КАК ДА защитим овощните дървета от зайци ?

• B
    kak ДА защита овощните дървета от зайци и други гризачи ?
  • прерязване до изяденото и чакаш да изкарат на ново
  • не
  • Здравейте,колеги. Имам въпрос. Мога ли да си спася овошките по някакъв начин, ако от кората пръстеновидно е изядено около 10 см?
  • M
    Рецепта от Пенчо Славейков: Нарязват един заек, умиват го два-три пъти и го оставят няколко часа във вода, додето излезе кръвта му.Подир нарязват на ситно 5-6 глави лук и го турят в тенджерата със заешките късове и малко сол.Като поуври,прецеждат водата му и отделят лука.Тогаз очистят скилидите на 1-2 глави чесън, което заедно с1чаша оцет и прецедената вода турят пак в тенджерата и я варят додето остане на половина.Подир запържват прецедения лук с масло и го сипват върху месото,което варят,додето изври водата му.
  • G
    Здравейте колеги.Искам да питам дали зайци и други гризачи нападат лешниците.Благодаря
  • K
    nai efektno e mazaneto s greniasala svinska mas biagat kato ot ku4e
  • T
    ракавите са ти перфектни,даи име на фирмата за наилони ж асеновград,координати някакви и телефон.Благодаря ти предварително!
  • K
    С една пушка най-добре ще ги опазите
  • P
    ако дръвчетата са ти малко добре е да ги намажеш със замазка иначе излиза много скъпо
  • P
    колега миналата зима прасковите ми бяха на същия хал с овощарска замаска не съм ги мазал възстановиха се почти на 100%
  • P
    Колеги, зимата беше доста сериозна. Клепоухите влезнаха в двора ми на края на селото. Не съм очаквал подобно нещо иначе щях да се предпазя.Интересно е че наядоха и кайсии засадени на пролет мин.година. Дали ще се оправят от овощарска замаска само. Приемам съвети......
  • S
    момци каде са тея зайци бре, викайте да помагаме....... тука имаше два - единия мина на червено а за другия ми е жал че ни е последен. между другото тея гадинки нападат ли лешници.....докат ми е по двора и втория
  • V
    да ама стреч-фолиото е от полиетилен,а за своиствата на полиетилена вече писахме
  • D
    edin ovo6tar ot vidin mi kaza,4e stava s stre4 folio za opakovane,oviva6 drav4eto na 60-70sm.s folioto,stava kato beton.
  • I
    За цяра с нулите съм напълно съгласен. Има добър ефект и в тавата. При варосването слагам С-200 за да не се лющи и отмива.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

черешите в цяла България

Правителството уж щеше да помага на българските производители а сега затвори пазарите , ед...

188 0

Мнения за трактор Владимировец т25

Колеги, дайте ваше мнение трактора как се справя в овощна градина, като оре, пръска и с му...

181 0

БOЛЕСТ ПО МЛАДИ ЧЕРЕШОВИ ДЪРВЕТА !!!

kris200: Зимните пръскания с медни препарати правиш ли ги? Това е засега единственото решение за ог...

488 1

Кроене, череши

Здравейте. Исках да попитам, днес кроих череши около 10 годишни, но не успах да намажа вси...

715 0