моля за мнения .ферма за пуйки ??!!

• A
    защо няма мнения от фермери които се занимават с пуйки ??! и не се коментира в този форум ? според прочетеното до тук, има смисъл ! още повече с пасищно отглеждане! моля хора който имат опит да споделят . колко фураж отива за кг. специфика . изкупни цени .благодаря !
  • T
    от къде купувате соев шрот на тази цена, аз го намирам най-евтино по 1,03 лв.
  • C
    apofis11,ти май пишеш,колкото за участието [:slap:] .Директивата за хуманно отношение към кокошките носачки е приета през 1999 г.Всеки,който преди тази година се е преоборудвал с ново оборудване-неуголемени съответстващи клетки,сега трябва или да го изхвърли на боклука,или да прави някакви приспособявания и побългарявания за да отговаря на изискванията.Поляците са най-зле от всички/изключение правят гърците,тях никой не ги брои/ като темпове на преоборудване -там са много милиони птици.Та дефицита си е факт...
  • A
    Пуешко не съм ял досега--патешко съм ял,то е по едро и по плътно със по голям жълтък!!!!!!В Америка--тия пуйки изкуствено ги осеменяват със спринцовка--тука как става незнам????В София в магазините сега в момента яйцата от кокошки вървят по 0,28-0,33лв. ---цена за потребител в магазина!!!!!Неможе да вървят по 0,42,защото има много магазини--а има внос на полски и унгарски май бяха--ама са преопаковани!!!!!!! неможе да има недостиг--защото в Европа има изградени много ферми за кокошки,пуйки,патици и тн.е...---още през 94-98г.,когато Полша,Унгария и другите влизаха в Евросъюза и от Запад ги финансираха,тогава нямаше криза и просто им помогнаха!!!!! България по късно влезе в Евросъюза--и затова тук много не се изградиха и дойде дълговата криза и спряха финансирането......затова трябва да се изчака,да се види пазара!!!!!!!! Сега и Сърбия ако я приемат--след 3-4г. нали е кандидат член ще се види какво е положението---и техните яйцеферми трябва да се преобразуват--ама те там повечето са на разпръстнати стопанства и за лична консумация!!!!!
  • A
    Дори вътре в помещението им палят печки на дърва------ къде ги продават не знам,ама лятото ги пасат на паша вкупом!!!!!Където е студено и хладно--няма да виреят ---освен това ти трябва евтин фураж!!!!!!
  • C
    Влагам-в зависимост от състава на рецептата-метионин,лизин,холинхлорид,витаминно-минерален премикс с ензими и оцветител,при нужда-токсинбайдери...
  • M
    Така е Иванов,тогава имаше ЦКС,яицекоп и др.Спомням си колко трудно беше да се вреди човек за белият легхорн!
  • M
    Колега,аз имам ДПЖ,птици за собствена консумация и фуража също го произвеждам,без стартера-него купувам,както и витамините и микроелементите ги купувам,соевият шрот също.Вие не влагате ли никакви витамини и микроелементи?
  • I
    Мирчев, Носачката винаги е носила най-големите печалби. Няма база за сравнение с каквото и да е друго животно. Проблемът при тях е, че се състезаваш с мега-заводи с по милиони носачки и най-вече вързани с хипермаркетите, накъдето се насочват хората. Няма как да станат колкото една овца, защото започват да снасят през петия месец, може да ги купиш готови, което при бай Тошо ставаше много трудно и трябваше да ги вземеш па 3 дена и да си ги гледаш. За 1 носачка отиваха доколкото си спомням 6-6.5 кг. смеска, които избиваш като я продадеш като намали яйцата. Имаше хора, които вадеха по 40-50 хил. лв., дето имаш представа колко бяха тези пари при 9.60 лв. нощувка в петзвезден хотел. Тези цени ще паднат много скоро, но така или иначе и на 30 ст. продажби на частно се печели идеално.
  • C
    Зърното си го произвеждаме...Фуража си го произвеждаме...Отглеждаме си сами подрастващите носачки...Суровините за тон фураж за носачки първа фаза ми струват 410 лв.Режийните за тон фураж са ми не повече от 15 лв.Нямам на представа каква печалба слагат фуражните заводи,но знам какво слагам във фуража,знам състава на всички суровини,знам къде мога да изтъня работите и къде мога да не рискувам...
  • M
    Другата седмица ще ходя да сключвам договор с фуражният завод и ще проверя и цената на фуража за кокошки,защото 510 лв.при това с ДДС ми се струва малко,не знам разбира се колегата кой от фуражните заводи има в предвид.Мисля си как едно яйце се приравни почти с цената на литър мляко почти,дали пък и една кокошка няма да струва,колкото една овца!
