 лв на декър (покрива няма да го плащаш.Покривите и бетонни...

2304 4

Не ви ли писна да ви крадат или ? Такса за градушките по 1 лв на дка

Uvas: Явно не! Щом седим и пасем, още издевателства ни трябват. Така е, като получаваме даром,...

2590 6