Какво да сея за 1-ва год

• A
    Имам нужда от съвет! Незнам какво да насея за първа година? Земята не е обработвана близо 20 год все различни почви са в планински район! Препоръчаха ми слънчоглед и на мен ми харесва като идея за по малко влагане на доходи но дали реално ще е добре? Имах и идея за люцерна защото имам пазар за нея а и имаме и доста овце! Моля някой ако може да каже кое ще е най добре с радост ще изслушам доводите му!
  • K
    сеи слнчоглед царевица и прскаи сьс стомп и аз ора сега такива земи 20г.целини и аз сьм в планински раион и не влагаи в скпи семена какво ти пусне добив киартие па догодина сеи люцерната като се поразбие почвата
  • A
    Надморската височина при мен е 900 метра още незнам с какво да го насея и се чудех дали да не пробвам с няколко неща да видя кое става и кое не! Какви са сроковете за сеене на слънчогледа люцерната, овеса и житото?
  • V
    за първа година на новоразорано място се сее пролетник. има много причини, но сега няма да изнасям лекции. слънчогледа не е лошо нещо има достатъчно препарати. сей клиърфиилд и ми намери някой дето да не се ее преборил с бурена. може да пробваш и някой ран сорт царевица ако нямаш дивеч да ти я овършее. люцерната изисква слабо алкални и неутрални почви каквито в планините са дефицит така, че внимавай. от слят посев единственото дето ще устиска са ръж и овес. успех.
  • V
    за първа година на новоразорано място се сее пролетник. има много причини, но сега няма да изнасям лекции. слънчогледа не е лошо нещо има достатъчно препарати. сей клиърфиилд и ми намери някой дето да не се ее преборил с бурена. може да пробваш и някой ран сорт царевица ако нямаш дивеч да ти я овършее. люцерната изисква слабо алкални и неутрални почви каквито в планините са дефицит така, че внимавай. от слят посев единственото дето ще устиска са ръж и овес. успех.
  • V
  • A
    Така като всеки казва различно май повече се обърквам!
  • A
    Мисля да пробвам да видя кое ще се получи по добре поне с 2 колтури мисля да започна! Ако успея да оправя Трактора! Някой ако знае майстор на Т150 в софийска община да казва пуста хидравлика се прецака!
  • A
    Ти като си сеял слънчоглед на необработвана почва колко тор слагаше и с какъв препарат го пръска? Мина ли земята с валяците след като го зася?
  • M
    Най-добре за първа година сей жито. То отвъжда плевелите. Каквото и друго да сложиш ще тревяса яко. Натори го добре, напръскай го и като го пожънеш на лято, веднага есента си засей люцерната. Пък и така ще се подравни малко земята, люцерната изисква идеално подготвена почва.
  • K
    Според мен слънчоглед в никакъв случай.Сял съм слънчоглед на необработвани терени,пълна скръб а и в балкана по принцип не се получава.Може и да се получи с по вече парички така че пробвай със пшеничката........успех
  • I
    Питай агронома, но ако става най-добре е люцерна, не само ще укрепи земята, а и ще вкара азот. А и при всички случаи се изплаща.
  • A
    А дали ще е добре слънчогледа да е първа култура? или да насея нещо др като жито, ечемик или овес?!
  • A
    В момента ги ора и аз нз колко декара ще успея да изора но минимума ще гледам да е 300 дка
  • D
    незнам колко декара е но според мен я сеи ся слънчоглед кат за начало ся на пролет наесен продаи сланчогледа земи си една косачка и обраштач или сламопреса та такав вариант ти давам щот са скапи баллите и балирането 70-80 стотинки на балля и сеи я есента луцерната след 20 септември до 30 да мои да поникне и да напраи здрав корен през зимата аиде успех!!!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта