Помпа Марица?

• T
    Здравейте колеги!\r\nИмам около 60 дка поливна земя. Поливам я с малки едноцилиндрови четиритактови помпи но ми е много трудно, да местя постоянно тръбите и маркучите, пък и става доста бавно. Добре, че сея зеленчуци които се поливат в различно време. Въпросът ми е такъв. Ако си купя помпа \\\"Марица\\\", дали ще ми се намали труда и ще падне ли разхода на гориво или ще се увеличи?
  • T
    Имам около 70 дка поливна земя и мога да сея на нея всичко. Сял съм 50 дка картофи, лук, царевица, зеле, и всякакви зеленчуци на не съм имал марица, а малки помпи 2 и 3 цола. Но с тях става бавно. Затова мисля как да поливам по-бързо и по-лесно. Икономията също е от голямо значение, затова не мога да реша. Само хора който са поливали с марица могат да преценят най-добре, с какви разпръсквачи да се полива също е от значение.
  • V
    ДВИГАТЕЛЯ НА МАРИЦАТА СИ Е ДВИГАТЕЛ НА МТЗ. МОЖЕ И ТРАКТОР ДА МОНТИРАШ.С ВОДНИ ОРЪДИЯ СИ ЖИВ УМРЯЛ-ПРИ ТАЗИ ЦЕНА НА НАФТАТА. ПРОБВАЙ С НИСКОНАПОРНИ РАЗПРЪСКВАЧИ ИЛИ С КАПКОВО САМО, ЧЕ 20-30 ЛИТРА В СЕКУНДА КОЛКОТО ДАВА ЕДНА МАРИЦА КАКВО ЩЕ ГИ ПРАВИШ ИЗОБЩО НЕ ЗНАМ.ТРЯБВА ДА ПОЛИВАШ 20ДЕКАРА ЕДНОВРЕМЕННО. ЕДНО ВРЕМЕ СЪМ ПОЛИВАЛ 40 ДЕКАРА С РАЗПРЪСКВАЧИ С ЕДНА МАРИЦА ЗА НЯКОЛКО ЧАСА ГИ УДАВЯШЕ. НА ДЕН ПОЛИВАХ 180 ДЕКАРА. НО ТРЯБВА ИНСТАЛАЦИЯ
  • T
    А някой монтирал ли е друга по-високонапорна помпа на двигателя на Марицата?
  • T
    Имам трактор Булгар (МТЗ-80), на 1000 оборота с Тунджата, няма ли да ми се товари и загрявя тряктора? Мисля Марица да си купя и с Сила 30 и 40 да поливам. Ако трябва ще сложа повече разпръсквача. Имам подцинковани тръби ф100 и малко трудно се местят но до сега с тях се справях. Вие какви тръби използвате, или с шлангове поливате и с кое е по-лесно. Имам и шлангове 3 цола ама са тънки като че ли?
  • K
    Иване ето формулата за лице на кръг S = π.r2 ( двойката след r-радиуса е втора степен ) ! Или S=3,14 . r . r
  • K
    Аз лично мисля че с капково и едноцилиндровите ще ти е най-удобно и най-изгодно ! Аз имам марица имам и тунджа ! Тунджата я закачам на трактор с 1000 оборота на силоотводния вал и ми излиза по-евтино от марицата ! Но поливам с тях царевица ! Зеленчука го поливам с 3 цолова хонда и капково ! А ако сложиш и мулч ще намалиш поливките поне на половина
  • I
    С помпи Марица и прикачни Тунжи наи брзо се полива с водно ордие R-90 .до около 200м от помпата могат да работят 2 бр.едновремено всяко ордие покрива окржнос с диаметър 70-90 метра забравил съм формулата за лице на кръг за да сметна колко декара са с в един кръг.ордието има различни дюзи от 15-40мм с 15мм требва да врти 2 часа за да намокри добре с ф-40 20-30минути.Проблема с R-90 e грубата водна струя бута и копа наред едва ли ще стане за зеленчук но дюза 15-17мм може и да сврши работа.другия варянт са прскачите Сила-30 но за да не гориш нафтата напразно требва да работят поне 15 едновремено може и повече зависи от длжината на трасето

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Q

Отказ от Категория?

Здравейте колеги, бих искал да попитам дали мога да откажа категория която вече имам (ТВК-...

158 0
A

Почвени проби и анализиране на получените данни

За да Ви помогнем да установите, в каква степен това уникално почвено разнообразие се отра...

159 0
A

Инспекция на посевите чрез заснемане с дрон

Събираме точни данни на ниво растение, използвайки високо прецизен дрон с интегрирана мул...

142 0
U

избор на тръбно ролкова поливна машина

Hri100: Аз съм най-доволен от Окмис.Вносител е фирма Новита прим.

221 1
K

Мулчер-тава

Здравейте,колеги! Интересувам се от такъв тип мулчер-тава ,който може да сподели малко пов...

761 0