КОЛЕГИ МОЛЯ КОМЕНТИРАИТЕ ЦЕНИ АКТУАЛНИ НА ПШЕНИЦАТА

• T
    АКТУАЛНИ ЦЕНИ
  • K
    Цецко Аз плащам рента за тая година 42 лв/дка ! Дотук вече сметката ти е крива ! Смятай нататък : Обработки ; Семе ; Торове за основно торене и подхранване ; Хербицид ; Фунгицид ; Поне 2 листни подхранвания ! Аз няма да ти пиша кое колко струва ! Ако си имаш и най-малка представа от земеделие ще знаеш ориентировъчна цена на тези продукти ПС : Ако искаш може да сменим районите в които работим да видим кой колко добив ще вади
  • D
    меже да хвърля оборска тор....за без пари
  • G
    Явно и от рента икономисва
  • S
    Цецо,тези 40 лева за декър и на мен не ми се вързват никак.Ако икономисваш от торове,хербициди и фунгициди може и да се побереш в 40 лева,но както казват колегите при качествено пройзводство тази сума звучи смешно.
  • D
    Цецо, я ми кажи как и аз да постигна себестойност 40 лв/дка за пшеница, особено ако ториш качествено и пръскаш с фунгициди. И сподели, моля те, какво е качеството на зърното, което произвеждаш с тази себестойност. Направо ме впечатли... Защо ли ми се струва, че си объркал сметките?!
  • D
    цецко явно не ториш,щом за 40 лв на декар разход.....
  • C
    В дунавската равнина добивите са 450-500кг то дк. А ко неможеш до догониш 300кг от дк просто се откажи и даи земята на някой да я обработва по качествено. За разходите ако обработваш земята, със собствен ивентар то разхода за декар пшеница не трябва да надхвърля 40лв. Цената в момента е ниска 25ст
  • B
    Wheat: http://equities.barchart.com/chart.php?sym=ZWK12&t=BAR&size=M&v=2&g=1&p=MN&d=X&qb=1&style=technical
  • B
    Без да се сърдите, но това безплатното въобще не можах да го подкарам и след като загубих около 20 мин. регистрации после в писане на кодове, после пак в писане на кодове, после пак, се отказах.
  • V
    А НА ЗЕЛЕНЧУЦИТЕ СУБСИДИЯТА ПОКРИВА 3 ПРОЦЕНТА. ДА ЖИВЕЕ НАЗ!
  • B
    Да обработиш от началото до края декар с пшеница излиза между 70 и 80 лв., това са средствата, които трябва да има всеки мераклия да обработва земя. На практика субсидиите, които получаваме от ДФ "Земеделие", покриват половината от разходите. При среден добив от 200 кг на дка разходите могат да се покрият спокойно, а субсидията идва като печалба, но добивът в Кюстендилско е 180 кг от дка, обясни Иво Борисов http://www.struma.com/biznes/v-kyustendilsko-napraviha-ravnosmetkata-rekoltata-ot-zurno-e-dobra_20880/
  • E
    Да - на зърноборсата има доста добра информация. На които не му се дават пари цената в щатите като ориентир може да се погледне тук - http://www.cmegroup.com/trading/agricultural/grain-and-oilseed/wheat.html Поздрави, Георги
  • D
    Цени на зърното всеки ден на zarnoborsa.com 5-дневен безплатен период. Абонамент от 10 лв на месец без ДДС.
  • I
    Максим е дал реалната цена за момента на пшеницата . Утре разкарвам една част на 310+ , за да има място за слънчогледа. Не е това , което очаквах , а именно 350 , но е пак повече от миналогодишните 26. Успех на колегите в продажбите!
  • D
    може и да не стане 1000лв/тон но при положение че миналатагодина рапицата беше 660-700лв а тази е 850лв(в момента май е малко под 800лв не съм сигурен) по логино е цента на слънчогледа де е поне 750лв. Но ще видим има още една две седмици докато почне къмпанията до тогава само ще си чешем езиците

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

228 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

370 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

978 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1605 2