С какво да пръскам царевицата?

• I
    какво да пръскам [запечатка] след сеитба на царевица Кнежа-509 И после при поникването-Кой-селективен хербицид може да понесе- и на кой лист от растежа.
  • K
    Може да ползваш и Лумакс преди поникване или рано след ти избираш времето
  • I
    Благодаря много за съвета !
  • G
    Сега третирай с препарати на базата на ацетохлор.Такива са Гардиан макс,Нитрогард,Валсагард,Харнес и др.Дозите са 300мл/дка.Само Харнеса е 250мл/дка.Когато царевицата направи 4-5 листа,третирай с Пик в доза 1.2-1.4гр/дка.Ако в блока нямаш балур от коренища,това е достатъчно.Така ще имаш чист посев до жътва само срещу 4-6 лв/дка.Успех!
  • I
    До като поникне царевицата ще стане като стадион
  • V
    mistral i pik jitni i sherokolisni sled ponikvane
  • I
    на 31 май съм направил всичко ! сеидбата и култивирането ! Още не е поникнало
  • G
    Дай по-точни данни за посева.Поникнал ли е?Ако не,колко време е минало от сеитбата и от последното култивиране.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Заместител на линурон при кориандър

Иван: Колега намери ли препарат за кориандъра ?

211 1
1701 1

Фунгицид при слънчоглед

Cheha: И аз съм се замислил по този въпрос, но смятам да поизчакам с фунгицида защото съм пръскал...

320736 4

Браншеста мана по пшеницата

fendtpower: няма такава доза 2 гр на Дербито бъркаш дозата започва от 2.5 до 3.3

16786 14