Кой комбайн е по добър роторния или сламотръсния?

• G
    при кой загубите на зърно са по малко и имали значение добива моля да пишат колеги които са жънали с двата модела или имат от двата и колко декара се жъне на ден според условията трева,влага и други
  • S
    Много зависи в кои раион си дали е по влажен или е по сух.За мен по добра технология от сламотръсните комбаини няма.Имах роторен комбаин и го продадох зщото не е за нашите условия и сега имам два сламотръсни и сам доволен.
  • D
    Роторния комбайн е по добър,карам CASE 6088 три години.Карал сам и със сламотръси,но роторния по ми харесва,за тях трябва да има постоянен поток на материал за да работи качествено и без загуби.Жънал сам от 350 до 500дк,зависи от времето и превоза.
  • E
    Не съм експерт, но знам, че роторния механизъм при силно затревени площи е кошмарен. Тревата се навива по ротора и няма чистене после...

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта