Споделете съвет и опит за настройки при жътва с комбайн Claas Dominator 85

• P
    когато жъне жито в ожънатото влиза зърно с люспата долното сито е с продълговат отвор 6мм мисля да го сменя с кръгъл отвор но не знам какъв диаметър да е
  • K
    За жътва на слънчоглед какви обороти трябва да има барабана? (клас доминатор 85) Това са някой от комбинациите на шайбите:
  • D
    Със желюзните сита комбайната работи 100процента качествено на бялата жътва.а за слънчогледа и царевицата с кръгли отвори.
  • D
    желюзните сита на колко трябва да са отворени за пшеница
  • M
    Миналата година бех с кръгли отвори и половината сито се задръсти с класове и не можеха да преминават и колеги ме посъветваха за желюзни.Зависи също много от влажността на зърното имали влага по-добре нежъни,та ако ще и на 1500 оборота да караш.Аз карах между 980 и 1000 и като се напече се лющеше супер.
  • I
    Ако питаш за сито с кръгъл отвор, то за пшеница е 8мм, но оборотите на барабана както ти казаха трябва да са поне 1100 с контра натегната според влагата
  • D
    моята и тя така правеше като се прехвърлих на пшеницата оставаше недоовършано,вдигнах оборотите на барабана на 1200 и сега е супер.иначе на ечемик бяха 1100.можеш да затвориш малко долното сито да връща да го бие още веднъж,само гледаи да не чупи.
  • I
    Пробвай на 1100, на Меркатор 75 като го карах долното сито за слънчогледа беше с 8мм отвори, за пшеницата ако не се лъжа беше 12мм на 6мм продълговати отвори
  • N
    Колега неогрухано зърно през каквито и сита да го прекараш пак ще излезе неогрухано.Да не би да са ти износени шините на барабана.
  • P
    в каталога го дава с долно сито с кръгли отвори но незнам какъв е диаметъра 6,7,или 8 мм понеже зса много ситата
  • P
    жъне на 1000 оборота контрата е затворена и пак остава и за това мисля че в ситото е проблема
  • N
    Прав е Иво2 няма ли обороти на вършачката със каквито и сита да караш пак ще има неогрухани семена.Вдигни оборотите или контрата докато започне да излиза чисто само да не започне да го чупи пък.
  • I
    Върха на класа остава недоовършан, пробвай да вдигнеш оборотите на барабана или свий още малко контрата.
  • D
    Прав си Мимо,но комбайната трябва да е с оргиналните сита,с тях няма проблем.А другото че влиза с люспата,зависи от влажноста.
  • M
    Нема кръгли ,нема продълговати отвори,а иди си купи жилюзни сита и от долу и си решаваш проблема

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Case 2188

Здравейте,обмислям покупка на комбайн Case 2188, като основно ще го ползвам за услуги.Няко...

30 0

Съвет за комбайн

Aleksandr Raichev: Case 1680

172 2

Вариатор

Здравейте, отскоро моя Клаас Европа започна да чупи външното лагерче на вариаторната шайба...

117 0

СЪВЕТ

solun: Да, има значение марката и модела на комбайна.

852 8

Модификация на двигател Claac 96?

ivanpetrovbg: Номера е на блока, до помпата за гориво.

522 1