А при пшеницата -есенно торене ?

• P
    А при пшеницата и ечемика как стоят нещата, вид тор, количество , кога ?\r\nСподелете опит .\r\nЩе почерпя [:namigvane:]
  • T
    Грешно ли е така както го правим ние, и не се усвоява правилно или?
  • I
    Диамофоса е по-подходящ за предсеитбено торене. Всички фосфорни торове се заорават поради много малката им подвижност. По-евтиния вариант за торене с фосфор е използването на троен суперфосфат преди есенната дълбока оран за пролетниците. 25-30 кг/дка заорани на 20-30 см ще осигурят фосфор както за пролетниците, така и за следващата култура. Така се получава торене през година. Преди това обаче е добре всеки да си направи анализ поне на рН. При вкислени почви фосфора почти не се усвоява.
  • T
    Ние хвърляме тора, брануваме плитко и сеем
  • D
    Амофоса трябва ли да бъде заораван?Дали чрез дисковане за есеници или дълбока оран?
  • A
    Здравейте! Нашата компания за занимава с търговия на торове и анализ на пазара на торове. Забелязахме, че цените за които говорите са малко завишени. Реалната цена на амофоса (МАP - 11%N, 52%P) в Източна България е 1070-1100 лв без ддс в зависимост от исканото количество. За тези, които имат нужда от повече азот се предлага алтернативата диамониев фосфат (DAP - 18%N, 46%P) на същата цена. www.agroexperts.bg
  • I
    "АААА Иво -випросният амофос е по 2950 лв. без ДДС , отпада струва ми се, поне за мен " Ехааа [:slap:] 2950 към 1150-1160лв крайна цена е
  • F
    20 kg Евро Сериал есенно и 25кг напролет Амониев нитрат според мен
  • N
    650кг. ама в добруджа.По принцип разходите за цяла БГ.са почти едни и същи но плодородието на почвите си казва думата.
  • B
    15 тор сеенето с торовнасяне. 30 килограма на нормалното торенето. И листен тор с пръскането. И гледай добиви по 650 килограма на декар пшеница
  • P
    АААА Иво -випросният амофос е по 2950 лв. без ДДС , отпада струва ми се, поне за мен
  • A
    slagai po 20 na dekar kakto zlateks da vide6 dobiv po 350 slqn4ogled
  • P
    има села в които няма никаква конкуренция, нито от производители в селото нито от околните.Понеже са на по 15 км едно от друго.Дават по 30 кг и са си екстра, но ншето не е такова при нас е битка за декара , така че съм на мнениео на Ники
  • N
    То е добре троен сурер фосфат ама договорите ни са за 1 год.Малко ме е гъдел да направя такава инвестиция .
  • A
    ami po 20 super nee li dobre
  • P
    Само ако ми кажеш ориентировъчна цена на въпросния амофос

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

течен азотен тор /uan при слънчоглед и пшеница

колеги споделете технология за внасяне на уан при слънчоглед и пшеница. може ли в 5-6 двой...

1228 0

Торене с карбамид

lupo_93: Темата я има във форума

2872 2

Торене на слънчоглед след сеитба

htz180limited: Колеги,някой влизал ли е да тори с торачката слънчоглед след сеитба,с амониева?Има ли изо...

5178 7

Торене на слънчоглед 2016 - технология

DTT13: Аз използвам следната технология: При сейба 15-17кг.Yara Mila Complex с торовнасяне на се...

3885 2