Каква е годишната печалба на арендатора от един декар земя?

• L
    Моля за съвет! Наследих 100дка. земя, които бих искала да дам на арендатор за обработване, но нямам изходна позиция от къде да тръгна при договаряне на цената.\r\nГоворих вече с 2ма арендатори [:talk] Единият твърди че чистата му печалба от един декар земя е 65лв. годишно, а друтият казва 95лв. годишно. Моля ви, споделете къде е истината!?
  • P
    Колеги, не се шашкайте като чуете за ренти от 50-60 и повече лева. Всичко е реалност и го има само в Добруджата. Евросъюза и държавата ни дава тези парички за да ни стимулира, да инвестираме в машини и зърнобази за да сме конкурнтноспособни, а ние отиваме и ги даваме на Бай Арендодател, защото сме "МНОГО ВЕЛИКИ".
  • M
    Едва ли са малко фермерите, но просто ще видиш че тези които пишат такива коментари или са анонимни или имат "странни" никове.Просот си пишат ей така и като ги попиташ как постигат това просто спират да пишат.
  • Абе тука в тоя side маи фермерите са много малко щом говорят за печалби от 100 и повече лева от декар и ренти от рода на 50-60 лв.В реалноста нещата седят така:Рента 15-20лв и печалба в добър случеи 10-15 това е от културите които се сеят масово (пшеница,ечемик,царевица,слънчоглед
  • то хубаво да го направиш на брашно ама нали все пак трябва да има наи-малко 20 глутен,а аз до колкото знам хлебна пшеница маи не дават рента.Но то си е и въпрос на договорка между вас и мелничаря.И конкретно към въпроса:имам един приятел които миналата година направи така (даде си пшеницата за брашно ) и до сега няма пазар.Искам и да се обърна към колегите които в началото на разговора говорят за някакви печалби от рода на 80-100 лева от декар.Колеги аз до сега такава печалба от дка съм нямал.Незнам от кои регион сте ама то ако имаше такава печалба...всеки ще си работи нивите.На мен тази година ми идват разход към приход 1 към 1 от есениците + субсидии или хаиде 4-5 лв печалба вие тук говорите за такива суми които не са реални
  • M
    Всичко е въпрос на калкулация.Ако не е тайна каква рента ти плащат и от кой раьон си?
  • E
    Здравейте искам да попитам за един савет.Значи имам земя която съм е дал на арендатор и той ми дава жито, ако аз това жито го направа на брашно а за меленето ще дам триците, и това брашно го продам няма ли да излезна на по-голяма печалба,от колкото да продам само житото. М/у другото нищо не разбирам от тези неща и се извинявам за наивния ми въпрос
  • Ei orevahte temata, a ina4e se natiskate da arendovate zemqta na bednite selqni! Ekspluatatrori, ne vie sram!!!
  • M
    Браво отче, направо ме смайваш, сега ако кажеш че си летял и в космоса-цена няма да имаш.
  • Anonimen, purvo izles imeto si, i togava pi6i glupostite si vuv foruma. Osven 4e sum Otec , sum i zavur6en biznesmen. [:dance:] V momenta rabotq za hobi, ako iskam moga i da ne rabotq
  • MALIIIIIIIIIIIIII TOI OT4ETO I OT IKONOMIKA LI RAZBIRAL BIL.ELA DA ME POSAVETVA6 TOGAVA BRE 4OVEK 6TE TI PLATIA PATNITA NO NE SPOLU4A LI MI VASTANOVIAVA6 6TETITE DESETOKRATNO.BRE 4OVEK KAZAH TI GO I PO RANO NA DR MIASTO MOJE DA SI 4EL NO PRAKTI4ESKI NE ZNAE6.ZA TVA NE SE MESI NA MESTA V KOITO KA6ATA E MN GOLIAMA 6TE SE UDAVI6 NE ISKAM DA ISPOLZVAM PO LO6I DUMI.NI E SE DAVIM OT GODINI V TAZI KA6A ZA TVA NE SE OPITVAI DA NI U4I6.KATO NE DAVA6 PARI I AKAL NE SE OPITVAI DA DAVA6 MOLIA TE.
  • Джокинг, Всеки има право да си ляга с който си пожелае. Само Господа, може да бъде съдник на такива грешници. Аз не съм чувал, че сред мойте колеги има нестандартно сексуално орентирани. Плус това, малко или много нашата професия е и занаят, който се учи. Може почти всеки който може да пее и е средно интилигентен, да стане свещенник. Истинските духовници във България, останахме изключително малко.
  • M
    Колеги доста сме се отклонили от темата,отчето няма вина за сексуалната ориентация на братята си, вярно е обаче че и коментарите са му доста странни.
  • Отец Петър, как ще коментираш твърдението че половината Български свещенници са бисексуални?! [:girl:] [:girl:] [:girl:] Как ще ни обясниш на нас миряните, тази перверзност?
  • P
    Вярно е, че най-малко аз съм тоя дето определя кой къде и какво да пише, ама не си ми много интересен проповедническите си форми на коментар. Предполагам и на повечето колеги. Нямам нищо срещу теб, а само срещу начина ти на писане.
  • O
    Перловец, не си ти човека да казва кой какво да пише. Слушай си чалгата и си свиркай. Форума е , за да се изказват и доказват позиции.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

394 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

439 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

1129 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1679 2