болест по ечемика и пшеницата

• K
    Здравейте.Преди 2 седемици купихме 20 тона ечемик и пшеница, които ще използваме за фураж за прасета, но след като го смелихме се оказа, че животните не го ядат.Ако някой може да помогне със съвет ще Ви бъда много благодарен. От прочетеното от мен имам съмнение, че зърното е болно от фузариум, но никъде не намирам информация как може да се лекува тази болест.Ако някой знае нека сподели. Предварително благодаря.
  • K
    Благодаря за отговора, но аз вече имам зърното и ме интересува дали по някакъв начин мога да го излекувам, за да храним с него животните и дали това няма да е вредно за тях.А иначе го купих от с. Цонево
  • V
    ако не е тайна откъде го купи фуража
  • Много полезен отговор! Ами НЕКА ФЕРМЕРИТЕ го прочетат! Човека отглежда прасета - не ФУРАЖ! Купил си е ЗАРАЗЕНА храна за питомците от НЕКОРЕКТНИ ФЕРМЕРИ! СЕга какво ще го изхвърли! пп. МНОГО ПОМОГНАХТЕ!
  • Здравейте,може би имате предвид как да лекувате посевите?Причинител на фузарийното кореново гниене по пшеницата е/fusarium graminearumие/ напада корените,кореновата шийка и основната част на стъблото. признаци среща се при благоприятни климатични условия топло и умерено топло време/тази година е особенно благоприятна/Болните растения са с дебел клас,а зърното е недохранено и спарушено.Гъбата се запазва като мицел в семената и растителните остатъци.Борбата се води с обеззаразяване на семената за посев.Някои форми на фузариума са токсинообразни и причиняват токсикози съпроводени с хранителни разстройства и тежки нервни явления.Надявам се това да ти е от полза

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

високодобивни семена ечемик

Фермер: Сорт КАЗАНОВА на ЛимаГрейн добив 2017 регион Стара Загора 740 кг все още немога д...

1580 1

Цена на ечемик 2017г.

Куповач: 260 лева докарано на пристанище стартова цена Последсвие ще се понижи

8005 16

Посевна норма на ечемик в кг.

: Започвам да мисля че няма компетентни,което според мен не е така.

4009 4

Споделете опит при отглеждане на ечемик сорт Хенриете!

Колеги, някой сял ли е ечемик сорт Хенриете?

1921 0