за лешника помощ и съвети

• A
    Здравеите,имам намерение да залеся 5 дка лешник,имам въпроси.Трябва ли предварителна обработка на земя на която не е имало нищто дълго време.4на 4 ри или 5 на 4ри да се залеси,какъв вид е наи-подходяш.Засега това е ,благодаря предварително.
  • L
    Flicks,писах ти на лични съобщения,че нещо форума ужасно бавно и изнервящо се отваря .
  • P
    1.обработката на почвата не е задължително да е риголване , но помага страшно много против плевелите първите години, докат ти живне лешника плевелите поизостават . 2. торене ... ако има възможност 3.поливане ..през 5-7 дена .. тоест всяка седмица или направо капково , не може да си го спестиш ако няма да поливаш недей ся по добре ..само ще ти се развали настроението :( (моя личен горчив опит. 4 дк лешник умря миналото лято, а поливах 2-3 пъти .) 4.зайците .. .. каквото не беше изсъхнало го изядоха зимата .... сега съм сял орех ... 5.засяването наесен ти дава преднина точно от една година. засятите на пролет са като засяти една година по късно, тромаво растат нея година никаква коренова система не си правят .. умряла работа. 6. теравет\'а не че нещо, но не им попречи на мойте да си умрят от жажда :(
  • F
    landowner, аз и мъжът ми искаме да започнем да отглеждаме лешници и сега се опитваме да съберем колкото се може повече информация и то най-много от хора, които вече са се реализирали в тази област. Възможно ли е да ни дадете някои съвети?
  • M
    Може нищо не пречи . Сей. Пролетта искат да ги полееш с 30 40 литра вода на корен и това е. Ще се хванат.
  • A
    Благодаря,също ме интересува дали може напролет да се засадят,защото човека от разсадника откъдето ще ги взема каза че трябва само наесен,и земята само да се риголва а в дупката подложка от краве тор
  • L
    5м/4м е добър вариант. Моите съм ги засял по подобна схема. Земята не е лощо да се обработи с торове преди засаждане ,нищо ,че не е била ползвана доста години. Може да използваш, оборска тор или калиеви торове. Също си вземи и препарат за задържане на влагата. Казва се тераует. Хубави сортове са Римски,Ран Трапезундски,Тонда Джентиле...

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Унищожаване на корените на трънки от веднъж без препарати.

Здравейте, искам да унищожа 500квадрата гъсти ама гъсти корени на трънки. 2 месеца съм ги...

137 0

Препоръчайте ми ръчна пръскачка

Генов: Ако още не сте решили, само акумулаторна. Имам от 4 години турска, мислех че е китайска з...

116 1

Сортовете орехи Идеал и Чандлър

Някой има ли наблюдение върху сортовете орехи Идеал и Чандлър кой бихте избрали и защо?

199 0

1 декар празен двор - съвет

Йорданова: Не мога да ти дам съвет, защото и аз съм пред същата дилема. Един декар лозе в местност Бо...

259 2

Обвързано подпомагане

Колеги,има ли сред Вас такива на които не е им изплатена цялата сума по обвързано подпомаг...

135 0