Търся млекопроизводител за изкупуване на мляко, без посредници

• N
    Здравейте фермери. Търся млекопроизводител от който да купувам прясно мляко директно без посредници за собствени нужди - квасене на кисело мляко и сирене. Става дума за плевенския регион: 20-тина км радиус по възможност.\r\nАко няма възможност да се рекламират млекопроизводители в форума, поне в кое село да го издирвам.
  • I
    Защото не може! Може да си купиш за вкъщи, но даже магазин или ресторант не може да преработва сурово мляко и да го продава като готово. Аз мога да преработя колкото си искам, трябва ми помещение от 40 м2 и оборудване за 4-5 хил. лв. на старо, но нямаш право. Тука е разликата между млякото и месото, защото един магазин може да купува месо, заклано на ишлеме и да го прави на колбаси или други специалитети и да го продава в магазина, но мляко не може. На теория може и мляко, но ако го купи от магазин или мандра пастьоризирано.
  • Y
    защо?
  • I
    Така не може да се продава мляко, съответно няма кой да купи количества извън мандрите. Иначе и аз щях да купувам.
  • Y
    nikol ne razbrah ko e e tolkova i
  • N
    Отиди до най-близката ферма и си купи от там.Така ще видиш даже от какви крави се произвежда млякото,как и в какви условия.
  • Y
    ako be v nashiat region vseki den mojeh da ti go dostaviam na 0.80 lv. super kachestvenno mliako.palnomaslenno za trapezata.otlichno se kvasi.ne sam probval za sirene i drugi
  • K
    трябваше и да напишеш, давам по левче за литър
  • N
    Извинявайте. В бързината не съм се доуточнил. Засега сме две семейства. Просто мляко за трапезата. Не е за промишлени нужни. Още веднъж се извинявам, за подвеждането.
  • M
    Какво количество дневно търсите?Пишете на лични !
  • K
    Колега и аз мога да осигуря около 1500 -1800 литра на ден дори и разполагам с транспорт но за съжаление си ми далечко успех
  • K
    Аз мога да ти давам такова мляко,но съм от Бургаски регион.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

148 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

436 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

171 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

653 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

794 2