някой получил ли е писмо за застъпвания

• D
    Получих писмо за застъпване работя си нивите от 15 год. в реални граници тези от службите такива големи гъби ли са то бива-бива ама от бивол курбан не бива!!!!!!е казал народа -срамота ама вие срам нямате това го знаем [banan-kitara]
  • D
    Вчера ме повикаха в разплащателната агенция да сключа договор за наем(на земята която работя от години) с родителите си понеже в нотариалният акт който имам е записано ,че имат право на вещно ползузане.Това е адвокатски термин за да се подсигурят дарителите а аз имам пълното право да разполагам с земята!!И се чудя толкова тъпи ли са тези софиянци или ние сме си виновни че ги търпим още!!!!!! [:duel:]
  • S
    Почти подобно е и при мен. От началото на ПРСР очертавам сенокосни ливади и получавам субсидия по СЕПП. Тази година след проверката ми дойде писмо, че две от ливадите са ми попаднали в недопустим слой за подпомагане. Как така 3 години ми плащаха, а сега вече не било допустимо. Пак някой измисля неписани правила за които няма обяснение
  • H
    Приятели и колеги, дори и да нямате застъпвания, пак ще ви намерят - аз обработвам новосъздадена черешова градина от 354 дка по КЗП, като ползвах обслужващата фирма на ПК-Първомай за въвод във владение, декларирам само 340 дка по СЕПП и всяка година ми намалят по 1-2 дка площ при очертаването, което не възразявам за да не се занимавам с глупости. Тази година - 2011 някакъв чиновник в София, разглеждайки сателитните снимки решил, че не обработваме 3 дка в средата на градината само за да имаме проблем и да не се изплати навреме субсидията! Съвета ми е да обжалвате всяка санкция - дори за 200-300 лв. с дублиращи писма до Генерална Дирекция "Земеделие" в ЕК за да не може Дянков да превърта парите през бюджета, каквато е целта!
  • G
    колеги,някой знае ли кога се очакват преводи на субс.
  • R
    Според мен проблема е в механичното наслагване на картата, на която очертаваме физическите блокове, които обработваме и картата на парцелите по ИСАК. При това положение и господ да си /ако има такъв/ няма как да не застъпиш някой парцел по ИСАК. Това, което го правят е просто безумие за нас а за чиновниците в ДФЗ лесен начин да ни орежат субсидиите! Така беше миналата година с допустимия слой! Предлагам да залагаме каква ще е следващата причина за да орязват субсидиите за 2012 година! [:bee:] [:bee:] [:bee:] [:bee:]
  • Z
    колега, когато чертаеш в реални граници (приемаме че е направено правилно) си застъпен обикновенно. При мен имам над 150дка които съм застъпил хора чертали в реални граници. Предимно защото повечето от тях не са декларирали че ще ползват земята си и тя се явява бяло петно по време на комасацията. в другия случай, дядото който си работи в "реални" граници е далеч от реалното, изместване с течение на времето което той няма как да отчете. тогава се получава кофти ситуация, той напрактика излиза от своя имото и влиза при мен, аз потвърждавам а той остава с очетанието на половината си имот.
  • V
    В кой закон е регламентирано,че двойно заявени площи под 100 кв.м са допустими и няма да се санкционират?
  • M
    аз имах застъпване с едни други и ходих да се оправим и няма проблеми,имам още 6 застъпвания които са по 20 -30 квадрата и едно две по 100 квадрата за които аз съм виновен и се отказах от тях защото това са пътища на кметството канали на напоителни системи .глоба няма да имам защото не минавам 2 хектара или 3 процента.
  • L
    Интересното е,че на всеки застъпванията надвишават границата от 3% или 2ха!Никой не може да ме убеди,че всичко това не е умишлени.Въпросът тук трябва да бъде не дали сме получили писма за застъпвания,а някой успя ли да докаже в РА,че не е застъпал никой и не подлежи на санкция?!?
  • M
    колеги,чета много от вас се жалват за застъпвания ,и при нас има но нашите са от рода на, има 10 000 декара а по очертаване е очертал 12 000 декара,очертал наред пътища мери канали това колеги не би трябвало да се чертае според мен ,тази година много хора ще бъдат глобени заради алчността им.знам че много от вас патят заради такива като тях
  • W
    Колеги не разбрахте ли че няма нищо случайно или грешно,всичко е целенасочено с цел да ни орежат колкото се може повече.Тези застъпвания ще се отразят най-вече на малките и средните производители.Този министър иска точно това да няма малки и средни производители.
  • W
    колеги не разбрахте ли че това е още един начин да ни отрежат субсидиите. Но защо не казват къде отиват евросубсидиите които не са изплатени?
  • D
    И аз така мисл я
  • K
    mai po4ti vsi4ki sa s 100 kv.zastipvane.Tui se pravi za da ne se davat pari4kite na vreme.
  • B
    Възможно ли е да имам 15 застъпвания под 100 кв.м и то с път,дере и част от марс сигурно.Жалко че не са заснели зеленото човече докато се облекчава на ливадата.Ще им пиша да ходят по нужда на друго село щото при нас ще ни глобяват за и те не знаят какво.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

високодобивни семена ечемик

Фермер: Сорт КАЗАНОВА на ЛимаГрейн добив 2017 регион Стара Загора 740 кг все още немога д...

1578 1

Цена на ечемик 2017г.

Куповач: 260 лева докарано на пристанище стартова цена Последсвие ще се понижи

8002 16

Посевна норма на ечемик в кг.

: Започвам да мисля че няма компетентни,което според мен не е така.

3993 4

Споделете опит при отглеждане на ечемик сорт Хенриете!

Колеги, някой сял ли е ечемик сорт Хенриете?

1921 0