САДЕНЕ И ОТГЛЕЖДАНЕ НА КАРТОФИ

• A
    Здравейте колеги,\r\nбих искал да Ви помоля за малко повече информация относно:\r\nСаденето и отглеждането на картофите.\r\nКолко излиза цялата инвестиция:оране,дисковане,клубени и вс.др поцедури да кажем за 1дек.\r\nКато предварително Ви благодаря за съветите и информацията.\r\nПоздрави\r\nАлекс
  • н
    zdr te da popitam kartofite mi sa na 2 meseca no nqmat kartofi ima no sa mnogo malki otdolo ima poveche mystaci aaa ne kartof ot kakvo moje da eee aa ednoto seme pak ee ot skapoto s sertifikat blagodarq vi predvaritelno
  • W
    То според зависи, в всички райони излиза различно, но преблизително 20лв оране 30лв фрезоване 15лв браздене с 3 души ще го насееш и 4 по "марзеливи" става вапрос за декар ако го сея Аз мога и сам да го насея един декар и да до зария:) - не с багер с мотика. Семето влиза около 200кг на декар ако е ситно, ако е колкото кокоше яйце.. Или малко по малко може да влезе до 300кг ако миташ мен си вземи семе А клас до 180лв кг защото то има капацитет да пусне над 3-4тона може и повече, ако предварително е набоклучено мястото и знаеш как да го гледаш.. Все давам информация без пари и в джоба нямам "една стотинка" всичко е книжно:), само белешки за неплатени сметки,.. Та до тук колко станаха около 500 с работниците сложи 35 сурер троен фосфат и 35 амониева преди да го заровиш и поливките около 600лв до вадене на декар, при цените които върви около 1000само за расходи, а по някога пада и повече, но вече почти всичко е внос , и българския си върви, но е хубаво да го сееш или за ранен или за късен понеже има по добра цена. Та как се гледа.. Много лесно. При засаждане март примерно при нормани условия излиза за 30 дни.. През това време не се полива, ако го сееш преди 15 март трябва да го завиеш с Агрил.. Понеже Април като излезне може да го закачи някоя слана.., не е желателно и да се сее след матр защото то после го хващат жегите и не може да се развива добре. След като излезе в случай, че не вали до 40 ден се полива веднъж 3 дни след което се разкопава, с малки мотички.. Аз работя от всякъде да е ровкаво като се внимава да не се накъсват корените, може и без 2 окопаване с кон или магаре да се загърли, но е хубаво след 50 ден приблизително да се загърли... Допълнително.. След като го полееш първата поливка след 3 - 4 дни се приковава защотото тогава горе доло започва да пуска картоф да е рохкаво за да , може по добре да се развива, втората поливка се прави след 10сетина дена като се слага 20кг амониева на декар и 10кг хортигрол 5 5 40 (розав) и 20 да сложеш няма да сбъркаш, но е скъпичак:( следващите полови се правят през 5 дена ако е чесъчливо мястото и през 7 ако е по тежко до 6/7 поливки, ако го оставяш да зрее след 7 поливка правиш 8 \9 през 10 дена ако е тежко мястото и 7 дена ако е песъкливо след което 20 дена не се полива, чакаш шумата да започне да пада на страни и да съхне и може да започнеш да вадиш.
  • W
    То според зависи, в всички райони излиза различно, но преблизително 20лв оране 30лв фрезоване 15лв браздене с 3 души ще го насееш и 4 по "марзеливи" става вапрос за декар ако го сея Аз мога и сам да го насея един декар и да до зария:) - не с багер с мотика. Семето влиза около 200кг на декар ако е ситно, ако е колкото кокоше яйце.. Или малко по малко може да влезе до 300кг ако миташ мен си вземи семе А клас до 180лв кг защото то има капацитет да пусне над 3-4тона може и повече, ако предварително е набоклучено мястото и знаеш как да го гледаш.. Все давам информация без пари и в джоба нямам "една стотинка" всичко е книжно:), само белешки за неплатени сметки,.. Та до тук колко станаха около 500 с работниците сложи 35 сурер троен фосфат и 35 амониева преди да го заровиш и поливките около 600лв до вадене на декар, при цените които върви около 1000само за расходи, а по някога пада и повече, но вече почти всичко е внос , и българския си върви, но е хубаво да го сееш или за ранен или за късен понеже