  • I
    Може и 51 ст. да е фуража, не знам! Ако е толкова хвърляйте капа, още повече ако от 125 гр. от него получавате едно яйце дето струва 42 ст. в магазина, т.е. 72 и нагоре грама. Не съм се занимавал с кокошки от около 30 г., но щом от 1 кг. фураж излизат към 600 гр. яйца значи науката е напреднала доста. Аз лично очаквах при тези цени на зърното да е около 80 ст. и нагоре, а по вайканията на теоретиците тук поне 4 лв., а той бил колкото едно кило миналогодишно жито. Минавайте всички на носачки! Практик ви го казва!
  • A
    Извинявай, че се намесвам, но ми стана любопитно за цената, която казваш, че ти е фуража.Не съм запозната с кокошките-само знам, че ядат по-слаб фураж от бройлерите.Влагаш собствено зърно ли?А ако купуваш на колко го вземаш.Аз купувам в момента фуражна пшеница на 0.46 лв. А соев щрот на 0.93 лв. Цените ми са с ДДС. Благодаря ти предварително.Питам просто за сверка. П.П-всъщност видях в профила ти, че отглеждаш пшеница.Така, че част от въпроса ми явно отпада, но няма да го трия
  • C
    Иванов,човече,ти вярно си Всезнайко...Толкова си убедителен ,че чак си отворих фуражния софтуер на лаптопа да видя колко ми струва фуража.Какви 70-80 стотинки те гонят...Балансиран фураж за кокошки-носачки,с оцветител в премикса,с токсинбайдер,с нерафинирано олио и т.н и то за носачки първа фаза ми струва 510 лв. СЪС ДДС.А този разход,който си посочил-150 гр.на ден-пълни глупости...Птиците при съвременните технологии на отглеждане си консумират 125 гр./ден...бе кво пиша,и това е много.И това се следи всеки ден-силоза е качен на тензодатчици,свързани с контролер и дисплей и всеки момент може да се прецени колко храна са изконсумирали птиците.А за сортировъчно-пакетиращи машини изобщо не се обаждай.И в предния си пост даваше съвет за малки законни ферми.С промяната на Наредба №1 за изискванията за яйцата,вече е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО всяко законно яйце да излиза от животновъдния обект с кода на производителя-съдържа 8 знака.Оборудването за изписването на тези кодове,струва около 15 000 лева-принтер и стъпков конвейер.Е,вярно,че може да си поръчаш и ръчни тампони,но дали ветеринарите ще ги признаят като видят надписа-не знам...Най евтината сортировъчна машина,която ще върши работа струва около 5000 евро.Принтера,ако решиш да го интегрираш в сортировъчната машина почва от 5000 лв.-рециклиран.А да решиш да регистрираш пакетиращ център за яйца СЕГА-е ,няма такъв филм...не знам колко ще бъде одрусан начинаещия за проект,после одобрение в ОДБХ,после система за самоконтрол,одити...абе няма да продължавам...
  • I
    При всички случаи ще вярваш на мене, защото греша само при правописна грешка! От къде ти хрумна такъв въпрос. Защото трудно се оправяте с фактури ще те подсетя да погледнеш размера на яйцата и размера на начисления ДДС и ще видиш защо трябва винаги да ми вярваш. Освен това себестойността не е 12 ст., хората които работят с кокошки и бройлери знаят, че сметката на себестойността е много сложна, с над 12-15 пера, но с няколко процента грешка се свежда до следното - цената на фуража умножена по две. Ако за едно яйце при клетъчно ти отиват 150 гр. фураж по 75-80 ст. са 11-12 ст. умножени по 2 стават 22-24 ст., но пак остават 3-4 ст., навремето се работеше за стотинка - стотинка и половина. За малки стопанства работещи законно печалбата ще е по-малка, защото предполагам, че вашините за маркировка и контрол са много скъпи.
  • M
    Преди един час цената на дребно в София-магазини ХИТ беше 42ст за брой-"М"-специално погледнах!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Изисквания за отваряне на ферма за Пъдпъдъчи яйца

Здравейте,разполагам с една сграда която мога да стегна и да превърна в ферма за пъдпъдъци...

62 0

Помощ за болен пъдпъдък

Здравейте! Моля, ако някой разбира от лечение на болни пъдпъдъци да ми пише. Имаме един б...

49 0

Инвестиция в птицеферма

Екатерина: Не е от най-добрите инвестиции;)

221 1

Болна кокошка

Здравейте! Имам следният проблем - отглеждам 4 кокошки, колкото за домашна консумация, хра...

316 0

В Ферма за гъски 500кв.м-колко птици мога да се гледат?

вячеслав: 1м2 на една гъска от 4 месяца за родителите . а за малките . до 4 месяца може 0...

370 2