Колко ефективни са уредите за защита от птици ?

• I
    Колеги овощари, \r\n - някой използвал ли е т.нар. уреди за защита от птици ?\r\n - какви са ви наблюденията относно ефикасността им ( осигуряват ли 100% защита,и ако не - с колко % намаляват повредените плодове) ?\r\n\r\nБлагодаря ви предварително
  • S
    не са ефективни поне за скорците след време свикват и не им пука аз имах такъв за лозя но го махнах и си взех от гърмялките от Стара Загора нямат грешка.
  • I
    Колеги,а някой използвал ли е уреди като Bird Gard(например) ,които издават звуци наподобяващи тези на хищните птици и какви са ви впечатленията от тях - ефективни ли са?
  • V
    в германия съм работил във ферма в която имаше гърмялка.реално загубите клонят към нула. зависи от гърмялката и интервала на гърмене обикновенно между 3-5 минути
  • T
    Вършат работа но на малки площи и трябва да има убити птици за да може да свържат изтрела от оръдието с опасност иначе свикват изпитани са на лозя
  • T
    Аз имам за черешите представлява нещо като пушка с газова бутилка и както го настроиш гърми на определен период италиянско е агроин ст загора бяха го сложили даже на стойка има възможност след всеки изстрел да прави лек обоеот на дясно и така за определено време се завърта и покрива по голяма площ аз съм с късни череши и тия дни ще го монтирам за първа година после ще ви кажа ако някой има практика да каже

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Почвени проби и анализиране на получените данни

За да Ви помогнем да установите, в каква степен това уникално почвено разнообразие се отра...

63 0

Инспекция на посевите чрез заснемане с дрон

Събираме точни данни на ниво растение, използвайки високо прецизен дрон с интегрирана мул...

33 0

избор на тръбно ролкова поливна машина

Hri100: Аз съм най-доволен от Окмис.Вносител е фирма Новита прим.

163 1

Мулчер-тава

Здравейте,колеги! Интересувам се от такъв тип мулчер-тава ,който може да сподели малко пов...

579 0

Пръскане по въздух - делтапланер или самолет

Iancho: колега делтапланер не ти трябва най добре е с хеликоптер

1159 3