Липса на работници в животновъдството

• M
    Колеги животновъди,липсата на работна ръка в животновъдството ни принуждава да вземаме на работа всеки,който изяви желание,което от своя страна е предпоставка за доста неприятни преживявания.При нас са работили всякакви хора,но в общи линии проблеми не сме имали.За съжаление в момента се налага да издирвам Филипа Ромеова Филчева и Невзат Бейсим Ахмед от с Тодор Икономово - обл.Шумен.Със същите имам сметки за уреждане.Знам,че и МВР също ги издирва.Надявам се да ги открия,преди някой колега да е изгорял с много... .
  • C
    za tova s vilata na vrata
  • I
    kolegi ima edna stara prikazka ciganin i na snimka da go vidi6 odarimu 6amar,ot tqh trudni se namira rabotnik koito da mu ima6 vqra.
  • D
    Какво да ви кажа ,мисля че идеята е следна в цяла Европа където и да работиш на полето в гората собственикът ти подсигурява спането,от там на сетне храна разходи тел.tv,и вс.други екстри са за сметка на работникът. Е дам и това което получават обаче не е никак малко. Мисля че в BG. роми,помаци,или българи жс...са прекалено капризни за тях е важно не какво могат да свършат и как тр.да го свършат а колко ще получат,тожа е въпроса с които винаги можеш да прецениш един работник. А що се отнася до останалото имам набл(иу)дение че по малките села винаги има по няколко останали селски ергени(все ми се струава) че с малко помощ от вас бихте могли да искате максимума от тях макар и да не е за ВЕЧНО...... [bi4]
  • N
    Няма такова нещо,как може да ви забравя Просто има много работа и няма много време за интернет.Когато влизам в сайта гледам повече да чета и да не пиша,за да не кажат пак че пиша за да имам ретинг Млекомат още не съм сложила. Повече от са сухостойни и тепърва започват да се телят.Има време за всичко.Не ми се захващат много неща на веднъж в момента за да не падна на земята накрая [:namigvane:]
  • I
    Никол, къде се загуби? Абе набихте врат вие краварите, диплите кайметата и забравихте старите другари! Сложи ли някъде млекомат?
  • N
    Относно това за българи и роми,аз съм за помаци.Те са работливи и честни.Не казвам,че имам против бъргари,но те са по-капризни(говоря за семейства).Що се отнася до ромите не ги предпочитам поради куп причини-безотговорни,мръсни,лъжат,имат много роднини които ги посещават и винаги са недоволни.
  • N
    Аз съм против да храня работници.Не мога да преживея,че някой ще се чувства като на ресторант и ще ми казва какво иска да му се сготви.Преди време съм имала работници които съм хранила и повярвайте ми беше ужастно.На втората седмица започват "аз не ям това,аз не обичам онова"...На всичкото отгоре като сготвиш повече за да има за обяд и вечеря след обяда останалото се сипва на кучетата и после казва " къде ми е вечерята",аз му казах че е при кучето, а той отговори "това беше обяда който ме се полага,не можах да изям всичко и го сложих на кучето.Незнам,но аз не мога да ставам готвачка на някой неблагодарник като в същото време има куп друга работа която мога да свърша.
  • M
    На краварите и за козите,плащам други суми,но там има и други показатели.
  • M
    Иванов,за около 70 овце,като не всички са дойни давам 600лв.заплата-по една минимална на човек,отделно внасям осигуровки.За този брой животни не мога да дам повече.Тока,водата,отоплението,зимнината също са от мен.Живеят в къща-не в кошарата при съвсем прилични условия.Имат самост.две стаи,отделно баня.Оборудвани са с печка,пералня,хладилник,телевизор.Единствено телефона си плащат те.
  • A
    prosto triabva da sluchi6 . az sum vijdal sem cigani koito gledat i jiveiat v rancho za kone .davat se za ezda,hotel na kone i tn. znachi prujinki sa! konete sa klasni i dosta skupi,prosto niama kak da stane gre6ka(gubiat se mnogo pari i o6te po lo6o klienti ) ne znam kak gi stimulirat no mangala ne sum go vijdal da PIE !!!!!znam che zvuchi neveroiatno . ..hodia tam redovno za ezda i tihi vecherinki s sobstvenicite...i te kazvat triabva da sluchi6!!!
  • V
  • V
    Ето този убавец това лято ми е изгубил между15 и 20 животни-какво да го правя-да го убия ли ами после нали ще дойде пак същия боклук
  • A
    mirchev i az i imam takiva nabludenia !!!
  • I
    Какви заплати давате за относително стабилен рабтник-циганин, за района около София? Със сравнително добър опит в отглеждане на крави и овце и обща работа.
  • M
    Колеги,гледам,че и други са пускали обяви в интернет за работници,грешка,която правих и аз.Нищо читаво не може да се намери там-уверявам ви!Истината е само чрез познати колеги.Колкото и невероятно да звучи,но най-съвестните ми работници за последните десетина години бяха и си остават циганите,пък им познавам и манталитета.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

149 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

437 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

171 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

654 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

794 2