Как се прави силаж ?

• M
    Здравейте искам да попитам как се прави силаж и след колко време може да се хранят животните с него ?
  • K
    na ravna plo6tatka se postilia nailon i se sipva zelenata masa i se pritpkva s traktor da se izgoni vzdyxa i se zaviva pak s nailon da ne vliza vzdyx i se spva prst ot gore taka se pravi v doma6ni yslovia a v pogolemi koli4estva se pravi v silajni tran6ei
  • M
    Той има една крава само . Лошото е ,че при нас няма кой да прави и сигорно трябва да ходи много на далеч ама да се оправя човечеца.
  • N
    Мирко,доколкото си спомням преди време пак ти обесняваха за силажа. Както и да е може да бъркам. Кажи на твоя познат ,че 1 трябва да има силажна яма в която да го съхранява и натъпче с някаква тежкотоварна техника.Ако има малко животни не си заслужава.По-добре да си купува по малко [:namigvane:]
  • B
    По- добре тогава да си купи готов от някой.
  • M
    Точно за това питам тук , защото все някой от колегите трябва да се е занимавал с това и може би ще ми даде точната рецепта за по малко количество .На човека за които питам не му трябват тонове за да изхранва 100 крави ,а само 1 кравичка .
  • I
    Силаж се прави в силажни ями(бетотнни съоръжения) затова не се пита ро форумите, а човек който се е занимавал с това.
  • M
    Не ми трябва на мен , а на един познат .
  • L
    Мирко, нали ще ходиш да учиш, за какво ти е силаж
  • M
    Амаче пък хумор .
  • A
    в найлонови торбички и пот леглото

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта