хербицид за лук

• L
    Здравейте, може ли да ми предложите\r\nхербицид за лук /приложим през вететацията/ за широколистни плевели.
  • L
    Благодаря ти ,lubomir_s ! Ще свърши работа
  • T
    Колега във каква фаза е лука и плевелите и какви са те има ли многогодишни-паламида,поветица,къпини прилагал ли си почвено някой друг препарат и ако какъв Чак след това може да се даде препоръка за хербицид и доза на приложение
  • L
    АФАЛОН ПРИЛОЖЕНИЕ: Срещу едногодишни широколистни плевели. При лук се внася във фаза 3-ти лист на културата и ранни фази на плевелите. При слънчоглед и соя се внася след сеитба, преди поникване на културата. ЛУК – 100 - 150мл/дка; внася се 2-3 лист на културата СЛЪНЧОГЛЕД – 300мл/дка; СОЯ – 300 - 400мл/дка. Други регистрации в Европейски страни: КОРИАНДЪР – 150-200 мл/дка МОРКОВИ – 150-200 г/дка след сеитба, преди поникване КАРТОФИ – 200 г/дка след засаждане, преди поникване на културата ФАСУЛ – 300 г/дка след сеитба, преди поникване на културата *Чувствителни плевели: Дива ряпа, Звездица, Коприва, Лайка, Лобода, Магарешки бодил, Маргаритка, Мак, Млечка, Мъртва коприва, Овчарска торбичка, Огнивче, Пача трева, Пелин, Синап, Спореж, Теменуга, Тученица, Щир. АКТИВНО ВЕЩЕСТВО: съдържа 450г/л линурон ФОРМУЛАЦИЯ: суспензационен концентрат КАРАНТИНЕН СРОК: 60 дни СМЕСИМОСТ: Може да се смесва с алахлор, метолахлор и др. ЕКОТОКСИЧНОСТ: Умерено токсичен за водните организми, слабо токсичен за птиции и дивеч. КАТЕГОРИЯ ЗА УПОТРЕБА: II-ра

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

телен червей

цецо: пълен боклук е тоя натуралис мин година го полэвах

599 1

Пръскане за трева

kiko: Ходи до някоя агро-аптека ще ти кажат там.

2116 3

Пръскане на краставици с нуреле

stefka66: Здравейте,не е нужно да спазвате този срок,но нуриле не помага от опит знам.Пръсках с мосп...

7268 3

Мандарина - пожълтяване

petarkadakevliev: Аз имам подобен проблем, с лимон и мандарина. Препоръчаха ми също този акарицид, сигурно д...

3325 3

Билка срещу белокрилка

bilkobegins: Белокрилка - разтвор от мек сапун, сернокисела глина

5892 5