хидравлика на трактор Т40A

• F
    Колеги, имам нужда от помощ. Хидравликата на трактор Т40А на място не може да се навърти волана, смених гумички и вс. останало, буталото не е надрано... и в движение много трудно се върти и засича понякога (доста често).... навесната система работи добре...\r\nКогато е вдигнат на крик няма проблем - върти се нормално, но стъпи ли на земята закъсва...\r\n\r\nМоже ли някой да даде съвет къде да търся проблема
  • A
    Здравейте, аз реших проблема с хидроуправлението, като си направих ново, състоящо се от помпа-дозатор, хидр.цилиндър-двустранен и малко стругарска работа. Управлението е идеално, но завоят е по-голям. Сега търся някой, който да ми направи хебел по мой чертеж и ще стане още по-добре, с едностранен цилиндър и схема както на преустройството на ЮМЗ.
  • H
    но все пак трябва ди си измериш геометрията на отвора където върви плунжера защото може да се е износил
  • H
    плунжера ти е проблема,и аз си направих нов и нямам проблем вече
  • F
    то добре, ама ако беше на български щеше да е много по-добре, че от руския и думичка не знам
  • E
    и това:
  • E
    Виж това:
  • E
    Този плунжер отваря съответния отвор за посоката на въртене. Като се завърти в едната посока, плунжерът се изтиква и отваря/затваря отвори. Има особеност при сглобяването на рейката, която е описана в ръководството за поддръжка. Много е важно да се спази това изискване.
  • F
    нормално ли е този плунжер като го пусна в рейката то да пада от другата страна съвсем свободно, но нямама чак такъв луфт
  • E
    Има един плунжер, който се намира в рейката. Моят още като нов беше с голяма хлабина (повече от милиметър) в гнездото си. Направих нов по-плътен и се оправи завинаги. Възможно е да е ниско налягането в системата. Мисля, че беше 110 бара (по памет).
  • F
    Гресирам ги, да, но пак същата работа...
  • S
    Колега отдолу до колелата има гресьорки гресирашлиги.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

JD 6420 проблем в навеса

димитров: сьщият го имам сьс същия проблем поправиха го но не напълно сега вдига от копчето но не па...

31 2

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

45 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

213 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

103 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

100 0