отглеждане на мента

• P
    здравейте, имам намерение да засея няколко декара мента но ме интересува може ли с малък трактор да се обработват междуредията .И има ли някакви субсидий за отглеждането на ментата.Благодаря ви.
  • S
    За ментата трябва да съобразиш много неща.Трябва да имаш осигурено напояване/много влаголюбива култура е/ и ще се наложат 6-7 поливки през вегетацията поне. Колкото до размножаването вариантите са чрез коренища,разсад произведен чрез изкубване на млади растения или вкоренени резници. Колкото до междуредови обработки, мисля че след като коренищата се разпространят в междуредията не се извършват.
  • k6de e tova
  • P
    ами при нас има пункт за изкопуване и те даже дават разсада
  • V
    и кво ще я правиш после тази мента?
  • ами разсад смятам да ползвам смятам чежще е по добре
  • M
    По принцип ще може с малък трактор даже и с мотофрета, аз така ще практикувам като за начало! Иначе ще споделиш ли как мислиш да направиш, да засееш семе или да засадиш разсад!!! и от къде мислиш да се здобиеш с тях?!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Култивирани билки

Здравейте! Имам намерение да отглеждам билки. Трябва ли първо да намеря пазар преди да зап...

10 0

Цени на етерични масла 2020г.

Даниел Георгиев: Бихте ли ми казали евентуални цени за : Лавандулово масло , масло от безсмъртниче, римска...

516 2

Коноп

Една: Къде се намира земята?

379 2

Първа година на Лавандула

1: През първата година нашата лавандула я подрязвахме 3-4 пъти още във фаза бутонизация. Спор...

1278 4

Цена лавандулово масло 2019

масло 2019: Търсенето на масло не е намаляло. Напротив- истерията е още по голяма. Цена от 150 лв/кг е...

33878 34