има по добра цена. Та как се гледа.. Много лесно. При засаждане март примерно при нормани условия излиза за 30 дни.. През това време не се полива, ако го сееш преди 15 март трябва да го завиеш с Агрил.. Понеже Април като излезне може да го закачи някоя слана.., не е желателно и да се сее след матр защото то после го хващат жегите и не може да се развива добре. След като излезе в случай, че не вали до 40 ден се полива веднъж 3 дни след което се разкопава, с малки мотички.. Аз работя от всякъде да е ровкаво като се внимава да не се накъсват корените, може и без 2 окопаване с кон или магаре да се загърли, но е хубаво след 50 ден приблизително да се загърли... Допълнително.. След като го полееш първата поливка след 3 - 4 дни се приковава защотото тогава горе доло започва да пуска картоф да е рохкаво за да , може по добре да се развива, втората поливка се прави след 10сетина дена като се слага 20кг амониева на декар и 10кг хортигрол 5 5 40 (розав) и 20 да сложеш няма да сбъркаш, но е скъпичак:( следващите полови се правят през 5 дена ако е чесъчливо мястото и през 7 ако е по тежко до 6/7 поливки, ако го оставяш да зрее след 7 поливка правиш 8 \9 през 10 дена ако е тежко мястото и 7 дена ако е песъкливо след което 20 дена не се полива, чакаш шумата да започне да пада на страни и да съхне и може да започнеш да вадиш.
  • W
    Писах 1час и повече защо я няма публикацията...май нямате ..Късмет.Ако бях робот и имах толкова акъл нямаше да ,има значение за тези които произвеждат картофи ,че съм робот.:)Пишете на [email protected] Ако ме хванете в добро настроение ..ще ви напиша как да отглеждате картоф ..понеже въпроса с който ме пипат дали съм робот или не днес ми развали настроението у целия му труд физически и умствен отиде на вятъра..понеже пе се побликува подробното описани как се отглвжда картоф ..ковто писах около 2 часа с идеалните просветления..едва ли ще мога да ги повторя същите:(
  • Никакъв колега не си.
  • А
    Здравейте колеги можете ли да ми кажете всички цени за производство на картофи като започнем с подготовката на площа до пребирайте и реализиране
  • 3
    а какво означава темпериране преди засаждане ?
    • S
      Трябва да поливаш преди това с вода с температура по-висока от тази на въздуха. Поне с няколко градуса по-топла. Така ги пазиш от стресиране.
  • е
    Препаратите които сте изредили за обработка на почвата за различните видове плевели така написани един под друг като алтернативни варианти ли сте ги изредили или всъщност се прави някаква смес от всички изредени за дадения вид плевел? (сори за профанския въпрос, но за първи път днес садя картофи, начинаещ градинар съм :-))
  • I
    Колеги, да попитам този препарат Зенкор 70ВГ как се разтваря в колко литра вода? Прочети опаковката!!! Ако нямаш виж в гуглето, тва инфо го има!!!
  • K
    Колеги, да попитам този препарат Зенкор 70ВГ как се разтваря в колко литра вода?
  • D
    Здравейте искам да насадя картофи на 4 декара и много ми хареса подробното уточнение по - горе,но нищо не видях за поливането им.Как,колко често и ако няма водоисточник наблизо какво мога да направя или използвам.Благодаря ви предварително поздрави и наслука.
  • E
    здравейте искам да кандидатствам за някой проект но не ги знам какви са.може ли малко да ми помогнете ?
  • S
  • V
    може ли без окопаване?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко съществен проблем е пирея?

Здравйте, Искам предварително да се извиня за евентуално глупавия въпрос, който задавам,...

62 0

Помогнете, моля :)

Здравейте, Имам нужда от помощ и мнение по въпрос, понеже ми се случва за пръв път и не з...

100 0

картофи

как да съхраня картофите от мухата

97 0

Колеги, помощ! Какво е това?

Надя: Това е плода на картофа. В него има семена. След време това "доматче" ще се избистри и ще...

198 1

За картофопроизводството и пазара

: на високо субсидирания внос от чужбина-например от полша идват на борсата на 20 ст

5986 21