сеитба на овес

• A
    Един ми каза че през есента е сял овес ожънал го е и отново през март е посял.За една година 2 добива.Как ви се струва [:slap:]
  • A
    Благодаря за полезната информация
  • A
    Alex Здравей, Разбира се, че това което е казал твоя познат е възможно, но ....не е практично. В ИРГР Садово имаме 3 сорта зимен овес Калоян (от него имаме и семена все още), Катан и ИРГР Марина (двата са признати през 2009 г.и все още не продаваме от тях семена). Така че да се сее през есента вече е нормално. Това е поредната култура от житните, която минава към есенна сеитба, което е голям плюс и винаги е за предпочитане пред пролетната сеитба. Виж през март може само да се коси и то минимално, защото овеса тогава все още е в братене и не става за дори и за косене. От друга страна сеитба през март на овес не е за предпочитане, защото това е ранно-пролетна култура и се сее през февруари. Надявам се, че ще си направиш правилните изводи. С уважение Иван Алексиев
  • A
    еми ако невярваш ще има снимки клипове и се надявам съмнението ти д изчезне
  • W
    аре чау
  • W
    ми напр грешки мое да правят тия дето работят 9 дка. а тия дето работят 900 ак почнат да грешат да му имам и земеделието дето го прайм усещаш ли сега за кво мое да се вържем [:namigvane:]
  • A
    мисля че се случват грешки и за кое точно да ми се вържите
  • W
    аре сега промени и че сееш овеса пролетта и може да ти се вържем
  • A
    овес при нас неможе да се сее през есента заради ниските температури през зимата семето неиздържа
  • A
    аз казвам какво ми каза на мен човека
  • V
    как успявате да пожънете овеса и да сеете втора реколта царевица.ако ми кажете, че сте я жънали началото на септември с 13% влага ще повярвам
  • W
    ае градски ти май не прайш разлика м-у ечемик и овес май ви се ще 17 култури да приберете за 12 месеца [angri-2] [mnogo-qdosan]
  • A
    знам че се опита да ме метне аз съм наясно все пак правя посеви от овес и предимно сея през пролетта реколтата е по добра
  • A
    Абсолютно нормално е да е засял през есента (има вече зимуващи сортове), но със сигурност те е преметнал за жътвата през март, а за втора реколта е възможно, ако е царевица.
  • G
    че кога го е ожънал - януари ли

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Индустриален коноп/събиране на реколта

Здравейте , дали някой може да помогне с контакт на човек или фирма в София или покрайнини...

22 0

Пръскане на кориандър

С какво пръскате срещу широколистна трева в кориандъра?

133 0

Помощ и съвет !

Здравейте ! Разполагам с 100 декара земя в така известната на всички добруджа. Нямам никак...

121 0

Пазар на лимец

Някой знае ли фирми изкупуващи лимец и някакви актуални цени ?

171 0

Жътва на люцерна с claas dominator

Колеги какви сита ще ни трябват и какви са настройките за люцерната, че ще ни е за 1 път :...

170 0