Жътва на слънчоглед с лифтери

• I
    Колеги имам лифтери от много години но досега не съм ги ползвал.Ако някои има повече опит нека сподели предварително благодаря.
  • Z
    Няма да имаш проблеми със задръствания. Понякога е по-добре с тях, особено ако слънчогледа е нисък и адаптера не може да хване питите.Зависи от посев, комбайн и т.н. Важното е как ще наредите лифтерите. Не случайно новите хедери са на този принцип, както каза колегата по-горе.
  • N
    Няма ли задръстване на слънчогледови стебла на лифтераКолега гледаи датата на последният пост никой няма да ти отговори това е тема от 2011г. Иначе ако те интересува лифтерен хедер тази година си купихме турски ако те интересува нещо питаи.
  • N
    Няма ли задръстване на слънчогледови стебла на лифтера
  • M
    veche karam 2 godina lexion s 7.50 heder s lifteri i sam mn dovolen nikakva zagyba nqma a perkoviq mehanizam pryjinnite palchi gi obrashtam na gore i rabotata e naprabo 6 nito slagam daski nito nishto
  • S
    Данчев,може ли да обясни по подробно за лифтерите и слънчогледа. Като гледам има комбайн Case. Аз тази година си купих един старичък 1660 но съм много доволен от жътвата на пшеницата. Продавача ми даде лифтери доста професионално направени-явно във заводски условия,а не самоделки. Идея си нямам обаче как ще се получи при жътвата на слънчогледа. Досега не съм имал комбайн ,а тези които идваха да ми жънат бяха все с адаптери.
  • S
    имам лифтери широки са 70см и се кара по редовете както с ХПС хващат 6 реда
  • D
    Шнелер,освен това приспособление имаш ли лифтери?
  • S
    аз си направих перка с мрежи странично погледната е като емблемата на мерцедес а мрежите улавят всички пити и ги вкарват направо на целошнека
  • D
    И на НИВАТА са петорка,не пречи да се кара и така,просто му трябва да избутва слънчогледа от лифтерите към хедера, да не се трупа.
  • D
    ми аз съм с добричко хпс от 3 г,преди това бях с павликенски .добричкото е в пъти по добро от павликенското имено затова че като е по наклонен слънчото пада в хпс,защото приемането на коренна става под ъгъл,а при павликенското сси ърви нааправо
  • D
    Добричките ППС се представят долу горе,в момента съм на такъв три години на Кейса.
  • I
    Данчев така е, но на руските машини тръбите са 5 поне на Дон-а бяха толкова
  • D
    За перките,се свалят през един прът,и изобщо не пречат пружините на пръта.Оборотите на мотовилото се кара според скороста на комбайната.
  • I
    Карам от няколко години с павликенско ХПС и никак не съм удивен от него (а уж са крадени от адаптер на Джон Диър ) незнам добричките ППС-та как се представят.
  • D
    Иво,така се получава,и ако не слезем от комбайната за да бутнем слънчогледа в ХПСто пада на земята.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Вариатор

Здравейте, отскоро моя Клаас Европа започна да чупи външното лагерче на вариаторната шайба...

77 0

СЪВЕТ

solun: Да, има значение марката и модела на комбайна.

793 8

Модификация на двигател Claac 96?

ivanpetrovbg: Номера е на блока, до помпата за гориво.

494 1

комбаин

go6o82: Класа от Германия, това Джони W е голямо дърво , а и не е Джон Диър, само е брандирано так...

655 2

Мнение за claas Dominator 105

Моля за мнение за този модел, слаби места,какво да гледам при закупуване, надеждни ли са к...

622 0