Проблем при слънчогледа!

• V
    колеги, имам едно слънчогледче дето нещо му такова майката. може би е нощенка може би някакъв вредител, но доста го разреди.
  • G
    Свалят по 4-5 защото така се снабдяват с вода от росата по слънчогледа.Поради тази причина,растенията дори и по обяд не са увяхнали.Гадовете ги повреждат сутрин рано при висока влажност.
  • V
    абе мама им не могат ли да изядат един слънчоглед, че тогава другите ами свалят по 4-5 последователно?
  • G
    ако повредените растения са в кръгове,провери за близо разположени дупки на лалугери.Разгледай близките височинки и бреговете на дренажните или напоителните канали.
  • V
    третирал съм семето за телен червей, ама това беше преди два месеца. плюс това хоботника трябва да прави дупки в листата-по дифиниция. И все пак според мен става дума за нощенки, не ми е ясно обаче защо като хване един ред има по 5-6 изгризани растения. плюс това е на хармани и то в близост до границите най-вече.
  • M
    прилича на хоботник,но ми се вижда голям слънчогледа. Не си ли третирал семето?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта