Цени на мерите

• T
    Колеги, на какви цени взехте мерите си тази година. От моята община имам чувството, че преувеличават с цената (6лв. на декар)моля да коментирате ако имате информация как се определя цената на декар мера. Благодаря ви
  • T
    Благодаря колешке, ще проверя дали са държавни или общински. Мисля че са общински ще проверя и заповетта. Беше ми мн полезна
  • B
    Ако се позовават на заповед РД-46-41 от 11.02.2011 тя касае единствено и само земите от Държавния поземлен фонд и няма нищо общо с имотите общинска собственост. Общинският съвет има правото да определя наемната цена от 1.5лв./декар /мисля че това е минимума/ до ..... за земи общинска собственост и министерството няма нищо общо.
  • B
    Ти знаеш ли номера на заповедта на която се позовават. Ако е ЗАПОВЕД № РД-09-116 от 21 февруари 2011 г. там въобще няма такова нещо, но е записано че общините получават 50% от приходите от наем за мери и пасища предоставени им от ДПФ за управление. Погледни си договора и виж дали са общински или държавни пасищата.
  • T
    Клега, просто се възмущавам на нашите общинари че вдигнаха цената на мерата три пъти едни и същи земи немаме и излязоха със становище,че министъра е разпоредил със заповед мерите да не са с цена по-ниска от 6лв. а имам колеги във форума на фермер бг, който са платили различни цени за който тази заповед не е валидна, следователно наще общинари организирано изиграха този сценарии и аз съм възмотен [angry]
  • V
    зависи от категорията на земята
  • T
    Благодаря ти
  • B
    Аз съм в другия край на България. В Хасковска област взависимост от общината и статута на собствеността/общинска или държавна/ цената варира от 1,50лв/декар до 6лв./декар.
  • T
    Шумен колега, ти на каква цена си взе пашата тази година
  • B
    В коя област си?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

163 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

176 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

292 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

126 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

455 0