млекозаместител за телета

• D
    Какъв млекозаместител ще ми предложите за малки телета над 15 дена...\r\nпоздрави
  • N
    Смятай, че ако беше нужно самите производители щяха да сложат сол. А може и да има прочетете на етиката и не се заяждайте.
  • V
    Защо имам чувството че някой ти плаща да се заяждаш с всички и за всичко из тези форуми !
  • M
    Млади анти агроспециалисте,ветеринарната медицина е мащабна и сериозна наука.Професията ветеринарен лекар се изучава в специализирано висше учебно заведение,каквото ти не си завършил.Само желание не стига!!!Младо,момче,не спекулирай с професия,която нямаш!!!Разумните хора във форума знаят,че никой дипломиран вет. лекар не снема анамнези ей така без да е видял и прегледал животното,камоли да предпише лечение по симптоми описани от фермери във форума.Ти колко причинителя на диария познаваш,знаеш ли методите им на лечение? А бе няма значение-турете сол в млякото!!!В МОМЕНТА ГЛУПОСТИТЕ ТИ ГИ ЧЕТЕМ С ДВАМА ДИПЛОМИРАНИ ВЕТ.ЛЕКАРИ И ПОЗНАЙ МНЕНИЕТО ИМ!!!Не се излагай ами залегни над учебниците,защото за двадесет годишен младеж сега е времето да учи!
  • A
    Люта чушка се слага и във фуража на носачките за увеличаване на носливостта.
  • M
    Опаааа, "доктора" си изпусна нервите [:slap:] Е бива ли дипломиран специалист с 20 годишна практика, както той твърди, да дава такива класификации [:slap:] . В интерес на истината аз също съм слагал сол в млякото на теленцата. Навремето ми се присмяха, че за да синхронизирам еструса при овцете, освен другите познати неща от практиката и теорията, съм слагал и лютив червен пипер, но в крайна сметка нали аз за себе си съм доволен от резултата.
  • V
    Мирчев аз мога да се скрия но ти виж да се скриеш и да се потърсиш сам.Солта изравнава осмотичното налягане в млякото и в чревната среда -приложена в разумни граници . Защо дивако невежи като ни си пробвал нещо спориш за глупости.
  • A
    Здравейте, изпратих Ви съобщение на лични. Поздрави
  • D
    калволак е на 54.17 /65.00 с ДДС Румелак 56,25 /67,5 с ДДС атико на каква цена предлагате вашето и минава ли Дистрибутор през Севлиево... поздрави
  • A
    А каква е цената на Румелак и на Калволак? Поздрави
  • D
    благодаря ви колеги,телетата нямат диария сега ги поя с краве мляко,но станаха на 20 дни и мисля вече да им давам млекозаместител,аз съм ползвал Румелак нямах проблеми преди... Позлвах и Калволак незнам кое е по хубаво нямах проблеми и с двете... лек ден ви желая
  • M
    Колега наистина Румелака е добър,но трябва да привикнат с него постепенно.Храни ги по-добре три пъти дневно и няма да имаш проблеми с прехранване.Водата,която поставяш при тях-задължително студена,иначе я бъркат с млякото,даже ние до края на първият месец не им даваме свободен достъп до вода.Захранването с конц.фураж-само сух.Давай им да се учат да ближат първо от ръка,а после на воля.
  • Y
    za diaria izpolzvam pri preminavane ot mliako kam mlekozamestitel po edna kapsula tetraciklin na den 2-3 dni.kato ya davam prez ustata vednaga sled poeneto s mlekozamestitel dokato uleyniat refleks e vseoshte aktiven i niama problm s priemaneto
  • Y
    kolega zdravey.smeya da tvardya.che imam izgraden opit s uspeshnoto odglejdane na teleta s mlekozamestitel.preporachvam ti RUMELAK v chuvali ot po 25 ili po-malki ot koito may sam po-dovolen ot po5 kg. striktno spazvane na instukciite na proizvoditelia za razrejdane i izhranvane.prilagay principa na postepennostta pri preminavane kam mlekozamestitel ot cialo mliako i ne prehranvay nikoga.kupi podhodiashta starterna smeska.nay-dobre lovechka ot paketi po 10 kg.i davay malki kolichestva za priuchvane.no nikoga v mlekozamestitelia.kogato doyde vreme za otbivane sashto go pravi postepenno. za 4 godini sam imal edno tele s diaria.koyato izlekuvah izklyuchitelno tejko.no sega e krava.koyato se oteli i doya dobro mliako. uspeh
  • M
    Колега,остави приказките във форума,където пишат хора,гдето са гледали животни,но не са отглеждали,ами намери подготвен вет.лекар с добра практика да определи причината за диарията(ако има такава)защото тя съвсем може да не е нито от млякото,нито от начина на хранене.Добрите специалисти знаят как да помогнат.Има препарати и теленцата се оправят.Аз с родени при мен не съм имал проблем,но със закупени-да.Било ненавременно и недостатъчно захранване с коластра,било то и от факта,че в различните ферми има различна микрофлора и какво ли още не.
  • M
    И каква е ролята на солта-никаква. Вземи и се скрий някъде,защото очевадно е,че нито си виждал телета,нито имаш представа от ветеринарна медицина,ама никаква.Освен общи приказки-нищо конкретно и същественно.В Ст.Загора кой ти е преподавал или си самозванец?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Начинаещ животновъд

Здравейте колеги! Наскоро си закупих 3 юнички черно-шарени, можете ли да ми дадете съвети...

73 0

Здравей те колеги

колеги исках да питам все още имали някои дет да не са получили парички за животни 2018з20...

27 0

ПЪРВЕСКИНЯ НЕ ДАВА МЛЯКО.ПОМОГНЕТЕ!

veseliakat: раздоиване на ръка по 3 пъти на ден НЕ С АГРЕГАТ с два пръста ще и доиш цицките ако са мал...

85 3

Броячи на соматични клетки

Здравейте, някой от вас използвал ли е брояч на соматични клетки? Преди няколко дни дойдох...

436 0