диви прасета изровиха посевите.

• M
    колеги имали ли сте такъв проблем. Казах на ловджиите но те ходят през деня и немогат да намерят нищо а нападенията са нощем.Ако знае някой как да се справим моля пишете.
  • M
    Колега, добре е преди да почнете да се блажите, да дадете част от "продукцията" за изследване.
  • P
    ЖАЛКО, ЧЕ СТЕ МИ МНОГО ДАЛЕЧЕ. МОЖЕХМЕ ДА ПОМОГНЕМ С НЕЩО, АМА КАКВО ДА НАПРАВИМ. НЯМАТЕ ЛИ ЛОВЦИ В РАЙОНА? ПОМОЛЕТЕ ИМ СЕ ДА ГИ ПОДБЕРАТ.
  • M
    колега снощи ходих и сложих примки от стоманено въже на всички пътеки от които излизат прасетата . Нивата от едната страна граничи с гъста растителност и пътеките много ясно се виждат. На сутринта ходих но нищо не беше бутнато може би усещат миризмата на човек. Нямаше обаче и нищо ровено .Колко време ще усещат моята миризма поне едно да се хване та да се облажим за загубите.
  • V
    КОЛЕГИ,ИМА РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА,вземете чоп от фризиорските салони и поръсете съвсем на тънко пътеките по които идвмат нашествениците, или страната от която предполагате, че идват. Човешката коса запазва миризмата на човек до месец , а прасетата не са глупави да се разхождат там, където има мирис на хора.По този начин съм спасявал площи над 300 дка. блокчето.
  • I
    6te uspee6 opla6i6li gi vednaj nqma da se varnat pove4e.
  • M
    Благодаря колега таз вечер вземам мерки ще се оправям сам. ако успея ще ви пиша. Аа
  • I
    при мен е същото зо % от засятото е изровено
  • M
    Посевите до сега не са пипнали,но до скоро имаше неприбрана царевица и там правеха пакост нощно време.Качвате се на едно МПС вечер с пушката и се оправяте сами.Тая напаст научи ли се веднъж-няма отказване.Денем се спотайват из гъстото и трябва там да се търсят,не в полето.Не е много законен начина,който ти препоръчвам,но е едонственния.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта