В кои части на страната има суша?

• F
    Колеги, моля да коментирате как е при Вас влагозапасеноста. В нашия регион нещата не вървят добре и ако до 5-10 дни не паднат дъждове...очакваме слаба реколта от пшеница.
  • M
    Из софийско прикапва от време на време,но при мен е сухо.Студени нощи и сухи и слънчеви дни.Ако така продължи,нито царевицата,нито слунчогледа ще се развият нормално,а ако ги натисне и по-голяма жега... [:slap:]
  • M
    Приятел при нас е ПУСТИНЯ [:slap:] в северозападнала България,едни ги отнесе дъжд,а в наше пропаднало село не е паднало от месец и е истински ад,само гърми и ни заобикаля .Пропадна всичко ,ако в близките 10-дни невали
  • V
    за дни 80 мм. и в момента вали.дръпнете, че ме завлече.интересното е,че на 2 км ми е другия масив капка не паднала
  • P
    Около бургас е същото положението , последно валя в последните дни на март (имам в предвид значим дъжд 35-40 л), от там до сега само локални следобедни превалявания, като миналата седмица имаше и градушки със силен вятър , в следствие на което има полегнали ечемици в някой села
  • R
    Вследствие липсата на влага есенниците подгоряха , а земята в блоковете се напука.. Сравнително суха зима /ако изключим поройните дъждове и наводнението в началото на декември 2010/. Последните 3 значими валежи бяха на 18.03 - дъжд; 10.04 - сняг , който плътно покри есенната оран; и едва на 22.05 - около 10-тина л/м2 , като през останалото време дори сланите и росите бяха нищожни за разлика от вятъра и припичащото слънце , а единичните преросявания бяха толкова незначителни , че даже не ни спираха обработките по полето. Надяваме се тази влага да успее да "задържи" пшеницата , която е във фаза вретенене и слънчогледа , който току-що масово поникна до следващия дано по-скорошен дъжд... Иначе....
  • S
    Аз съм в Каварненския раион при наз е много слаба влагата зимата не валя и сега поне месец не е капвало общо взето не е добре положението.
  • F
    колеги споделете във вашите регини какво е положението?
  • V
    сцепи ни! всичко е изорано и завлечено! значи запасеноста е добра!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Площи в добро земеделско състояние

Някой има ли вече качени парцели. Не знаем как са минали тези проверки. И дали сме изрядн...

66 0

Отглеждане на женшен в България

Ние сме южнокорейска организация, основана през 1990 година в България. Проект „Българска...

190 0

Списък с животновъди

SVB: В сайта на БАБХ - регистри, има списък на животновъдните обекти по населени места (отделно...

139 2

Балопреса

Здравейте колеги имам проблем с балопреса sipma 4010.Ако някой има такава преса моля да п...

29 0

Дезинфекция на транспортни средства

solun1: Вероятно с това с което се и пръскат складовите помещения - Нуреле, Децис и др подобни.

37 1