Имам проблем с получаването на субсидиите

• M
    nyama6e me v spisaka sas dlajnici i ne sam podala zayavlenie 4e ne dalja kam darjavata.Popitah v ORA i tam mi kazaha ako iska6 za vseki slu4ai podai, da no sroka e bil do 15 yunii sega neznam vao6te 6te mi gi dadat li nacionalnite a imam i za yagodi i malini i s tyah kakvo 6te stane neznam??????????
  • R
    Мелиса , нищо не си длъжна да представяш , щом не си била в "списъка им" със задължения към НАП . Отделен е въпросът , че те нямат НИКАКВО ЗАКОНОВО ОСНОВАНИЕ ДА ОБВЪРЗВАТ СУБСИДИИТЕ С КОЯТО И ДА Е БИЛО ДРУГА ИНСТИТУЦИЯ ИЗВЪН МЗХ И ДФЗ-РА! Просто нямат пари . Т.е. пренасочили са ги към магистрали и магистралки... Защото първо трябва да ги дадат от бюджета , а после в рамките на 3 месеца ЕК им ги възстановява ! Каквото и да направиш - само ще си хабиш време, средства и нерви - резултатът ще е същият. Аналогичен е и казусът им с измисления допустим слой - чудейки се откъде и по какъв начин да ни орежат за несвършената от тях работа: Първо - затрудниха максимално ЗП , да ходят в МЗХ-то , за да подадат възражениеята си , като много от пострадалите не можаха да отделят два дни за път и чакане там. Второ - след направените проверки от - забележи - "специалисти" и 'браншовика Р . Хр.' , които се състояха отново по неактуализираната им ортофотокарта по която сме и санкционирани , признаха фрапантно орязаните случаи , а частично орязаните - казват - малка площ е , важното е , че изцяло отхвърлените са признати... Малко , малко, колко да е малко , като режейки по няколко дка от различни БЗС-та - пак си се получава прилична за нас санкция. Трето - и най-арогантното им твърдение , което се опитват да "промъкнат" като видяха , въпреки непълното признаване на възраженията колко пари трябва да платят е , че: видите ли - това беше доброволен акт от страна на управляващите , последният срок е 30 юни - не са готови , и затова след като получим уведомителните си писма / чакаме и миналогодишните още/ , да тръгнем по законен ред - т.е. по съдебен ред да доказваме , че сме невинни и да ни ги изплатят........ колко от хилядите ЗП могат да тръгнат и по съдилищата.... Но все пак обмислят този вариант , ако не успеят да платят до 30. Иначе ББ трябва да вади от джоба си "лентичките от откриванията" за които извади от бюджета пари по същият начин и ред какъвто е и за субсидиите , и да ни ги дава като ваучери вместо субсидии , с които да купуваме торове , препарати , семена , фуражи , гориво , машини.. Явно си мислят , че сектора ни е само купони и софри..
  • F
    На кой номер звъня,Мелиса?Ще съм ти благодарна,ако ми го напишеш.
  • F
    Аз като отидох да подам,че нямам задължения и ме върнаха,казаха,че нямало смисъл.А сега какво излиза??? ,ще има да чакам националните....
  • J
    melisa-problema be6e v NAP i RA poneje komputernite im eksperti ne6to ne sa nayasno kak da proceduriarat 4e baya hora imaha problemi,dano sa upravi.uspeh vi
  • M
    taka e za sajalenie svarzah se sas Sofiya i ot tam mi kazaha 4e o6te ni6to neznayat kakvo 6te stane s tezi koito ne sa podali takiva zayavleniya moje i da ne polu4at subsidiite si DA IM PRISEDNAT DANOOO
  • M
    Оо МЕЛИСКЕ -здравей.Имаш проблем значи.Едвали някой щете посъветва нещо-то които трябва да ти каже не знае , та камо ли ние.Ама все пак --успех

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта